Desertöör
10
1 hindaja

1. Desertöör
Edgar Pilt

Ei ole just tavaline, et ühest 1944. aastal Sõrve sääre lahingutest põgenenud väejooksikust saab (võltsdokumentide kaasabil ja Saaremaa metsavendade pealiku Elmar Ilbi mahitusel) täieõiguslik asjamees NKVDs ning Vastseliinas aastateks kohalik miilits. Hakates julgeolekumeeste seas samal ajal jultunult tegutsema metsavendade salakuulajana. Raamat sisaldab haaravalt tõetruu kirjelduse nõukogude vägede sissetungist Saaremaale ning hiljem end Saaremaal ja Võrumaal varjanud autori sidemetest kohalike metsavendadega, heites valgust paljude saatusele.


Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
Pane hinne:
Lugu Talleksist
10
1 hindaja

2. Lugu Talleksist
Lembit Juksaar

See raamat on lugu ühe ettevõtte algusest, tegevusest ja lõpust. Jutustuse taustaks on terve meie maa ja rahva saatus ühel ajaperioodil.


Lisas Marge-Elin Roose 14.09.2012
Pane hinne:
Vanamoodi moodsaks. Meik
10
2 hindajat

3. Vanamoodi moodsaks. Meik
Katie Reynolds

„Vanamoodi moodsaks. Meik” aitab sind muuta tõeliseks vintage-kaunitariks. Saamaks endale 1920ndate seksisümboli Clara Bow’ lõõmavat pilku, 1930ndate glamuurijumalanna Marlene Dietrichi põsesarnu, 1950ndate iluduse Marilyn Monroe meelaid huuli või Madonna 80ndate võimsaid kulmupuhmaid, pole vaja muud, kui järgida selle raamatu fotodega ilmestatud juhiseid. Eelmise sajandi igat kümnendit 1920ndatest 1980ndateni iseloomustab üks samm-sammult järgi tehtav staarimeik. Lisaks saate teada, millised olid erinevate kümnendite põhilised muutused jumestuses, soengumoes ja riietuses ning mis neid muutusi põhjustas.


Lisas Marge-Elin Roose 08.11.2012
Pane hinne:
Eestlaste ajalugu - müüdid ja tegelikkus
10
2 hindajat

4. Eestlaste ajalugu - müüdid ja tegelikkus
Kalev Ots

Käesolev töö on koostatud Jüri Uluotsa "Kroonika" alusel. Püütakse ulatusliku uurimistöö tulemusel koostada kontsentreeritud kujul eestlaste kronoloogilist ajalugu, mis loomulikult vajab täpsustamist, kuid järeldused sellest ei muutu.Sisse on toodud ka meid mõjutanud teiste rahvaste kronoloogiat. Üldtuntud sündmusi on kajastatud vähe või üldse mitte. Käesolev töö ei pretendeeri lõplikule tõele - see on mõeldud ajaloohuvilistele eelkõige edasimõtlemiseksja - uurimiseks, et lõpuks ajaloolaste abiga jõuda meie oma, eestlaste ajalooni.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Isamaa tagatuba
10
2 hindajat

5. Isamaa tagatuba
Kalle Muuli

See on lugu Mart Laari esimese valitsuse tõusust ja langusest. Põnev ja paeluv nagu kogu too uskumatult dramaatiline ja värvikas ajastu. Kalle Muuli alustas tööd Postimehe esimese Tallinna korrespondendina aastal 1989. Ta on ajakirjanikuna kajastanud laulvat revolutsiooni ja Eesti riigi taassündi, kõiki neid murrangulisi sündmusi, kus maa ja rahva saatus rippus sageli juuksekarva otsas. Nüüd, 20 aastat hiljem kirjutab ta üliharuldastele dokumentidele ja poliitikute avameelsetele meenutustele tuginedes kaasahaarava loo sellest, mis tookord kirjutama jäi. Raamat heidab kirka valgusvihu Isamaa tagatuppa, Laari valitsuse poliitika keerdkäikudele ja skandaalidele. See on justkui järg autori omaaegsetele reportaazhidele, mis pakkusid kõneainet tervele Eestile.


Lisas Marge-Elin Roose 22.10.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga hea raamat, hästi kirjutatud ja väga erilisest ajast. Tasub kindlasti lugeda.”

29.11.2012 15:01 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Saada mulle vaid sõna. Lugu armastusest ja ellujäämisest Gulagis
10
2 hindajat

6. Saada mulle vaid sõna. Lugu armastusest ja ellujäämisest Gulagis
Orlando Figes

„Saada mulle vaid sõna“ on kahe moskvalase, Levi ja Svetlana erakordne armastuslugu. Olles sõja ning mehe Gulagi vangistuse ajal neliteist aastat lahus, püsisid nad teineteisele truud ja jätsid neist aegadest maha hämmastava armumonumendi: 1500 kirja aastatel, mil Lev võitles ellujäämise nimel ühes Stalini kõige kurikuulsamas sunnitöölaagris. Need tsenseerimata ja kaunid kirjad, mida smugeldasid laagrisse ja sealt välja vabad töötajad ja ametnikud, on rabavalt vahetud ning pakuvad meile võimaluse astuda sisse nende kahe inimese maailma. Svetlana kirjad on mälestusmärk katkematule lootusele, mida ta sõjajärgse Moskva argihalluses elus hoidis. Lev püüab oma õrnades ja hoolivates kirjades anda ühelt poolt Svetlanale jõudu, teisalt aga salvestada üksikasjalikult neid jubedaid tingimusi, millesse ta oli heidetud. Iga tema kiri oleks võinud jääda viimaseks. Orlando Figes jutustab Svetlana ja Levi lugu tähelepanuväärse sisseelamise ja soojusega, taastades samal ajal meisterlikult toda laiemat maailma, milles nende lugu meie ees järk-järgult avaneb. Levi ja Svetlana kirjavahetus kui ainus teadaolev tervikuna säilinud kogu, mis kirjeldab vahetult elu Stalini-aegses Gulagis, avardab meie ajaloopilti, ent sama haarav on lugu paarist, kes, olles ajaloosündmuste tõttu teineteisest kaugele paisatud, hoiavad ometi oma kiindumuse elus. Nagu see raamat siin näitab, võidavad isegi halvimail aegadel ja karmimais paigus ikkagi armastus, pühendumus ja lootus. Orlando Figes on Londoni ülikooli Birkbecki kolledži ajalooprofessor. Ta on kirjutanud Venemaa ajaloost seitse raamatut, sealhulgas ka eesti keeles ilmunud „Sosistajad. Eraelu Stalini Venemaal“ (2010) ja „Nataša tants“ (2003).


Lisas Marge-Elin Roose 02.11.2012
Pane hinne: