Ilukirjandus Tervis ja elustiil

Litsid
The Da Vinci Code
Deception point
Veel...

Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi.
Jalutuskäigud sisekosmoses
Elujõud ja loodusravi
Veel...
Elulood ja memuaarid Kokandus

Armastuse aeg
Warren Buffeti edulugu
TOVE JANSSON. Tee tööd ja armasta
Veel...

Vormikad ahjuroad
Seenelise kokaraamat
Lihtne kaloriraamat 2 mini
Veel...
Ajalugu ja poliitika Reisimine, riigid ja rahvad

Jumalate leiutamine
Spioon 29 nimega
Üks ajastu, kaks põlvkonda, kolm tipphetke
Veel...

Meie aasta Siberis
Mongoolia memuaarid
Teejuht purunevasse maailma
Veel...
Hobid Luule

Tähetarkust emadele. Käsiraamat laste kasvatamiseks päikesemärkide järgi
Võluväega mänguasjad
Stiilsed kudumid koju ja suvemajja
Veel...

Koondatud
Läved ja tüved
Üle ääre
Veel...
Huumor ja koomiksid Laste- ja noortekirjandus

Mürakarud. Olukorrast paanikaosakonnas
Dilbert
Sm. Baskini Nõukogude aja anekdoodid
Veel...

Tumenejad
Mia muinasjutud
Moori lood
Veel...
Majandus Teadus

Positsioneerimine: võitlus mõistuse pärast
Räägime ärist, midagi varjamata
Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
Veel...

Avasta imeline maailm
Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
Filoloogia tõeline tähendus
Veel...
Õppekirjandus ja teatmeteosed Psühholoogia

Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited
Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Elu korterelamus enne ja pärast uue seaduse kehtima hakkamist
Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni
Veel...

Armastuse tähendus
Suhteaudit.Käsiraamat paaridele
Õnnelik suhe
Veel...
Filosoofia Kunst ja fotograafia

KYBALION
Acta Semiotica Estica IX
Globaalpohmelus
Veel...

Friedrich Ludwig von Maydelli pildid Baltimaade ajaloost
Kuressaare kunstis ja legendides. Kuressaare in art and legends
Jõulud jutustavad
Veel...
Muusika ja noodid

Kodavere regilaulud. Vana Kannel XI
Lumivalgeke
Vana Kannel XI Kodavere regilaulud
Veel...
Jalutaja teejuht –Tallinna Kesklinn
10
2 hindajat

1. Jalutaja teejuht –Tallinna Kesklinn
Robert Nerman, Karen Jagodin

Raamat” Jalutaja teejuht –Tallinna Kesklinn” on kaheksas teos selles raamatusarjas. Raamat hõlmab endas Tallinna kesklinna ajaloolist tuumikut. Alustades sadama poolt, mahutab teejuht territooriumi Rotermanni kvartalist Kadrioru piirini ning city`st Tõnismäeni. Käesolev raamat võtab vaatluse alla vanalinna vahetus ümbruses oleva linnasüdame, mille ajaloolised kihid algavad bastionite vööndist ja lõppevad 21. sajandi kõrghoonetega. Siia jääb muuhulgas krestomaatilise tähendusega objekte nagu Estonia teater, Kaarli kirik või Draamateater, suuri planeeringuid nii tsaari- kui Nõukogude-ajast, kaasaegse arhitektuuri sõlmpunkte harutavad teemad Rotermanni kvartalis ja kõrghoonete alal ning kultuuriliselt põnevad Süda-Tatari ja Sibulaküla. Lisaks ajaloolisele ja kultuuriloolisele taustsüsteemile avab raamat jalutajale läbi arhitektuuriajaloolise tutvustuse ka ümbritseva ruumilise keskkonna. Autorid: Karen Jagodin (periood: 1930ndad – kuni tänapäev) ja Robert Nerman (periood:…… kuni 1930ndad.). Autoritest: ROBERT NERMAN (s. 1946) on tuntud ajaloolane, kes kirjutanud üle neljasaja artikli ajaloo ja kultuuri teemadel ning tutvustanud ajaloolisi eeslinnu eriti just Tallinnas. Tartu Ülikoolis ajalugu õppinud Nerman on ise ka pärit Tallinna äärelinnast, õppides siis hindama vana väärtust ja olulisust. Nermanni peetakse üheks mõjukaimaks kodukandi ajaloo populariseerijaks. Ta on avaldanud üksteist põhjalikku raamatut. KAREN JAGODIN (s. 1982) on Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud arhitektuuriteadlane, Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur ja ajakirja „Eramu ja korter“ peatoimetaja. Ta on avaldanud üle saja artikli kunstist, arhitektuurist, sisearhitektuurist ja disainist, kureerinud Eesti ekspositsiooni Veneetsia arhitektuuribiennaalil 2010. aastal. 2008. aastal pälvis raamatu „Tamm ja Asi“ (sisearhitektide Väino Tamme ja Vello Asi looming) eest Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia.


Lisas sipsik 05.08.2013
Pane hinne:
Peksta ja kallistada. Arvamuslugusid Eestist ja eestlastest.
9.8
6 hindajat

2. Peksta ja kallistada. Arvamuslugusid Eestist ja eestlastest.
Tõnn Sarv

143 lk
Kirjastus: Eesti Ekspress
Imumisaasta 2010


Lisas Rein Veemees 16.03.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga huvitav lugemine.Autor toob mõnes kirjutises välja huvitavaid tähelepanekuid, mille üle pole ise taibanud mõtiskleda.Näiteks liiklusest:"Kui sõidetakse eeskirjade järgi, aga mitte selle järgi, mis parajasti otstarbekas ja mõistlik, kui eeskirjad on tähtsamad kui inimesed, siis jõutakse paratamatult hoolimatuseni.Sealt ka see mõtlemine:mina täidan eeskirju, minul on ju eesõigus.
Ja kui ka õiguspraktika lähtub samast, siis hakkabki tunduma, et väljapool ülekäiguradu võib inimesi alla ajada, kõrvalteelt ettekeerajale sisse sõita ja üldse jäädagi arvamusele, et liikluseeskirju täites ei saa sind keegi milleski süüdistada.
Pigem karistatakse veidi kiiremini sõitmise eest tühjal maanteel, aga kui kaine peaga,korras auto ja õige kiirusega ajad väljaspool ülekäigurada alla helkurita lapse, siis juriidiliselt on kõik korras."
No muidugi ei nõustunud ma kõigega, millest autor räägib, eriti jäin eriarvamusele Tammsaare asjus, kuid põhiline ongi see, et jääd mõtlema ja omaette arutlema, ning miski hakkab liikuma selles ajupestuses.”

16.03.2013 21:11 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Where Children Sleep
9.7
3 hindajat

3. Where Children Sleep
James Mollison

Fotoraamat erinevat päritolu laste tubadest üle maailma. Sobib lapsele tutvustamaks erinevaid rahvusi, elustiile, vaesust-rikkust jmt teemasid. Ka veebiraamatuna: http://www.jamesmollison.com/wherechildrensleep.php


Lisas kirju 14.06.2013
Pane hinne:
Meditsiinimeedium
9.4
5 hindajat

4. Meditsiinimeedium
Anthony William

Tervendamistarkus, mis on aastakümneid oma ajast ees.Anthony William õpetab, kuidas lõplikult terveneda haigustest, mida praegune meditsiin suudab vaid ravimitega leevendada.


Lisas Rein Veemees 14.03.2019
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meditsiinimeedium väidab, et teadmised , mida ta jagab, jõuavad meditsiini 15 - 20 aasta pärast.Näiteks, et suurem osa haigustest on põhjustatud Epstein - Barri viiruse poolt.Viirusest vabanemiseks aga tuleb muuta toitumist.
See ei ole ju uudis, et paljud probleemid saavad alguse toitainete vaegusest ja tühjade kalorite ülesöömisest.Autor õpetab, kuidas terveneda reumatoidartriidist, hulgiskleroosist, alzheimerist ja mitmetest teistest haigustest.Iseasi, kas inimesed viitsivad neid soovitusi järgida, mitte asjata ei ole laiskus üks seitsmest surmapatust.
Soovitused on lihtsad ja kergelt teostatavad, kuid leidsin ka mõne imeliku arvamuse.Näiteks hapukapsa kohta.Nii jäingi peale raamatu lugemist kahevahele, kas kõik teadmised, mida ta jagab, on ikka vaimu poolt saadetud?Aga lugege ise.”

14.03.2019 19:24 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Jumalate aritmeetika
9.3
4 hindajat

5. Jumalate aritmeetika
Katrina Kalda

Noor eestlanna Kadri Raud on 1980. aastate lõpul koos emaga välja rännanud Prantsusmaale, kuid hakkab vanaema surma järel üha enam huvi tundma oma Eestisse jäänud suguvõsa heitliku mineviku vastu. Kadri päevikusissekannetega vahelduvad raamatus kirjad, mille on vanaemale saatnud tema Siberisse küüditatud sõbratar Liisi. Need ammused kirjad heidavad valgust ka Kadri pihtimustele. Kaks jutustajahäält segunevad, põimuvad ja kajastavad teineteist, andes tulemuseks perekonnaloo täis draamat ja siseheitlusi, värvikaid tegelasi, poeetilisi kirjeldusi ja mõrumaigulist huumorit.


Lisas Martin Eden 10.03.2014
Pane hinne:
Tordilõik
9.1
9 hindajat

6. Tordilõik
Andra Kalda


Lisas Raamatublogi 16.10.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“"Tordilõik" on tõesti ilus ja mõnus kokaraamat ühele õigele tordifännile! Raamatus räägivad Eesti oma kodukokad - täitsa tavalised inimesed - oma lemmiktortidest ja õpetavad neid valmistama. Pildid on suurepärased ja lisaks retseptidele leiab nõuandeid ka torditegemise ABC õppijatele (kuidas teha keedukreemi, sefiiri jne).Hea raamat nii jõulukingiks kui kohvilauda kaunistama!”

16.10.2014 15:38 - Raamatublogi
Raamatublogi on seda arvustust muutnud: 16.10.2014 15:39
Hinnang arvustusele:
  +1   -0