Ühe äpardi päevik: Greg Heffley päevaraamat
10
1 hindaja

1. Ühe äpardi päevik: Greg Heffley päevaraamat
Jeff Kinney

Laps olla võib tõesti nõme olla. Ja keegi ei tea seda paremini kui Greg Heffley, kes avastab end paisatuna põhikooli, kus alamõõdulised tossikesed jagavad koridore lastega, kes on pikemad, õelamad ja ajavad juba habet. “Ärge lootkegi, et ma kirjutan siia „Kallis päevik“ ette ja taha,” ütleb Greg. Meie õnneks on see, mida Greg Heffley lubab mitte teha ja see, mida ta teeb, kaks väga erinevat asja.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Puupeapuu
10
2 hindajat

2. Puupeapuu
Heiki Vilep

Kuskil kaugel peapuumetsas kasvab puupeapuu. Sellest tuleb välja umbes sada puupealuud. Puupead jagatakse ära nende laste vahel, kes on laisad ja kel hinded ühtelugu kahed. Sellepärast õpin hoolsalt, hinded on mul head. Vahel harva koputades uurin siiski pead.


Lisas vilep 14.08.2012
Pane hinne:
Päike läheb puhkusele
10
2 hindajat

3. Päike läheb puhkusele
Kristi Kangilaski

Päike tunneb, et ta on väga väsinud ja otsustab puhkusele minna. Ta muudab end kollaseks kassiks,hüppab taevast alla ja leiab mõnusa kodu väikese poisi ja tema vanemate juures. Mis juhtub aga ilmaga siis, kui päikest enam taevas pole? Raamat märgiti ära 2011. aastal Põlvepikuraamatu konkursil ja selle väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne:
Hanna ja Aleksi lood. Kevad ja suvi
10
1 hindaja

4. Hanna ja Aleksi lood. Kevad ja suvi
Janka Lee Leis

Ühe üsna suure linna kõige viimasest valgusfoorist umbes kilomeetri kaugusel asus Hanna ja Aleksi kodu. Hanna arvates oli nende kodu armas ja õdus. Ta arvas seda võib-olla sellepärast, et nende majake oli punase katusega ja mitte kõige moodsama arhitektuuri näide. Just selles majas ning selle ümber veedavad Hanna ja Aleks ühe õige mõnusa ja teguderohke kevade ja suve, millest räägivadki selle raamatu lood.


Lisas Marge-Elin Roose 03.09.2012
Pane hinne:
Mamma Muu ja Vares
10
1 hindaja

5. Mamma Muu ja Vares
Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Mamma Muu on lehm, kes sööb rohtu, kuid teeb ka kõike muud. Vares on aga Mamma Muu sõber. Nad teevad alalõpmata igasuguseid huvitavaid asju. Selles raamatus sõidab Mamma Muu jalgrattaga, sukeldub, käib linnas, tantsib ja laulab. Vares aga teeb läbi rasked katsed ning saab selle eest kuldse Lenkala märgi. Raamatu muudavad elavaks Sven Nordqvisti lõbusad värvilised pildid.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne:
Taeva võti. Luulet lastele 1954-2008
10
3 hindajat

6. Taeva võti. Luulet lastele 1954-2008
Ellen Niit

Ellen Niidu lasteluule on osutunud aegumatuks. Kuid antud valikkogu teeb väga eriliseks asjaolu, et raamatu kaanel ning esimesel sajal leheküljel on Edgar Valteri seni avaldamata pildid, mis tehtud 1967. aastal Ellen Niidu luulekogule. Raamat pidi ilmuma Soomes, kuid millegipärast seda välja ei antud. Edgar Valteri piltide originaalid ootasid avaldamisvõimalust Ellen Niidu kodus 45 aastat. Nüüd on need lõpuks raamatusse jõudnud. Need pildid tingisid ka valikkogu ülesehituse. Kuna “Suur maalritöö” tundub olevat lahutamatu Edgar Valteri illustratsioonidest, kaasasime ka selle, ja niisamuti kõik lood Krõllist, et kasutada Valteri loodud visuaalset tegelaskuju. Seega ilmuvad selles väljaandes need luuletused, mis on nii-öelda laulatatud Edgar Valteri piltidega. Valikkogu teine osa ilmub juba uute piltidega järgmisel aastal.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne: