Story EB02
9.2
19 hindajat

1. iRiver Story EB02

E-lugeja, MP3 ja audioraamatute mängija, heli salvestaja. E-ink ekraan.


Lisas heidy 15.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Toetab paljusid failiformaate, aga laadib neid kahjuks vahel piinavalt kaua. Suurenduse funktsioonist pole palju kasu, sest see õieti ei toimi. Ekraan on hea, samuti muusikamängija, ka aku kestab piisavalt kaua.”

15.07.2010 12:16 - heidy
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
PRS-950SC
9.2
10 hindajat

2. Sony PRS-950SC

7" E Ink® Pearl ekraaniga e-luger. Ekraani resolutsioon 600 x 1024 pikslit, 16 halltooni. Foramaatidest toetab DRM: ePub (Adobe DRM), PDF (Adobe DRM), BBeB Book (PRS DRM), tekst, RTF, JPEG, PNG, GIF, BMP, MP3, AAC. Ühenduvus: Wifi, 3G. 2 GB sisemist mälu.


Lisas Hillbill 27.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Sony e-lugerite lipulaev. Pole peegeldusi, lehekülgede vahetamine toimub kiiresti. Ekraan on puutetundlik ja hea kontrastiga.”

27.11.2010 14:33 - Hillbill
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kindle 3
9.2
24 hindajat

3. Amazon Kindle 3

E-lugemisseade ehk e-luger Kindle Wireless Reading Device, saadaval ainult Wi-Fi ning Wi-Fi + 3G mudelid, 6" läikevaba e-Ink ekraan. Aku kestus ühe laadimisega (Wi-Fi ja 3G väljas): 1 kuu. Mahutab kuni 3500 raamatut.


Lisas zoidberg 22.08.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“See on tõesti üks imeloom. Seadet pakendist välja võttes oli ekraanil mingi kiri ja pildike peal. Esimene mõte oli see kohe maha kraapida, nagu ekraanide kilekaitsed ikka. Selgus aga, et tegemist oligi ekraanipildiga. See jättis lihtsalt nii realistliku trükivärvi jälje, et ma tükk aega ei uskunud. Mulje on umbes selline, nagu oleks hallikale matile plastmassitükile peale trükitud. Selline plastmass ei lase ju valgust läbi, seega ei saa olla ise ekraaniks! Aga no saab. Naljakas on, et pilt on kohe ees, aga pole midagi imestada. Seade pildi ees hoidmise ajal energiat ei tarbi -- ainult pildi vahetamiseks vajab Kindle energiat. Uus pilt laetakse ette nii, et ekraan läheb hetkeks mustaks, nad ise nimetavad seda tindiosakeste laialipaigutamise protsessiks.

Seade on väiksem kui arvasin, eriti just ekraani osa, kuid kui järele mõelda, polegi suuremat vaja. Käes istub see mugavalt, suurus on ka ühes käes hoidmiseks sobiv, seade on kerge, õhuke ja tagant kergelt kummise materjaliga kaetud, nii et püsib hästi peos.

Selle tellimisega ei olnud lood sugugi lihtsad. Amazon.co.uk lehelt otse eestisse seda ei saadeta, seega tellisin Inglismaale sõbra juurde, kes selle omakorda Eestisse tõi. Ka raamatuid ei saa UK poest osta, õnneks saab Amazon.com lehelt (kust muide otse jälle Kindle´t tellida ei saanud).
Iga Kindle omanik saab endale ka @kindle.com lõpuga meiliaadressi, kuhu võib saata Wordi dokumente, pilte ja PDF-e, need saadetakse minutite jooksul edasi seadmesse. Targem on oma dokumendid siiski USB-juhtme kaudu Kindle´sse laadida, sest e-mailiga lähetamisel on väiksed teenustasud.

Kui on plaan oma raamatukogu digitaalseks muuta, siis Kindle on kindlasti hetkel selle tarbeks tipp-koer.”

17.01.2011 16:44 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -1
Kindle DX
9.0
4 hindajat

4. Amazon Kindle DX

4 GB mälu (kasutatav 3,3 GB), aktseleromeeter, 1200 x 824 lahutusega 9.7" (24.6 cm) ekraan, PDF-tugi, stereokõlarid, WiFi, paksus: 8.5 mm. Aku kestab umbes nädala.


Lisas Tolm 12.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Seda võib julgelt praeguse aja parimaks e-lugeriks pidada. Ekraan on suurem kui varasematel Kindledel, nii et lugeda on palju parem kui varem. Kõik PDFid on vabalt loetavad, nii et netist on võimalik tõmmata tasuta tohutul hulgal kirjandust. Olemas on aktseleromeeter, nii et seadet pöörates pöörab nüüd pilt ka kaasas.
Kui nüüd värvid ka ekraanile saaks. Praegu 9p, aga see-eest südamest, hoolimata raskesti kasutatavast klaviatuurist.”

12.04.2010 22:30 - Tolm
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kindle 2
8.7
7 hindajat

5. Amazon Kindle 2

E-luger, e-ink ekraaniga, mustvalge.


Lisas zoidberg 30.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Võrreldes eelmise Kindle'i versiooniga oluliselt ilusama disainiga. Ma ei saanud sugugi aru, miks eelmisel pidid need nupud sellised kummalised olema, miks üks seadme nurk oli justkui maha lõigatud ja miks kõik nägi välja nii... ütleme otse -- kole.
Ekraan on ka paremaks läinud. Eelmine mudel suutis näidata vaid nelja halltooni, Kindel 2 oma aga juba 16. Värvid jäävad endiselt unistuseks, aga vähemalt on tegemist sama hea e-ink ekraaniga, mis on end tõestanud silmasõbralikkusega.
Kindle 2 on mõnusalt õhuke, nii et pole probleemi see kotti pista, et siis kuskil oodates, näiteks bussis lugeda. Eestis pole need e-lugerid veel levinud, nii et bussis jäävad inimesed küll suu ammuli vahtima.
Tarkvaras väga suuri muudatusi tehtud ei ole, aga paistab, et menüüd on veidi parema ülesehitusega.
Kindle saab mitte suurepäraselt, aga siiski rahuldavalt hakkama ka (ingliskeelse) teksti ettelugemisega. Saab valida nais- ja meeshääle vahel. Robotlik see kõnesüntesaator on, nagu ikka, aga mõnel puhul abiks. Rääkimata sellest, et hea kurtidele.
Tegemist ei ole kindlasti seadmega, mida igaühele käsi südamel osta soovitada julgeksin, aga kui sa tead, mis on e-luger ja oled otsustanud endale selle nagunii muretseda, siis Kindle 2 on Kindel :)”

30.03.2010 20:48 - zoidberg
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Reader PRS-T1
8.7
9 hindajat

6. Sony Reader PRS-T1

6" (600 x 800) mustvalge E-Ink Pearl v220 puuteekraaniga e-luger. WiFi. MicroSD kaardi pesa. Kaal 168 g.


Lisas Unemati 05.12.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Esmane mulje on meeldiv, sest see e-luger on mõnusalt õhuke ja kerge ning pealegi leiab lugeri küljest microSD kaardi pesa, mis tähendab, et saad sinna päris kõvasti mälumahtu juurde lisada, ilma et peaksid kohe kallimat mudelit ostma hakkama. Lisamälumaht võib olla vajalik, kui plaanid läbi selle e-lugeri ka muusikat kuulata, mis on täiesti võimalik, sest kõrvaklapi pesa on ka olemas.
Samas on ekraan, see kõikse olulisem asi kogu seadme juures, kehv, kippudes liigselt vilkuma. Samuti on hind kõike arvestades liiga kõrge.”

05.12.2011 13:29 - Unemati
Hinnang arvustusele:
  +0   -0