iPhone ja iPad rakendused
Parimad iOS appid iPhonele ja iPadile
Sul on käes Sinu uus iPhone, iPod Touch või iPad ning soovid nüüd teada, missugused rakendused (appid) peaksid esimesena installeerima, et oma nutikast seadmest parim võtta? Apple App Store'is, mille kaudu rakenduste laadimine käib, on ju kokku üle 1 000 000 app'i ning neis orienteerumine võtab ka vilunud kasutajal silme eest kirjuks.
Püüame aga Sinu elu veidi kergemaks teha ning allpool järgneb lühike nimekiri mõnedest kõige asjalikumatest rakendustest, mis endale tõmmata tasub.
Märgime veel ära, et ehkki nii iPhone (ja iPod Touch) kui iPad töötavad mõlemad samal platformil nimega iOS, on rakendused veidi erinevad. Kõik iPhone'i rakendused töötavad iPadil, ent mitte kõik iPadi rakendused ei ole kasutatavad iPhone'iga. Aga ära pelga, sest neid, mis ei toimi, sa oma seadmega ei näegi ning ei saa neid ka eksikombel tõmmata. Samas on paljud rakendused universaalsed, kohandudes graafiliselt mõlema seadme jaoks -- seejuures on versioonid ka visuaalselt sageli veidi erinevad, kasutades ära kummagi seadme (väike ekraan või suur ekraan) eeliseid, et rakendusega oleks kõige mugavam toimetada.
Rakenduste avastamise vahend ja tasuta iPhone, iPad rakendused
AppStart
Hea algus oma iOS seadme avastamiseks on AppStart'i installeerimine -- see on rakendus, mis aitab sul lisaks Arvustus.com'i siin ilmuvale nimistule erinevates kategooriates parimaid rakendusi leida. Kasutajaliides on kena.
AppsGonefree
See rakendus teatab sulle iga päev, missugused muidu tasulised rakendused just sel päeval reklaami mõttes tasuta jagamiseks on välja pandud. Iga päev on neid oma 10 erinevat ning nende seast võid leida mis iganes kategooriatesse kuuluvaid rakendusi. Installeeri see app kindlasti!
Produktiivuse ja kontoritöö rakendused
iWork (Pages, Numbers, Keynote)
See pole tegelikult üks rakendus, vaid kolm erinevat ning alla laadida tuleb need endale samuti ükshaaval. Alates iPhone 5S/5C ja iPad Airist ning kõigist Retina iPad Mini'dest on nende rakenduste allalaadimine tasuta! iWork on sisuliselt Microsofti kuulsa Office'i analoog -- Pages on Word; Numbers on Excel ja Keynote on PowerPoint. Muidugi on nende rakenduste vahel palju erinevusi, kuid põhimõte on sarnane. Kõik need kolm app'i on üles ehitatud just puutetundlike nutiseadmete jaoks, aga disainis samanimelistest Mac'i programmidest olulisel määral ei erine. Kõik iWorksis tehtud tööd salvestuvad Apple'i iCloud'i ning neile on sul hiljem ligipääs igast internetiühendusega arvutist, selleks logi sisse aadressile icloud.com, samas saad dokumente ka otse netibrauseris redigeerida. Faile saab muidugi jagada ka e-kirja teel ning paljudel muudel viisidel.
Clear
Meelespearakendus, mis näeb ülihea välja ning võimaldab kasutajal kiiresti kategooriaid ning sinna alla kuuluvaid tegemist vajavate asjade nimekirju luua. Seejärel saab nimistus olevatele asjadele prioriteete märkida ning neid kiire sõrmeliigutusega kustutada, kui töö tehtud.
Dropbox ja SkyDrive
Ausalt öeldes ei ole vahet, kumba kasutad, sest mõlemad on ülihead võimalused oma faile pilves hoida ning neile igast internetiühendusega arvutist või muust seadmest ligi pääseda. SkyDrive (Microsofti teenus) pakub vaikimisi suuremat hulka vaba ruumi kui Dropbox.
Lisaks on arvestatavad cloud-storage variandid ka Google Drive (sellest paar rida allpool), SugarSync ja Box.net.
Evernote
Märkmete tegemise ja arhiveerimise lahendus, mis aitab igasuguses vormis (tekst, veebileht, foto, helilõik või käsitsi kirjutatud memo) olevaid märkmeid mugavalt salvestada ja organiseerida.
Google Drive
Selle kenasti disainitud rakenduse abil pääsed ligi kõigile oma Google Docs'i (Google Drive'i) salvestatud dokumentidele ja failidele ning neid teiste kasutajatega jagada. Teksti- ja tabelarvutusfaile saab läbi selle rakenduse ka mugavalt muuta, presentatsioone saab praeguse seisuga kahjuks ainult vaadata.
Fantastical (iPhone)
Kuigi iOS'i juurde kuuluv ja iga iPhone'i ja iPad'iga kaasa tulev Calendar app on oma võimalustelt paljude jaoks piisav, soovitame neile, kes otsivad mõnda alternatiivsed kalendrirakendust just Fantasticali, mis annab, noh, fantastilise ülevaate sinu tulevast päevast, nädalast ja kuust ning võimaldab uusi sündmusi sisestada ülikiiresti ja mugavalt.
HoursTracker
Kui teed vabakutselisena või muul moel tööd, mille puhul tahad pärast arveid esitada täpselt tehtud töötundide järgi, siis aitab sul ajal silma peal hoida HoursTrackeri nimeline rakendus.
Analytiks
Hästi omapärase ja kenasti esitatud Google Analytics'i infoga rakendus, mille ainsaks miinuseks võib pidada mitte täielikku ülevaadet kogu infost, mida Google ANalytics tegelikult kogub ning mida see veebis näidata suudab.
Uudised ja info rakendused
Flipboard (iPhone, iPad)
Geniaalne uudisteluger -- oma põhimõttelt justkui lapatav raamat, mis toob kokku uudiseid paljudest erinevatest väljaannetets teemade kaupa. Soovid lugeda ainult teadusuudiseid? Palun. Ainult mängu-uudiseid? Palun. Tehnoloogiast, putukatest, sõjandusest..? Palun. Isegi sinu Facebooki news feed'i muudab Flipboard lapatavaks raamatuks. Äärmiselt mugav viis uudiste tarbimiseks.
TED
Ametlik TED'i app toob Sinuni enam kui 900 kõne videosalvestused, et saaksid kuulata maailma juhtivate mõtlejate, ärigurude ja kunstnike ideid.
Foto ja video rakendused
500px
Suur valik väga kauneid ja omapäraseid fotosid, mida saad sorteerida toimetaja valiku, populaarsuse ja lisamise aja järgi. Koostada saab ka slideshow'sid oma valiku põhja.
Snapseed
Vägagi Instagrami moodi fototöötlusrakendus, aga meeldib meie toimetusele isegi rohkem -- liiatigi pole Snapseediga veel Instagrami sarnast ehmatavat kasutuslitsenti muudatuse intsidenti juhtunud. Rakendus pakub palju erinevaid filtreid, mida saab väga intuitiivselt oma soovidele vastavaks kohandada; raame jpm. Selle abil saab nii mõnegi ebaõnnestunud pildi loominguliselt ilusamaks teha.
Camera Awesome
Kasutajaliides on kaunis ning võimalusi pakub rakendus ohtralt nii fotode kui videote salvestamiseks ja ilustamiseks. Viimaste puhul on kasulik omadus näiteks see, et rakendus salvestab toimuvat juba 5 sk enne salvestusnupu vajutamist. Rakendus ise on küll tasuta ja juba päris funktsionaalne, aga selleks, et saaksid kasutada kõiki filtreid ja eelseadistusi, tuleb osta rakenduse sees lisapakett kõigi võimalustega või neid ükshaaval juurde osta.
Camera+
Muuda puudutusega võtte säri, fookust, võtterežiime, lisa efekte suumi (digitaalselt). Täiendab hästi iOS'i enda kaamerarakendust.
iPhoto
Fototöötlusrakendus, mis oma võimalusterohkusega pidevalt üllatab. Kaunis ja funkstionaalne. Kuna tegemist on Apple'i enda arendatud rakendusega, ei ole see ühelgi teisel platvormil kui iPhone ja iPad saadaval.
iMovie
Tõenäoliselt parim videotöötlusprogramm iOS seadmetele. Tegemist on samuti iPhone'i ja iPadi ekslusiivrakendusega, mille analoogina võib veel kaaluda ka Pinnacle Studiot.
Muusika rakendused
Garage Band
Tegemist on terve muusikastuudioga sinu iPadis ja iPhone'is, kus saad mängida realistlikke pille (kitarrid, trummid, klahvpillid, poogenpillid), salvestada oma loomingut, salvestada helisid (oma laulu) ja palju-palju muud. Jämmida saavad nii need, kes pillimängu oskavad kui ka need, kes heliloominguga esimest korda kokku puutuvad. Suurepärane rakendus, mis tasub selle hinna eest kindlasti osta.
Shazam
Raadiost mängib mingi lugu, mille nime ja esitajat tahaksid väga teada? Shazam tuleb appi. Lase rakendused 5-10 sek läbi telefoni mikrofoni muusikat kuulata ning Shazam ütleb sulle, mis looga on tegemist, näitab artistist pilte ning ütleb isegi, millal ja kus toimub bändi järgmine kontsert. Tasuta versioon lubab teatud ajaperioodi kohta vaid piiratud arvu lugusid tuvastada, aga paljudele sellest piisabki.
iOS iPhone ja iPad mängud
Infinity Blade II ja III
See, kahtlemata kõige ilusama graafikaga mäng pihuseadmete maailmas on saadaval ainult iOS seadmetele. Tegemist on põneva ja suurejoonelise rollimänguga.
Angry Birds seeria
Ehkki on tahtmine öelda, et viimane, Angry BIrds: Star Wars on kõige parem, on Angry Birdsi seeriasse kuuluvad tegelikult kõik üsna ühesugused ja võrdselt suurepärased mängud, mis kasutavad väga hästi ära iOS seadmete puutetundlikke ekraane. Eriti mõnus on Angry Birdsi mängida iPadis, sest selle ekraan on suurem kui telefonil.
Alaron HD
Veel üks rollimäng, mida iseloomustab kena graafika ning väga suur maailm, mida avastada.
Kaardirakendused
Waze
Kui sõidad autoga, võib Waze olla sinu parim sõber. Tegelikult võid selle abil sõpru juurdegi leida, sest tegemist on autojuhtide sotsiaalvõrgustikuga. Kasutajaliidese põhiosa on kaart sinu asukohaga ning lisaks näed sellel ka teisi Waze'i kasutajaid ikoonikestena ja mis eriti oluline -- teiste hoiatusi kusagil pesitseva politsei, liiklusõnnetuse, teeaugu vms kohta. Kuna Waze salvestab liikumiskiirust, saad hõlpsasti jälgida, millistel teedel on ummikud ning kui suured need on, et neid siis vajadusel vältida. Waze võimaldab teiste juhtidega ka ühest võtta (saad selle ka ära keelata, et keegi sind ei tülitaks), ning samuti saad teistele ise abiks olla, teatades teel varitsevatest ohtudest.
Google Maps
Endiselt maailma parim kaarditarkvara igasugustele nutiseadmetele, seega, kuigi iOS'is on vaikimisi installeeritud Apple Maps, siis kindluse mõttes on targem omada ja kasutada Google Mapsi. Kuigi Apple'i kaardirakendus läheb iga päevaga paremaks, ei ole Eesti nende jaoks kindlasti prioriteet ning siinsed vead nii kiiresti parandatud ei saa.
Suhtlus
Skype
Nüüd, mil iOS'i Skype toetab ka failide (vähemalt piltide) saatmist, on sellest saanud väga mugav ja oluline töövahend paljudele inimestele. Rakendus käivitub kiirelt ning sünkroniseerib juba esimese poole minuti jooksul kõik käimasolevad vestlused. Pidada saab nii teksti-, audio- kui ka videokõnesid. Ainus etteheide rakendusele on selle akuaplus, kuid on näha, et Skype arendajad teevad selle asja parandamiseks pidevalt tööd.
Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+
Kõigist neist on olemas ametlikud rakendused ning vähemalt Facebooki, Google+ ja LinkedIn'i puhul ongi kõige mõistlikum neid ka kasutada. Facebooki lehtede (pages) haldamiseks on välja antud ka eraldi Facebook Pages rakendus.
Goodreads
Raamatusõprade sotsiaalvõrgustiku Goodreads iOS rakendus on funkstionaalne, ülevaatlik ja kena kasutajaliidesega. See võimaldab leida uusi põnevaid raamatuid ning suhelda teiste raamatuentusiastidega.
Tweetbot
Tõenäoliselt parim Twitteri-rakendus, mis saadaval on, pakkudes kõige paremat valikud võimalusi ning väga ilusat kasutajaliidest. Rebimine on muidugi kõva, sest konkrente jagub. Teiste tugevamate seast võib esile tuua rakendusi Twiterrific ja Tweetdeck.
E-raamatute rakendused
iBooks
Kena, mugav ja kasutajasõbralik e-raamatute leidmise, ostmise ja lugemise rakendus, mis võimaldab lugeda iBookstore'is (ehk Apple'i enda raamatupoes) pakutavaid e-raamatuid. Samuti saab iBooks'i raamatukokku oma PDF'e salvestada ning neid sirvida. Igast raamatust saab enne ostu paarikümnelehelise jupu raamatu algusest tasuta alla laadida, et saaksid kindel olla, et sulle raamat ikka meeldib.
Kindle
Amazoni e-lugerirakendus kannab sama nime, nagu nende füüsiline e-luger: Kindle. See app võimaldab otsida ja lugeda kõiki Amazoni poolt müüdavaid e-raamatuid, mida on väga suur valik. Rakenduse kaudu raamatuid osta kahjuks ei saa, mis on pisut ebamugav.
Disainirakendused
Paper
Väga elegantne, kaunis ja loomulik viis oma ideid visualiseerida. Paper on justkui raamat, mida saad lapata, omale sobiva lehekülje leida ning selle täisekraanile kuvada. Sinna saad vaba käega oma sõrme või mõnda iPadi ekraanil toimivat stylus't kasutades joonistada. Üks pintsliotsik on tasuta, aga järgmised juba maksavad.
Sumo Paint
Olemuselt Paperiga sarnane, ent ühe ostuga saab suure hulga erinevaid joonistusvahendite otsi ning rakendus pakub palju-palju võimalusi oma disainiideede teostamiseks.
Interior Design
Parim kodu ja kontori 3D visualiseerimise, planeerimise ja sisekujunduse programm iPadile, mis võimaldab tõelises 3D-s loodud objektid ka koos valguse langemisest tekkivate varjudega piltideks renderdada. Suurepärane vahend kõigile, kes lihtsalt lõbu pärast või päris töö tõttu oma järgmise kodu või kontori sisekujunduslahendustega tegeleb.
Turvalisus
Find My iPhone
Selle rakenduse abil leiad oma telefoni üles, olgu see siis kadunud või lausa varastatud. Rakendus võimaldab vaadata ka sinu kasutajaga seotud teiste iSeadmete asukohti kaardil ning neile soovi korral teate ekraanile saata või need häälitsema panna, näiteks selleks, et hääle järgi seadme üles leiaksid.
Kuum teema
Viimati lisatud
-
6.58 hindajat
Padise Kastell
Lisas sonicPRO25.07.2020PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud. -
6.510 hindajat
POMO Restorante
Lisas sonicPRO17.02.2020PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud. -
103 hindajat
Vaba ja metsik. Julgusest elada oma reeglite järgi.
Merit RajuLisas bergeenia 29.01.2020
Nõuanded ja soovitused
- Arvustus.com TV
- Kinginimekiri
- Nohu ja köha vastu aitab inhalaator, nebulisaator
- Kuidas valida rehve? Millised rehvid osta?
- Millist e-lugerit osta?
- Kuidas valida telerit? Millist telekat osta?
- Kuidas valida monitori?
- Kuidas valida telefoni? Millist telefoni osta?
- Kuidas valida sülearvutit?
- Kuidas valida tahvelarvutit?
- Kuidas valida printerit?
- Kuidas valida digikaamerat?
- Kuidas valida objektiivi?
- Kuidas valida kõrvaklappe?
- Millist peegelkaamerat osta?
- Millist pesumasinat osta?
- Kuidas valida robottolmuimejat? Millist robottolmuimejat osta?
- Millist autot osta? Autovaliku lihtsustaja aitab!
- Elektriline hambahari
- Kasulikud Androidi rakendused
- Kasulikud Eesti Androidi rakendused
- Eesti TV ja Android - kuidas Androidiga Eesti telekanaleid vaadata
- Kuidas mängida Ingressi? Mänguõpetus ja nipid
- iPhone ja iPad rakendused
- Eesti iPhone appid, iPad rakendused
- Apple TV kasutamine
- Millist madratsit osta?
- Milline väline kõvaketas osta?
- Mida osta beebile?
- Parimad Mac programmid
- Kuidas valida dokumendihaldust?
- Milline kohvimasin osta?
- Kuidas valida kitarrikeeli?
Sisuturundus
- Kas mobiilne internet jätab desktop arvutite kasutamise ajalukku?
- Milline televiisor sobib Sinu koju?
- Milline Apple arvuti valida – kas Macbook Pro või Air?
- Miks on oluline kanda tööriideid ja kuidas neid hooldada?
- Kuidas kujundada vannituba kaunilt?
- Nutikad nõuanded, kuidas valida ja hooldada kodumasinaid
- Millist tüüpi pesumasin täidab sinu pere vajadused?