Mahevillased kudumid
10
1 hindaja

1. Mahevillased kudumid
Ingalill Johansson, Ewa K. Andinsson

Kudumidisainer Ingalill Johansson ning fotograaf Ewa K. Andinsson viivad lugeja pehmest lõngast inspireeriva kollektsiooniga reisile Rootsi talvemaastikku, muinasjutulisse jäähotelli Lapimaal Jukkasjärvil. Raamatus on üle kolmekümne erineva kudumisõpetuse. Üksikasjalikud juhendid on jaotatud raskusastme järgi, nõuandeid ja soovitusi jagub nii algajale kui ka kogenud kudujale. Tere tulemast mahevillasesse kudumismaailma täis härmas jääprintsesse ja talviseid metshaldjaid!


Lisas Marge-Elin Roose 02.11.2012
Pane hinne:
101 eesti spordilugu + CD
10
1 hindaja

2. 101 eesti spordilugu + CD
Tiit Karuks

„Sport on mõnus mängumaa, millel paremusjärjestus tavaliselt mustvalgelt ja ajalookindlalt kirjas seisab. Ent Eesti spordi 101 sündmust tähtsuse järjekorras kirja panna või ülepea jäägitu erapooletusega välja valida pole võimalik. Kes ütleks, kas Ernst Idla loodud üle-eestiline võimlemisvaimustus oli rohkem või vähem tähtis kui Kristjan Palusalu kaks olümpiakulda? Või malegeenius Paul Kerese kogu maailmas hinnatud härrasmehelik käitumine tähtsam kui tema tööd jäädvustanud Valter Heueri meistrisulg? Kas Heino Lipp tõstis meie rahva pead rohkem punavõimudest aheldatuna või tõstnuks olümpiavõitjana? Kas laitmatu Gerd Kanter on väärtuslikum kui ürgsed hambad-risti-mehed Aavo Pikkuus, Jüri Jaanson ja Erki Nool? Siinne on Tiit Karuksi valik. Igal teisel olnuks oma eelistused ja teine stiil, aga üks on kindel: Karuks on isikupärases stiilis võtnud kokku Eesti Spordi Loo.“ Gunnar Press, raamatu toimetaja


Lisas Marge-Elin Roose 13.04.2012
Pane hinne:
100 heegeldatud lumehelvest
10
1 hindaja

3. 100 heegeldatud lumehelvest
Caitlin Sainio

Tooge värske lumesaju maagia oma koju selle suurepärase heegeldatud lumehelveste kollektsiooniga. Tõelistele lumehelvestele omase pitsilise iluga on need võluvaks lisandiks igale kodule. Veetke õhtutund, heegeldades lumehelbe või kaks, või pühendage sellele kogu nädalavahetus ja valmistage terve lumetorm! Suur valik selgete juhiste ja täielike heegelskeemidega kavandeid ainult mõne silmuse heegeldamise oskust nõudvatest lihtsatest lumehelvestest suurte ja keeruliste mustriteni – raamatus on kõik töövõtted, mida vajate. Mustrid on jagatud raskusastme järgi, alustades kõige kergematest – nii saate valida oma oskustele vastava kavandi ja heegeldada järjest kõik lumehelbed, omandades töö käigus uusi oskusi.


Lisas Marge-Elin Roose 29.10.2012
Pane hinne:
Virumaa seelikud
10
1 hindaja

4. Virumaa seelikud
Kersti Loite

Selles raamatus on ülevaade 18.-19. sajandil Virumaal kantud seelikutest, nende värvikasutusest ja valmistamise tehnoloogiast. Lisaks rõõmustavad silma enamiku säilinud Virumaa seelikute, riidekatkete või jooniste originaalide pildid, mis on raamatus enamasti oma loomulikus suuruses. Raamatu autor loodab, et kogutud materjal aitab rikastada ja laiendada rahvariideseeliku kandmise traditsiooni ning tuua unustatud seelikud taas rahva hulka.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Seto tikand
10
2 hindajat

5. Seto tikand
Raili Riitsaar

Seto tikandi meister Raili Riitsaar avab selles käsiraamatus seto värvilise tikandi ilu ja salapära. Eesti ja inglise keelses ülevaates asetub käsitöö seto ajaloo ning kultuuri konteksti ning saab nähtavaks tikandi osa vanema ja uuema seto rõiva kaunistamisel. Suur hulk skeeme, jooniseid, fotosid abistavad nii algajat kui kogenut tikkijat igakülgselt. Autori kogutud ja tikitud tööproovid näitavad seto tikandi ilu ja variantide rohkust. Seto tikandi motiividega kaunistatud looming veenab selle iidse kunsti sobivust ka tänasesse ja homsesse päeva. Käesolev raamat on täiendatud variant 2007. aastal ilmunud väljaandele „Seto tikand“.


Lisas cantabile 04.02.2013
Pane hinne:
Helga Rüütli sallid. Knitted Shawls of Helga  Rüütel
10
3 hindajat

6. Helga Rüütli sallid. Knitted Shawls of Helga Rüütel
Siiri Reimann, Helga Rüütel

Alati on olnud inimesi, kes kirjutavad sahtlisse luuletusi, aga võib ka juhtuda, et kohtud kellegagi, kes kirjutab sahtlisse… Haapsalu sallikirju. Just selline inimene on Helga Rüütel, kelle mitme aastakümne jooksul loodud sallid nüüd teie ees on. Helga on igale oma mustrile andnud nime ja raamatupidaja täpsusega kirja pannud kõik loodud koekirjad. Viimaste loodud mustrite numbrid ulatuvad paarisaja piirimaile. Selles raamatus on 75 Helga Rüütli kootud salli koos koekirjadega. Et sallimeistri mustriraamat on omal kombel lisa raamatule „Haapsalu sall“, pole raamatus enam kirjas Haapsalu sallikudumise õpetusi. Raamat on eesti ja inglise keeles


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne: