101 argirooga 2
10
1 hindaja

1. 101 argirooga 2
Tiina Trolla

Raamatusse "101 argirooga 2: Lihtsalt, soodsalt, maitsvalt" on valitud parimad palad Naistelehe ja Santa Maria retseptsikonkursile saadetud ning Naistelehe rubriigis "Argiroad" ilmunud retseptidest.

Koostaja: Tiina Trolla
Toimetaja: Kai Väärtnõu
Keeletoimetaja: Hele Tigane
Fotograafid: Denis Georgievskij ja Aldo Luud
Makett: Siim Saidla
Naistelehe peatoimetaja: Marii Karell
Väljaandja: Presshouse OÜ


Lisas Malviina 20.06.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Head lihtsalt ja kiirelt valmivad toidud (maitsvad!). Ei ole vaja sada asja poest koju varuda, et õhtusööki teha (ei hakka rahakotile ka). Eriline lemmik on lahtine singipirukas - soovitan kindlasti järgi proovida!
Mõne retsepti juures ma küll lisasin maitseaineid üksjagu rohkem kui retseptis kirjas oli, aga eks see ole maitseasi.

Sobib väga hästi ka nö amatöörkokkadele :)”

20.06.2012 21:32 - Malviina
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Söögimosaiik
10
2 hindajat

2. Söögimosaiik
Tuuli Mathisen, Margit Arndt-Kalju, Raili Mikk

Püüame endist päeva! Toiduteemal on see praegu igati kohane, sest käes on pöördeline aeg otsustada, mis saab edasi, kuhu Eesti köök peaks liikuma. Väike pilguheit möödunule tuleb kasuks, seda enam, et retroteema kerkib praegu ikka ja jälle esile. Eesti toiduilma kuldvarasse kuuluvaid retsepte täiendavad paljude tutud inimeste mälestused, kellest igaüks mõtles korraks läbi ühe tahu 1970/80. aastate toiduelust. Ja nuta või naera, kuid need meenutuskatked on uskumatult sarnased meie kõigi ühise kogemusega, moodustades kokku justkui miniatuurse eesti rahva toiduteemalise mälupanga. Raamat on elutervelt rõõmus ja asjalik, valides välja kõik hea. Raamatus on üheksa teemat: • Suvine aiapidu • Vanaema juures • Rannarahva toidulaualt • Pikalauapidu • Pidu jätkub • Metsa seenele, auu! • Nüüd elan Mustamäel • Söögivahetund • Kuidas karastub sõdurpoiss Mälestuskatked on kirjutanud poliitik Mart Nutt, kirjamees Jüri Pino, kirjanik Peeter Sauter, naivist Ave Nahkur, näitekirjanik ja dramaturg Urmas Lennuk, kunstnik ja muusik Jaak Arro, filmilavastaja ja karikaturist Heiki Ernits, klaasikunstnik Eeva Käsper ja teatrikunstnik Iir Hermeliin.


Lisas Marge-Elin Roose 25.04.2012
Pane hinne:
Toidud ainult taimedest.
10
1 hindaja

3. Toidud ainult taimedest.
Mikk Mägi, Loore Emilie Raav

Selle kokaraamatu koostisosades ei leidu liha, piima ega muna, kuid see ei tähenda, et puuduksid kreemimuffinid, koogid või grillivardad. Raamat tutvustab uusi ja huvitavaid retsepte, toiduaineid ning põnevaid maitseid, mis muudab arusaamist taimetoidust laiemaks kui lihtsalt kapsasalat ja porgandi närimine. Saab teada, kuidas küpsetada ilma munata, millest valmivad taimsed võilevamäärded ja kotletid. Oluline osa raamatust on ka teadmised taimetoidu teoreetilisest küljest: mida pidada silmas tasakaalustatud toitumisel, kust saavad taimetoitlased näiteks rauda ja kõik vajalikud valgud.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Kodused ja maitsvad taimetoidud. 100% taimne
10
3 hindajat

4. Kodused ja maitsvad taimetoidud. 100% taimne
Sandra Vungi

Taimetoidu austajate hulgas hinnatud interneti retseptilehe www.taimetoit.ee perenaise Sandra Vungi esimene täismahus raamat! Kõik retseptid on autori poolt välja mõeldud, korduvalt läbi proovitud ja lihvitud ning raamatu jaoks ka oma käega pildistatud. Autori eesmärk oli raamatusse koguda eelkõige kõhtutäitvad, soodsad, tervislikud ja lihtsad taimsed toidud, mis paneksid ka kõige paadunuma lihasööja rahulolust mõmisema ja kogenud taimetoitlase huviga katsetama. Samuti on siin retseptid, mis sobivad uudishimulikumale toiduhuvilisele, kes soovib lihtsalt midagi uut ja põnevat kogeda. Sandra Vungi on täistaimetoitlane olnud viis aastat ning selle aja jooksul välja mõelnud ja valmistanud väga palju erinevaid taimseid toite. Raamatu alapealkiri ”100% taimne” tähendab, et retseptid ei sisalda ka piima ja mune, sh ka magustoidud, mistõttu sobivad need hästi ka allergikutele. Sandralt on varem ilmunud ajakirja Pere ja Kodu retseptilisana ”Sandra Vungi taimetoidud”. Samuti on tal juba küllaltki suur jälgijaskond (üle tuhande fänni) taimetoit.ee Facebooki fännilehel: http://www.facebook.com/taimetoit. Tunnustuseks on ka see, et üha rohkem on neid, kes tellivad Sandra catering-firmast taimset toitlustust ka oma üritustele.


Lisas Marge-Elin Roose 29.08.2012
Pane hinne:
Lihtne kaloriraamat 2 mini
10
1 hindaja

5. Lihtne kaloriraamat 2 mini
Angelika Erin

Kõike võib süüa, vahe on vaid kogustes ja valikutes! Raamat on neile, kes soovivad kõike süües soovitud kaalus püsida. Siit leiad lihtsa kokkuvõtte kõige olulisemast, mis puudutab toitumist. See on raamatu „Lihtne kaloriraamat 2“ väiksem formaat, mida saab vajadusel kotis kaasas kanda. Kui palju ja mida süüa, et paari nädalaga vabaneda kahest-kolmest kilost? Millised toiduained võiks aja jooksul välja vahetada? Millised oleksid sobivad toidukogused? Kas oskad teha vahet taimsel ja loomsel toidul? Milliseid tooteid poest osta? Kust leida oomega-3, -6, -9? Kas kraanivett võib juua? Kui palju on pudelivees mineraale? Milliseid E-aineid vältida?


Lisas Marge-Elin Roose 25.10.2012
Pane hinne:
Seenelise kokaraamat
10
1 hindaja

6. Seenelise kokaraamat
Eve Mällo

Milliseid seeni korjata ja kuidas neid kasutada? Kuidas seeni soolata, kuivatada, hapendada, marineerida? Seenehoidiste retseptid. Suur valik seenetoite. Klassikalised ja üllatavad retseptid. Mida kõike seentest ei valmistata: võileivad, salatid, vinegrett, püreed, puljongid, boršid, soolaseened, põhiroad, šašlõkid, pilafid, pelmeenid, pirukad, vormiroad. Marineeritud riisikad või salati soolariisikatest hapukoore ja sibulaga leiab kindlasti ka Eestis jõululaualt, hapukoorega seenekaste on aga alati olnud armastatud igapäevaroog. Eesti oma seeneraamatust saab lisaks retseptidele infot ja nõuandeid ka selle kohta, milliseid seened konkreetse toitu või hoidise jaoks kõige rohkem sobivad. Lisaks ka kõikvõimalikke seenenippe.


Lisas cantabile 29.07.2013
Pane hinne: