Vana kuu hea and
10
5 hindajat

1. Vana kuu hea and
Liis Koger

öösel krabiseb unenäovihma päevad on tõelusest kuumad tõde välgutab loori alt kihva kui seda teada suudad nii pudeneb mõni unistus pilveks mis hoidmist ei vaja kui iga sammuga kaugeneb lunastus kui oled võtnud armastuselt aja


Lisas Marge-Elin Roose 20.11.2012
Pane hinne:
Isa sokk on matkasell
10
2 hindajat

2. Isa sokk on matkasell
Aapo Ilves, Alar Pikkorainen, Jaan Pehk, Contra

Kes meist ei tunneks isa sokki. See lahedalt lössis olemisega sõbralik tegelane satub meie teele küll elutoas, vanni ääre all või ka mõnes täiesti ootamatus kohas, kust teda otsidagi ei oska. Isa sokk reisib palju ringi ja on seetõttu pidevalt kadunud, kuid selle eest avara silmaringiga ja rõõmus. Neli Eesti tuntud luuletajat on kokku pannud naljakad ja ka tõsielulised luuletused, mida on õhtul mõnus lastele kasvõi unejutuks ette lugeda. Alar Pikkoraineni pildid pakuvad äratundmisrõõmu nii noortele kui vanadele. EMAL ON NIIIIIIII PIKAD JUUKSED, MIS NÕUAVAD VAEVA JA AEGA. ISAL ON NIIIIIIII PIKAD JUHTMED, ET UNUSTAB MU LASTEAEDA.


Lisas Marge-Elin Roose 26.11.2012
Pane hinne:
Üle ääre
10
1 hindaja

3. Üle ääre
Maria Helen Känd

Noore kirjaniku esikluulekogu Üle ääre hõlmab endas teemasid, mis puudutavad igaüht: armastus selle erinevates vormides ning iseenda tundmaõppimine teise inimese läbi või temast ilma jäädes. Kirjanik ise oma teosest: Kirjutades olen janus. Kuskil minus endas saab alguse kaev, mille põhjast kerkib iga päev kosutuseks mõni ilus mõte uues sõnakarikas. Nõnda sügavalt, et ma ei oleks arvanudki, et see lõpp minus olemas on. Ma ei taha, et see kaev kunagi liigmadalaks kuivab. Pigem ajagu siis üle ääre, kui et sõnadest tühi. Täitmata hing on januta, sest mis puudub, sellest ei tunne ka puudust. Kuid mis oleks siis elu, kui enam ei oleks tal janu. Kirjutamine ongi elujanu.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Läved ja tüved
10
1 hindaja

4. Läved ja tüved
Maarja Pärtna

kuhu see kõik meid viib? päevad jooksevad vardalt maha nagu sukasilmad päevad kuhjuvad üksteise otsa nagu --- õhk rebib puult õielehed ja paiskab need laia aia halli ja kirkasse ebamäärasusse mis okstele jäävad saavad järgmisel sügisel väikesteks hapudeks õunavissideks


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Koondatud
10
1 hindaja

5. Koondatud
Ave Alavainu

"Koondatud" on Ave Alavainu elutöökogumik, kus on luuletused tema varem ilmunud kogudest "Väga väike värsiraamat", "Mul on vaid sõnad", "Veel üks võimalus", "Hiiumaal", "Siidikivi", "Sutsakad" ja "Joonlaualaulud". Lisaks on kogus tsükkel "Laule teie soovil", kus on varem ilmumata või perioodikas ja autoriplaadil ilmunud luuletused. Mahukas järelsõna lisab seni kirjutamata peatüki meie kirjandusajalukku.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Hetked tuhandeks ööks
9.9
108 hindajat

6. Hetked tuhandeks ööks
Belami

Kogumik on Loksalt pärit ja Tallinnas tudengiks oleva noormehe esimene luulekogumik. Esimene raamat on küll õhuke, sisaldades 29 luuletust, kuid see-eest on täis armastust ning on imekauni kaanekujundusega.


Lisas Marge-Elin Roose 19.12.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Poleks uskunud et too inimene luuletab, mina tunnen kaanefoto autorit, tean et too inimene pildistab hästi.”

26.12.2012 21:27 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0