Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
10
4 hindajat

1. Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
Mary Roach

„Reisisiht Marss“ viib lugeja sürrealistlikule ja põnevale reisile astronaudi kosmilise ja maise elu köögipoolele. Kosmosereisi suurim probleem pole mitte tehnika, vaid inimene ise: kuidas ta kaalutuse tingimuses magab, sööb, kuidas ennast peseb ja kuidas ta suudab elusalt, tervelt ja täie mõistuse juures Maale tagasi jõuda. Kosmos on paik, kus puudub kõik eluks vajalik: õhk, raskusjõud, soe dušš, värske toidukraam, privaatsus ja õlu. Kui paljust suudab inimene loobuda? Kui palju jaburusi suudab ta taluda? Mis juhtub, kui sa ei saa terve aasta kõndida ja pead selle asemel mitu kuud elama tillukeses metallkarbis? Kas seks kaaluta olekus pakub mingitki lõbu? Mis juhtub, kui oksendad kosmoses hõljudes oma kiivrisse? Kõike seda valgustab autor mõnusa huumori ja lõputu uudishimuga ning kus võimalik, astub ka ise katsejänese rolli. Raamatu autor Mary Roach teeb kaastööd ajakirjadele National Geographic, New Scientist, Wired, The New York Times Magazine jt ning ka tema eelmised populaarteaduslikud raamatud „Stiff“, Spook“ ja „Bonk“ on olnud ülimenukad.


Lisas Marge-Elin Roose 12.10.2012
Pane hinne:
Avasta imeline maailm
10
1 hindaja

2. Avasta imeline maailm
Discovery Channel

Asuge rännakule läbi meie imelise maailma. Hingematvad fotod ja sajad üllatavad faktid jutustavad kõigest, alates eepilistest rännetest ja suurejoonilistest loodusimedest, kuni mõistatuslike muistsete salakirjade ja peadpööritavate ekstreemspordialadeni.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
9.8
4 hindajat

3. Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kurg, Triin Jerlei, Ivar Sakk

Kogumik Kunstiteaduslikke Uurimusi kd 21 (1-2) koondab uurimusi Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kure, Triin Jerlei, Ivar Saki, Anu Männi ja Anne Untera sulest. Lisaks leiab kogumikust W. J. T. Mitchelli krestomaatilise käsitluse “Mida pildid tahavad?” eestinduse, rea ülevaateartikleid ning 2011. aasta kroonika.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Muusikaline meel: kognitiivne muusikapsühholoogia
9.5
2 hindajat

4. Muusikaline meel: kognitiivne muusikapsühholoogia
John A. Sloboda

Scripta Musicalia, 2007
Tõlkijad: Liina Fjuk, Anne Lange, Tarmo Pajusaar, Maris Valk-Falk ja Allan Vurma
Märksõnad: muusikapsühholoogia, muusikateooria, arengupsühholoogia


Lisas kirju 01.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kohustuslik kirjandus algajale muusikapsühholoogiahuvilisele. Väga hea tõlge.”

01.03.2010 16:40 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Selles tarkuses näha süsteemi
9.4
16 hindajat

5. Selles tarkuses näha süsteemi
Tiit Kändler

Raamatusse on valitud Tiit Kändleri 39 teadusteemalist artiklit, mis on ilmunud ajavahemikus 1999–2008 valdavalt Eesti Päevalehes, aga mõned ka Eesti Ekspressis, aastaraamatus „Lehed ja tähed“ ning ajakirjades „Life in Estonia“ ja „Think!“.


Lisas zipelgaz 05.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Sümpaatse teadusemehe Tiit Kändleri sümpaatne raamat. Mitmed artiklid olid mul veel lugemata, teisi lugesin hea meelega ka teist (vahel ka kolmandat) korda.”

05.05.2010 21:04 - zipelgaz
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Music, language, and the brain
8.0
3 hindajat

6. Music, language, and the brain
D. Patel

Oxford University Press, 2008
Sound elements: pitch and timbre; rhythm; melody; syntax; meaning; evolution
Winner of the 2008 ASCAP Deems Taylor Award.


Lisas kirju 17.03.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Oo, väga hea raamat! (Ja ma olen autoriga isiklikult ka kohtunud). Kokkuvõte-süntees olulistest muusikapsühholoogia teemadest. Küllalt suur julgustükk autori poolt üksinda nii mitmeid keerulisi valdkondi käsitlev raamat kokku panna. Leidsin ka teooriate arendusi, millega mina isiklikult päris igas aspektis nõus ei ole, aga eks iga teaduskirjutise puhul peabki ju jääma ruumi diskussiooniks :)”

17.03.2010 10:08 - kirju
Hinnang arvustusele:
  +0   -0