Positsioneerimine: võitlus mõistuse pärast
10
1 hindaja

1. Positsioneerimine: võitlus mõistuse pärast
Al Ries, Jack Trout

Võitlus inimese tähelepanu köitmise pärast nõuab oskusi ja teadmisi. Neid teadmisi jagasid positsioneerimisteooriate loojad Al Ries ja Jack Trout oma raamatus "Positioning: The Battle for Your Mind" juba üle 20 aasta tagasi. Tänaseks on nad seda raamatut oluliselt täiendatud, parandatud ja kommenteerinud ning lisanud illustratsioonid.


Lisas lloyd 13.02.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Väga hariv raamat turundusega seotud inimestele. Nagu Kotleri kuulus raamatki, on ka see klassika ja kohustuslik kirjandus.”

15.02.2010 12:56 - Meningor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Reklaamitrikk 1.5
10
6 hindajat

2. Reklaamitrikk 1.5
Kent Raju

20 aastat reklaamivaldkonnas töötanud Kent Raju õpetab raamatus „Reklaamitrikk 1.5“, kuidas teha reklaami nii, et sellest tunneksid rõõmu kõik osapooled. Raamat võtab kokku valdkonna kõige olulisemad teadmised ning kogemused. Lisaks sellised detailid, mida pole tavaks nii ausalt ja avalikult avada, kuid mis seda enam aitavad reklaamiäri mõista ja selles osaleda. Sellest raamatust saad teada: •milline on hea ning mõjus reklaam; •mida kujutab endast meediaplaneerimine ja tootedisain; •milline on tõhus digiturundus ja SEO; •milline on reklaamiagentuuri hingeelu; •kes on reklaamiäris sinu peamised partnerid.


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
06.11.2019
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Nii põhjalik raamat, lahedalt kirja pandud. Kent Rajul on intelligentsust, talupojatarkust, elutarkust ja haruldast huumorisoont, mis teeb raamatu vägagi lugemisväärseks. Elu digitaliseerub, ja ka selles valguses on reklaamiasjandust huvitav lugeda. Raamat lõpeb heade soovitustega neile, kes soovivad google otsingus silma jääda, ehk on interneti prügimäelt kergesti välja filtreeritavad. Aus soovitus.”

13.11.2019 11:40 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Räägime ärist, midagi varjamata
9.8
4 hindajat

3. Räägime ärist, midagi varjamata
Richard Branson

Autor räägib avameelselt elust ärimaailmas, jagades meiega oma hulljulgete, riskantsete ja teravmeelsete tehingute saladusi. Saame teada, kuidas Virgin üritas murda maailma üht võimsamat kaubamärki, et Virgin Mobile USA hoiab siiani enda käes rekordit kui firma, kes kõige kiiremini kasvatas tulud üle miljardi dollari (kiiremini kui Microsoft, Google ja Amazon), et Richard on maailmas ainus, kes asutanud kaheksa miljardidollarilist firmat kaheksas majandussektoris.


Lisas fellow 08.01.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ma ei tea, kas ta selle raamatu eest ka üheksanda sektori miljardi kätte saab, aga asi oleks seda peaaegu väärt. Sellised sissevaated erinevatesse äridesse on väga huvitavad ja kui neist jutustab inimene, kes päriselt ka teab, millest ta räägib, siis on raske midagi paremat tahta. Kohati on ainult tõlge puine.”

08.01.2011 10:19 - fellow
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
9.7
3 hindajat

4. Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
Ene Margit Tiit

Autor annab ülevaate kümnest Eesti pinnal toimunud rahvaloendusest ning eestlaste elust viie põlvkonna jooksul (aastatel 1881–2010). Lühidalt tutvustatakse ka 2011. aasta rahvaloenduse korraldust.


Lisas Boombastic 31.01.2012
Pane hinne:
Freakonomics. Hullumajandus
9.3
4 hindajat

5. Freakonomics. Hullumajandus
Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner

Mis on ühist kooliõpetajatel ja sumomaadlejatel? Kuidas sarnaneb Ku Klux Klan pundi kinnisvaramaakleritega? Kuidas olla täiuslik lapsevanem? Miks narkodiilerid ikka veel ema juures elavad? Kui palju vanemad tegelikult määravad? Kuidas abortide legaliseerimine isikuvastase kuritegevuse taset mõjutas? Majandusteadlastest rääkides ei tundu need küsimused just kuigi tüüpilisena. Aga Steven D. Levitt ei olegi tüüpiline majandusteadlane. Ta on paljukiidetud õpetlane, kes uurib igapäevaelu mõistatusi – pettustest ja kuritegevusest spordi ja lastekasvatamiseni – ning kelle järeldused keeravad tavaarusaamad pea peale.


Lisas Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
02.01.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tõsiselt hea raamat. Seal on piisavalt huumorit ja ahaa-momente. Samuti mõtestab see majanduse ja selles toimuva väga lihtsalt lahti. Igapäevased näited on väga head, et mõista keerulist majanduse maailma.
Kui vähegi aega, siis soovitan seda lugeda, et laiendada oma silmaringi. Lihtne ja kaasahaarav raamat, mis saab liigagi ruttu läbi.”

02.01.2014 21:02 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Reklaamitrikk ehk kõik, mida reklaamist teadma pead
9.2
23 hindajat

6. Reklaamitrikk ehk kõik, mida reklaamist teadma pead
Kent Raju

Reklaam on üks neist valdkondadest, mille kohta on kõigil arvamus ja milles kõik on “eksperdid”. Kui tahad teada, kuidas reklaamitegemine käib, missugune näeb välja lavatagune maailm ning mida peaksid teadma, et reklaamimaailma mõista või seal sõna sekka öelda, haara raamat, asu lugema ja saad teada:
- kuidas reklaamiagentuuri tööle saada
- missugused on tüüpilised reklaamiagentuuride töötajad ja kliendid
- kuidas teha tõhusaid reklaame
- mis on sagedasemad jamad, mis reklaamides juhtuvad ja mida sa enamasti ei märka.
www.reklaamitrikk.ee


Lisas beck 05.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Kuigi reklaami on meie elus igal sammul ja reklaamime ju ennast ka alateadlikult pidevalt, ei oleks ma ilmselt seda raamatut riskinud kätte võtta - no et nagu õpik või nii. Õnneks oli mul hea eelinfo "Reklaamitriki" kohta olemas, nii et tegin seda siiski.
Mulle meeldib alati raamatutes momendid, kui tundub situatsioon - elust enesest, kui tunned, et oled nagu raamatutegelane. Me ilmselt ei pane tavaelus tähelegi, kui palju reklaami ikkagi on ja kui palju ta meid mõjutab, ka siis kui me väidame kangekaelselt vastupidist. Seetõttu tundsin pea igal leheküljel - no muidugi, just nii see ju ongi, aga me lihtsalt oleme kõigega nii harjunud, et ei pane seda reklaamiuputust tähele. Pigem asume kaitsepositsioonile - laseme kõrvust ja ajust mööda, et mitte ennast risustada. Raamatut lugedes hakkasin mõtlema, kuidas mina reklaame vaadates/kuulates/lugedes neisse suhtun/vastu võtan ja avastasin, et enamasti ma isegi ei teadvusta seda, mis mu ümber selles osas toimub. Nii nagu me elus palju asju ei teadvusta - "automaatpiloot" peal. Ka seda, kui keeruline reklaamitöö oma olemuselt on (kui teha head reklaami) ning kuidas me tavaliselt ainult lõpptulemust kritiseerime.
Kui üks raamat paneb mõtlema selle üle, mida ma elus teadvustan ja mida mitte ning lisab dolerantsust siis on ta oma ülesande kuhjaga täitnud.
Loomulikult oli ka palju sellist, mida ma enne ei teadnud ja küsisin mõttes, et kas tõesti "tegelt ka"?
Kui üks raamat teeb mind targemaks, siis on ta oma ülesande taas kuhjaga täitnud.
Huumor täitis oma ülesande täielikult - mõnus lugeda ka võhikutele ja kuidas sa ikka tõsimeelselt lähed materdama seda, mida ise igapäevaselt teed.
Et raamatut väga mõnus lugeda on, näitab see, kui minu suhteliselt närva lugemusega poeg selle ühe hooga kaanest kaaneni läbi luges - "tegelt ka".”

09.08.2012 13:06 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +2   -0