Ilmaruumi künnisel
9.0
2 hindajat

49. Ilmaruumi künnisel
Uno Veismann

Uno Veismann (sünd. 1934) valis sellesse raamatusse oma artikleid, mis on ilmunud ajakirjades „Akadeemia“ ja „Horisont“, neli artiklit ilmuvad esmakordselt. Lugeja saab teada, kuidas arenes kosmonautika Nõukogude Liidus ja mujal maailmas: kuidas Nõukogude Liit pürgis Kuule ja kuidas ta võidujooksus USA-ga alla jäi ning millist osa mängis (ja mängib jätkuvalt) kosmoseuurimises Eesti. Kosmilise aparatuuri projekteerijast ja valmistajast autor kirjeldab sedagi, kuidas Tõravere künka lagedale põllule kerkis uus küla, kuidas siia tulid kindla tulevikupildiga mehed ja rajasid teaduskeskuse, mis on kestnud läbi aegade. Ümbrisel kosmosesüstik Discovery (NASA foto ISS013-E-47541). Toimetanud Kristina Lepist Retsenseerinud Tõnu Viik Ümbrise kujundanud Mari Ainso


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne:
Minu vanaisa Harald Nugiseks
8.8
9 hindajat

50. Minu vanaisa Harald Nugiseks
Mari Süda

See raamat räägib vaikivast kangelasest Harald Nugiseksist. Tänu tema ja paljude teiste eesti sõjameeste vaprale vastupanule surmavaenlase vastu jõudis 80 tuhat eestlast Nõukogude okupatsiooni eest läände põgeneda. Raamat sisaldab Mari Süda (Helsingi Ülikooli üliõpilane) uurimuse oma vanavanaisast Harald Nugiseksist ning vestlusi Haraldi, tema lähedaste ja aatekaaslastega.


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
Unustatud merereisid
8.8
4 hindajat

51. Unustatud merereisid
Jüri Vendla

Varem kirja panemata seiklusrikas, samas traagiline lõik eesti rahva ajaloos – eestlaste Rootsist järelpõgenemine üle Atlandi vabasse maailma väikestel laevukestel 1940. aastate lõpul. Ligi viiekümnest viikingireisist rääkiv raamat tugineb ajaloolistele faktidele ja konkreetsetele mälestustele.


Lisas Tnko 30.01.2011
Pane hinne:
Machu Picchu juurest paremale. Kadunud linna taasavastamine
8.8
4 hindajat

52. Machu Picchu juurest paremale. Kadunud linna taasavastamine
Mark Adams

20. sajandi algus tõi kaasa kangelaslikku maadeuurimise ajastu ning teise maailma otsa kuulsusejahile suundunud noorte meeste arv aina kasvas. Sellest lainest kantuna jõudis 24. juunil 1911. aastal seiklushimuline maadeuurija ja Yale’i ülikooli ajalooõppejõud Hiram Bingham III esimese teadlasena Peruu varemetelinna, Machu Picchusse, linna, mis koos oma asukatega oli kadunud nii ammu, et keegi vaevalt enam selle olemasolu uskus. Sellest sai üks kuulsusrikkamaid uurimisretkede ajaloos. Raamatu autorit, New Yorgi seiklusreiside ajakirja toimetaja Mark Adamsit paelus Binghami lugu sedavõrd, et ta otsustas reisiteekonda täpselt korrata. Ajendatud esialgu lihtsast soovist end proovile panna, hakkab Adamsit selle raske, pisut unenäolise reisi jooksul aga üha enam painama küsimus: mis see Machu Picchu ikkagi on? Ning nii nagu Binghamilgi, muutub ka Adamsi kinnisideeks selles ühes aegade suurimais mõistatuses selgust saada. Nii matkamegi Adamsi, Binghami ja teiste värvikate tegelaste seltsis inkade Kadunud Linna ning reisi vältel rullub meie pilgu ees lahti dramaatiline piltideseeria inkade impeeriumi viimastest päevadest ja hispaanlaste eest põgeneva inkade keisri Manco Inca kannatusloost. Taustaks Peruu kontrastiderohke loodus ja põnev kohalik kultuur. Hüpake ajamasinasse ja avastage, milliseid müstilisi sõnumeid see muistne rahvas meile viie sajandi tagant saadab.


Lisas cantabile 30.07.2013
Pane hinne:
Raha võidukäik
8.6
5 hindajat

53. Raha võidukäik
Niall Ferguson

Mis on õieti raha? On see hõbedast mägi, nagu arvasid Hispaania konkistadoorid? Või piisab savitahvlitest ja täistrükitud paberist? Kuidas me oleme jõudnud niikaugele, et enamik rahast on nähtamatu, enamasti vaid numbrid arvutiekraanil? Kust raha tuli? Ja kuhu ta kõik kadus? Ühe tänapäeva mõjukama briti ajaloolase, Harvardi ülikooli professori Niall Fergusoni uus raamat räägib sellest, et iga suure maailmaajaloolise nähtuse taga peitub mingi finantssaladus ning tutvustab lugejale neist kõige tähtsamaid. Näiteks võis renessanss tekitada kunsti- ja arhitektuuriturul tõelise buumi vaid seetõttu, et rikaste Põhja-Itaalia linnriikide valitsejad pidasid oluliseks kunsti ja teaduste soosimist. Majanduslik tõus, rikkuste kogunemine ja panganduse teke olid otseses seoses kirjanduse, kunsti ja filosoofia õitselepuhkemisega. Ja see oli finantslollus, ennasthävitav maksete ajatamise ja devalvatsioonide keeris, mis muutis 20. sajandi algul maailma rikkaimate riikide hulka kuulunud Argentina vähem kui sada aastat hiljem sisuliselt arengumaaks. Rahanduse ajalugu kulgeb üles-alla, kriisid ja buumid toimuvad vaheldumisi. Nõnda ongi praegu, mil maailm vaevleb viimaste kümnendite suurima majanduskriisi küüsis, parim aeg lugeda Fergusoni põhjalikku ja köitvat raamatut, et mõista raha võidu- ja allakäike.


Lisas Tnko 30.01.2011
Pane hinne:
24 tarka. Suurmehed, kes muutsid meie mõtlemist
8.6
5 hindajat

54. 24 tarka. Suurmehed, kes muutsid meie mõtlemist
Harri Kingo

Selles raamatus on 24 suure mehe lood ja mõtted. Nad on mõjutanud maailma ja seeläbi igaüht meist. Me teame neid nimesid, aga ei tea või ei mäleta sageli, kes nad olid, mida nad mõtlesid ja mida ütlesid. „24 tarka” aitab seda meenutada ja teada saada. Ja nii ehk mõista ennastki.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Vajalik teaberaamat, kena lugemine eneseharimiseks.”

21.05.2015 16:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0