Mõrvar purpurpunases rüüs
5.0
1 hindaja

451. Mõrvar purpurpunases rüüs
Pierre Borromée

Ida-Prantsusmaal Villecomte’i külas mõrvatakse ühel varahommikul tuntud advokaadi Pierre Robini abikaasa Juliette. Politseil ning uurijatel puudub vähimgi niidiots, sest mõrvar on tegutsenud väga professionaalselt. Esialgu leitakse vaid paralleele ühe aastatetaguse lahendamata jäänud mõrvaga. Ent see osutub ummikteeks. Lõpuks langeb ikkagi kahtlus mõrvatud naise abikaasale, igati lugupeetud advokaadile. Viimase kolleegidel kulub hulk energiat ja leidlikkust selle süüdistuse tagasitõrjumiseks. Siis, ootamatult järgneb uus mõrv nende inimeste endi ringis. Ja ikka veel pole kellelgi aimu, kui lähedalt nad peaksid otsima külmaverelist mõrvarit...


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Eelsoodumud armastada 3
5.0
1 hindaja

452. Eelsoodumud armastada 3
Tiit Sepa

Kena ja hakkaja Tiina on pärast hooldekodust põgenemist kohtunud taas oma elu armastusega. Neil on plaanis uuesti abielluda ja nende elu kulgeb rahulikult ning näib, et lõpuks ometi on nad oma õnne saavutanud. Siis ühel päeval astub nende uksest sisse Tiina kunagine kooliõde ja nende elu pööratakse taas pea peale. Vähe sellest, et toimub mõrv, hakkavad toimuma ka lausa müstilised sündmused. Ometi ei puudu Tiina elust ka naer ja nali...


Lisas Marge-Elin Roose 03.10.2012
Pane hinne:
Elu nagu õudusfilmis
5.0
1 hindaja

453. Elu nagu õudusfilmis
Sandra Brown

Paul Wheeleri mõrvalool on kõik eeldused saada kassahitiks: mängus on perekonnasisene rivaalitsemine, tohutu rikkus ja prominentne mees, kes sureb oma kauni armukese käte vahel. See juhtum teeks Derek Mitchellist veel suurema staari. Kui Wheelerid paluvad tal kaitsta Creightonit onu mõrva asjus juba enne, kui noormeest on milleski süüdistatud, asub advokaat õhinal asja kallale. Aga Derek avastab peagi, et Julie ei kohku Pauli mõrvari karistamise nimel tagasi millegi ees. Nii kannab naine hoolt, et Derek ei saaks Creightonit kaitsta. Maruvihane Derek avastab, et tema käed on seotud nõnda, et tal ei tule hüvasti jätta üksnes juhtumiga, vaid tõenäoliselt kogu oma karjääriga. Creightonil on raudkindel alibi, kuid Julie on sellest hoolimata veendunud, et just tema vastutab Pauli surma eest. Mõrvauurijatel seevastu on hoopis teistsugune teooria. Mitme valega vahele jäänud ja Dereki ees saladusi hoidvat Juliet kahtlustatakse selles, et ta süüdistab Creightonit, varjamaks oma kuritegu. Kuigi Derek arvab, et teda on taas haledalt tüssatud, põleb ta Juliele ja tema kadunud armsamale mõeldes armukadedusest. Ent mida rohkem Derek saab teada Creightoni ja tema hämarama poole kohta, seda rohkem hakkab ta noormehe süütuses kahtlema. Tõde teab vaid mõrvar, elukutseline kurjategija, kes peidab end ühes armetus motellis valenime all. Kell tiksub aega šokeeriva lõpu poole ning Derek ja Julie püüavad välja uurida, kas Creightoni armastus filmimõrvade vastu ikka on pelgalt rikutud noormehe veider hobi. Kas ta on hakanud filmimaailma verisemaid stseene taaslavastama? Ja kui on, siis kes on tema tahtmatud kõrvalosatäitjad? See ei selgu enne viimast õudusfilmistseeni.


Lisas Marge-Elin Roose 31.10.2012
Pane hinne:
Segased seigad
5.0
3 hindajat

454. Segased seigad
Milvi Lembe

Kui seltskond töökaaslasi läheb väikesaarele nädalalõppu veetma, ei kujuta nad ettegi, millise kriminaalse, isegi traagilise pöörde nende parimate kavatsustega planeeritud lõbureis peagi võtab.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Tsojell ja Lootosestsündinu
5.0
2 hindajat

455. Tsojell ja Lootosestsündinu
Ülev Valder

Romaane on meil kirjutanud küll rooma keisritest, küll ristisõdijaist (viimastest miskipärast eriti rohkesti, juba Ristikivist peale...), nüüd siis esimene tiibetiaineline... Siiski pole mu eesmärk laiendada eesti romaani geograafilist haardet. Seda suurem on vast lugeja imestus: milleks!?.. nii võõras rahvas, nii kauge kant... Aga mis on meil tegemist rooma keisri või kunagi Palestiinas usu nimel tapelnutega – ja ometi lugejahuvi on olnud... niivõrd kuivõrd. Peaks seda siis jaguma ka kultuurile, milles kaks nii olulist valdkonda nagu usu- ja suguelu on väga erinevad meile harjumuspärasest, ei vastandu, vaid võimenduvad ühtesulamisest – juba selle poolest võiks huvi olla, et näha, kuidas siis nemad... Aga enam veel - on meilgi inimesi, kes leiavad just sellises ellusuhtumises midagi, mille järele nad on ilma enese teadmata puudust tundnud... Euroopa kultuuris on juba Dantest ja Petrarcast peale põhjalikku kujutamist leidnud seksuaalsuse ja hinge liitumise kõik võimalused, pole aga kujunenud vähimatki ettekujust sellest, mis saab võimalikuks, kui liituvad seksuaalsus ja vaim; kuna kirikuisad sugereerisid keha patuseks, ei saadud isegi uurima hakata, kuidas kehasisesed energiad – ja eriti kõige tugevam neist, seksuaalenergia - võimaldavad arendada teadvusseisundeid. Selle kõigege on põhjalikult tegeldud Indias ja Tiibetis. Kas tõesti pole Euroopas kirjutatud veel ühtki romaani, mis kujutaks sellistelt eeldustelt lähtuvat armuelu?!


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Short second life of Bree Tanner
4.9
7 hindajat

456. Short second life of Bree Tanner
Stephanie Meyer

Twilight-saagast väljakasvanud novell, mis räägib vastsest vampiirist Bree Tannerist, kelle (elu ja) surm on põimitud Twilighti süžeesse.


Lisas crep suzet 08.07.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kuna igalt ostetud raamatult annetatakse dollar Punase Risti heaks, siis ei saa öelda ka, et oleks rahast kahju. Kahju on sellest, et sisu jääb pisut lahjaks ja Bree käitumise motiivid mulle kohati segaseks. Lugu iseenesest ei ole sugugi halb, aga võib-olla pole raamat selle edasiandmiseks parim võimalus, nõuaks ehk visuaalsemat väljundit (nt koomiks või film). Kui Twilight oleks TV-seriaal, siis sellest Bree asjast saaks ühe või kaks väga head osa.”

08.07.2010 10:27 - crep suzet
Hinnang arvustusele:
  +0   -0