Kindel linn
8.5
2 hindajat

133. Kindel linn
Tiit Aleksejev

Issanda aasta 1098. Ristisõdijatel on õnnestunud vallutada Antiookia, kunagise Rooma Süüria pealinn, mis jääb suuruselt alla ainult Konstantinoopolile. Samas tuleb neil endil piiramiseks valmistuda: moslemite abivägi on iga hetk kohale jõudmas. Romaani peategelasel, noorel Provencei rüütlil tuleb võidelda oma elu eest, sest lisaks uskmatutele ähvardab teda basileus Alexios Komnenose kättemaks. Tal on toetuda ainult oma kaaslastele ning Sitsiilia normannide juhile krahv Bohemondile, kes on liitlasena enam kui kahtlane. Tiit Aleksejev (snd 1968) on hariduselt ajaloolane. Kindel linn on teine osa Esimese ristisõja ainelisest triloogiast. Selle avaraamatut Palveränd tunnustati Euroopa Liidu kirjandusauhinnaga.


Lisas Vunts 02.01.2012
Pane hinne:
Valitud tondijutte
8.5
2 hindajat

134. Valitud tondijutte
Juhan Jaik

Eesti kirjandusklassikut Juhan Jaiki (1899-1948) peetakse ka Eesti algupärase müstilise kirjanduse rajajaks. Erilise osa Juhan Jaigi loomingust moodustavadki tema kuulsad jutud tontidest, paharettidest, näkkidest, nõidadest, pärglitest ja paljudest nende sugulastest, kes elutsevad Võrumaa paksude metsade vahel...


Lisas Ines 05.02.2012
Pane hinne:
Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk
8.5
2 hindajat

135. Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk
John Le Carré

John le Carré spiooniromaani tegevus toimub külma sõja ajal. Briti salaluure agent Ricky Tarr lendab Hongkongi, et värvata kergeks saagiks peetud Vene kaubandusdelegatsiooni liige, kuid satub ootamatult informatsioonile, mille kohaselt tegutseb Briti luures kaval ja võimekas Vene spioon. George Smiley, kes on pärast oma ülemuse äpardunud salaoperatsiooni pensionile saadetud, on seda juba varemgi kahtlustanud, kuid teda pole usutud. Nüüd antakse talle ülesanne asja uurida. Smiley valib endale abilised ning lahti läheb mäng, kus valeotsused tähendavad agentide ja vaevaga üles ehitatud agentuuride hävingut. Ja mitte ainult seda – kaalul on kogu Briti luureteenistuse maine ja usaldusväärsus. Detsembrist linastub Eesti kinodes ka selle John le Carré menuromaani kauaoodatud ekraniseering. Põneviku lavastas Tomas Alfredson („Luba sisse see õige“), osades saab näha mitut filmimaailma säravaimat tähte. Teiste seas mängivad filmis Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, John Hurt ja Benedict Cumberbatch


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
Sorts
8.5
2 hindajat

136. Sorts
Michael Scott

Alcatraz: Kuigi nende liitlane doktor John Dee on kuulutatud utlaga’ks, lähevad Machiavelli ja Billy the Kid kaasa Ülikute plaanidega: nad päästavad Alcatrazi koletised San Francisco linna lahti ja määravad humani’d seeläbi hukule. Danu Talis: Varjuderiik, millesse Scatty ja Jeanne d’Arc on sisenenud, on palju ohtlikum, kui nad eales oskasid ette kujutada. Ja nad pole siin juhuslikult – sõdalased kutsuti kohale eesmärgiga. Nagu ka Saint-Germain, Palamedes ja Shakespeare. Nad kutsuti kokku, et nad rändaksid ajas tagasi Danu Talisele ja hävitaksid saare. Sest selleks, et tänapäeva maailm alles jääks, peab Danu Talise saar, mida humani’de müütides tuntakse Atlantise kadunud linnana, hukkuma. San Francisco: Lõpp on lähedal. Josh Newman on valinud endale poole ega seisa viimases lahingus oma õe Sophie ega Alkeemik Nicholas Falmeli kõrval. Ta võitleb koos Dee ja salapärase Virginia Dare’iga. Kui Sophie’l ei õnnestu oma kaksikvenda enne lahingu algust leida, kaob kõik – igaveseks. Scatty, Jeanne d’Arc, Saint-Germain, Palamedes ja Shakespeare on Danu Talisel ning Sophie jäänud üksi Perenelle’i ja üha nõrgemaks muutuva Nicholas’ga. Ta peab lootma Nitenile, et leida keegi, kes õpetaks talle maamaagiat. Ent nagu selgub, võib õpetajaid leida ka kõige tavalisematest paikadest. Vaenupooled kogunevad. Kaksikud on lahutatud. Üks päästab maailma, teine hävitab selle.


Lisas Hastur 15.07.2012
Pane hinne:
Meremaa jutud
8.5
2 hindajat

137. Meremaa jutud
Ursula K. Le Guin

See jutukogu ilmus pärast Ursula K. Le Guini klassikalisi Meremaa-romaane. Kogumiku viies jutus vaadeldakse Meremaa erinevaid ajastuid ja teemasid: näeme Roke Võlurite Kooli sündi, kohtume uuesti Raudkull Gediga ning tema esimese õpetaja, Gonti saare võluri Ogion Vaikijaga ja saame teada, millised arengud leiavad Meremaal aset pärast romaani «Tehanu» sündmusi. Kui sarja varasemaist osadest teame, et võlukunst ja Võlurite Kool on naistele keelatud, siis käesolev kogumik lahkab just naissoo ja võlukunsti probleeme, millele osaliselt viidatakse juba «Tehanus», ning pakub lugejaile küllaltki ootamatuid saladusi ja avastusi. Lisaks viiele Meremaa-teemalisele jutule on kogumikus Le Guini kirjutatud pikem ülevaade Meremaa arhipelaagi ajaloost, mütoloogiast, etnoloogiast, keelest, kultuurist ja sotsiaalsetest suhetest.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus
8.5
4 hindajat

138. Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus
Jonas Jonasson

Pärast pikka ja erakordselt sündmusterikast elu jõuab Allan Karlsson vanadekodusse ja ühel päeval on paratamatult käes kolme numbriga tähistatav sünnipäev. Kohal on valla volikogu esimees ja kohaliku ajalehe esindaja. Allanile on aga ees terendav nii vastumeelne, et ta ronib toaaknast välja ja põgeneb oma sünnipäevapeolt. Kiiruga haarab ta bussijaamast kaasa kohvri, mida tal paluti hetkeks valvata, ning peagi on tal kannul nii kurikaeltest kohvriomanikud kui ka politsei. Romaan jutustab Allani kuu aega kestnud tagaajamisest läbi Rootsi. Kuid see on ka reis läbi 20. sajandi ajaloo ja piiritult muretu Allani eluloo. Kuidas sattus Allan tulevase president Trumaniga õhtust sööma? Ja sõitis Churchilliga lennukis ning esimees Mao noore naisega jõelaeval? Ehkki Allanil puudub igasugune huvi poliitika ja religiooni vastu, kujunevad asjaolud siiski sellisteks, et ta mõjutab ainuüksi oma olemasoluga enamikku 20. sajandi olulisemaid sündmusi. Jonas Jonasson (snd 1961) on ajakirjanik, kelle esikromaan „Saja-aastane ...“ oli 2010. aasta enimmüüdud raamat Rootsis. Raamatut tõlgitakse juba 25 keelde ning selle põhjal valminud film jõuab ekraanile 2013. aasta lõpus.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne: