Kinnisvaraõiguse ABC
10
4 hindajat

19. Kinnisvaraõiguse ABC
Evi Hindpere

Käsiraamat Kinnisvaraõiguse ABC annab põhjaliku ülevaate erinevatest kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest nii spetsialistile kui võhikule. Käsiraamat on suunatud eelkõige kinnisvaramaakleritele ja teistele, kes teevad igapäevaselt kinnisvaratehinguid või puutuvad nende tehingute tegemisega kokku tehingute korraldamise või finantseerimise poole pealt. Käsiraamat on mõeldud publikule, kel puudub eelnev juriidiline haridus. Kinnisvarabüroos töötades puutun igapäevaselt kokku selle valdkonna mureprobleemidega, kommenteeris käsiraamatu autor Evi Hindpere. Just igapäevastele küsimustele lahendusi otsides saigi käsiraamat koostatud. Käsiraamatu autor Evi Hindpere on jurist ja koolitaja ning Kinnisvarakooli juriidiliste koolituste üks põhijõududest. Evi Hindpere on ka käsiraamatu Korter üürile - närvesööv hobi või rikkuse allikas kaasautor.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Loen ja kiidan - igati väärikas materjal.”

10.01.2014 09:24 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Keskaja kirjanduse antoloogia. 1. köde: Ladinakeelne kirjandus
10
1 hindaja

20. Keskaja kirjanduse antoloogia. 1. köde: Ladinakeelne kirjandus
Marek Tamm

„Keskaja kirjanduse antoloogia” on neljas köide Varraku kirjandusantoloogiate sarjast; see ilmub eraldi kahes osas, millest esimene pakub läbilõike keskaja ladinakeelsest kirjandusest, teine rahvakeelsest kirjandusest (ilmub 2014. aastal). Mahukas raamat kätkeb tekste ajavahemikust 5. sajandi algusest 14. sajandi alguseni, kokku pea poole­sajalt kristlikult ladina autorilt (sh Sulpicius Severus, Gregorius Suur, Alcuin, Einhard, Pierre Abélard, Bernard Clairvaux’st, Hildegard Bingenist, Bonaventura, Iacopo Varazzest). Kuivõrd keskaja kultuuris puudus omaette mõiste „kirjandus”, siis on antoloogias käsitatud seda nimetust väga avaralt ja kaasatud väga mitmeid näiteid keskaja kirjakultuurist üldiselt: nii luulet, proosat kui draamat, nii historiograafiat, hagiograafiat kui autobiograafiat, nii visioone, imetegusid kui meditatsioone jne. Valdav enamik antoloogia tõlgetest ilmub esimest korda, kokku on antoloogiasse panustanud üle kahekümne tõlkija. Kõik tõlked on varustatud sissejuhatuse j


Lisas sipsik 06.11.2013
Pane hinne:
Füüsika ajalugu
10
1 hindaja

21. Füüsika ajalugu
Ivar Piir

“Füüsika ajalugu” annab küllalt detailse ülevaate füüsikalist maailma kirjeldavate teadmiste kujunemisest läbi aegade, kiirpilk on heidetud ka füüsikast inspireeritud tehnika arengule. Raamat algab vaatega füüsika eelajalukku vanades idamaades, Kreeka-Rooma antiikkultuuris ning keskaegses Araabias ja Euroopas. Füüsika kui teadus sündis renessansi-järgsel ajal eelkõige Itaalias ja Madalmaades. Uue teaduse viis täiuslikkuseni Newton Inglismaal. Järgnesid klassikalise füüsika sajandid, mil arendati välja suured suhteliselt iseseisvad osad (nt. mehaanika, termodünaamika, optika ja elektromagnetism). 19. ja 20. saj. vahetusel selgus ootamatult, et uued katsed nõuavad “uut füüsikat”, sündisid kvantmehaanika ning eri- ja üldrelatiivsusteooria. 20. saj. saavutusteks olid aatomi-, tuuma- ja elementaarosakeste füüsika, nende krooniks 1970ndail esitatud alusosakeste standardmudel. Raamat lõpeb tõdemusega, et 2013. a. õnnestus leida esimesed vihjed standardmudeli viimase puuduva osakese – Higgsi bosoni – olemasolu kohta. Raamat on ilmunud eestikeelsete kõrgkooliõpikute väljaandmise programmi raames.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Liisusalmidest lauamängudeni
10
1 hindaja

22. Liisusalmidest lauamängudeni
Merike Lillo

Raamatusse „Liisusalmidest lauamängudeni” on kogutud luuletusi, mõistatusi, liisusalme ja lauamänge. Liisusalmid on abiks mängude alustamisel ja loendamisel, mõistatused aitavad meelde jätta taimede, loomade, lindude jt nimetusi, olemust ja omadusi. Luuletused on jagatud aastaaegade järgi ning peale loodusnähtuste käsitlevad need ka vastava aja tähtpäevi ja sündmusi. Luuletused on lihtsa sõnavara ja hea rütmiga, nii et lastel on neid kerge pähe õppida. Lauamängud aitavad õpitut omandada, kuid arendavad ka sotsiaalseid oskusi: laps õpib nii koostööd tegema kui ka võistlema ning mängureegleid järgima. Kõiki lauamänge saab õpetaja hõlpsasti ise või koos lastega valmistada. Vastavalt sellele, kuidas lapsed arenevad, saab edasi arendada ja laiendada ka mänge. Sõna- ja lauamängud, rütmid, riimid ja luuletused on lastele üks väärtuslikumaid õpivõimalusi.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Eesti kojaga maismaatigude määraja
10
1 hindaja

23. Eesti kojaga maismaatigude määraja
Piret Kiristaja, Annelie Ehlvest, Liina Remm

Esimene eestikeelne maismaatigude määraja sisaldab 71 seni Eestis leitud kojaga maismaateo kirjeldusi. Liikide kohta on esitatud olulised määramistunnused ja elupaigaeelistused. Määramist hõlbustavad teokodade fotod. Algajale on suureks abiks määramistabelid, mis võimaldavad teokoja järgi üsna lihtsalt kindlaks teha vähemalt perekonna. Kodade ehitust aitavad mõista selgitused ja skeemid. Teoses on esitatud maismaatigude ajakohastatud klassifikatsioon ning paljud teod on saanud uue eestikeelse liiginimetuse. Eesti maismaatigude süstemaatiline nimestik hõlmab nii kojaga kui ka kojata liike. Määraja on koostanud Eesti malakoloogia ühingu liikmed.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne:
Kuidas müüa kinnisvara? Eduka kinnisvaratehingu saladused
10
2 hindajat

24. Kuidas müüa kinnisvara? Eduka kinnisvaratehingu saladused
Tõnu Toompark

Käsiraamat „Kuidas müüa kinnisvara? Eduka kinnisvaratehingu saladused“ keskendub nõuannetele eraisikust kinnisvaramüüjale, kes soovib müüa oma kodu – korteri või maja. Inimene puutub oma kodu müümisega kokku enamasti mitte rohkem kui kord-paar kogu elu jooksul. Samal ajal on rahalises mõttes sageli tegemist ühe elu suurima tehinguga nii kinnisvaramüüja kui -ostja jaoks. Vaatame kogu kinnisvara müümise protsessi algusest lõpuni ehk müügimõtete tekkimisest kuni valduse üleandmise vormistamiseni. Käsiraamat on praktilise joonega. St anname lugejaile konkreetseid nõuandeid, kuidas kogu kinnisvara müügiprotsess ajaliselt ja rahaliselt efektiivselt korraldada.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2015
Pane hinne: