Paekivi puudutus
10
1 hindaja

7. Paekivi puudutus
Helle Perens

Rohkete piltidega illustreeritud album, kus geoloogist autor tutvustab oma peaaegu pool sajandit kestnud kokkupuuteid paekiviga – Eesti rahvuskiviga. Puudutades paekivi on autor õppinud mõistma ja ära tundma ka paekivi puudutust – tema ilu, jõudu ja väärikust. Viimased on saanud väljenduse struktuuri ilus, tekstuuri võlus, värvide mängus, sajanditevanuses meisterlikus paeloomingus ja oma isiklikus paerännakus. Varasematel aastatel on autorilt ilmunud 5-köiteline sari üldpealkirjaga “Paekivi Eesti ehitistes”.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Eesti allikad
10
2 hindajat

8. Eesti allikad
Kristel Vilbaste

See raamat on ränd Eestimaa rahvaallikatele, mille juurde viivad teed ei ole rohtunud. Raamat tugineb paljuski Gustav Vilbaste kogutud materjalile ning Eesti Kirjandusmuuseumi Rahvaluulearhiivile, kuhu on talletatud paljude eestlaste lood viimasest 150 aastast. Mitme aasta jooksul uurimistööd tehes on autor tuhandete allikate seast valinud raamatusse välja 80 niisugust lätet või allikat, mida inimesed sageli külastavad.


Lisas sipsik 05.08.2013
Pane hinne:
Inglise päritolu sõnad eesti keeles
10
1 hindaja

9. Inglise päritolu sõnad eesti keeles
Aino Jõgi

Käesoleva raamatu põhiosa on Aino Jõgi eesti keele erialal kaitstud kandidaaditöö "Inglise päritolu sõnad eesti keeles". Sellele on lisatud Jyväskylä Ülikooli loal Aino Jõgi artikkel "English loanwords in Estonian", mis võtab inglise keeles kokku tema kandidaaditöö tulemused. Töö kaitsmine toimus 18. juunil 1971. aastal Tartu Riikliku Ülikooli aulas. Seega leiab lugeja raamatust põhjalikku teavet inglise laenude kohta eesti keeles kuni 1971. aastani. Arvukad uuemad inglise laenud ootavad aga alles andekat noort uurijat, kes need samal tasmel üldistavalt kokku võtaks.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Lainevaatleja käsiraamat
10
1 hindaja

10. Lainevaatleja käsiraamat
Gavin Pretor-Pinney

Ühel ilusal veebruarikuu hommikul tegi Gavin Pretor-Pinney Cornwalli rannas pausi pilvevaatlemisse ja hakkas jälgima kaldale rulluvaid laineid. Lummatult mõtiskles ta, kust need lained pärit on ja otsustas selle välja uurida. Peatselt mõistis ta, et lained ei teki üksnes ookeanil, vaid neid leidub kõikjal meie ümber, veelgi enam – meie elu lausa sõltub lainetest. Alates südamelöökidest kuni vere liikumiseni seedetraktis ning ajusignaalideni moodustavad lained inimkeha transpordisüsteemi. Kõik, mida näeme ja kuuleme jõuab meieni valgus- ja helilainete kaudu. Alates mikro- ja infrapunalainetest kuni staadionitel lainetavate rahvahulkadeni välja – kõikjal, kuhu Gavin vaatas, ootasid teda lained. Kuid mis võiks neil olla ühist lainetega, millesse end heidame puhkuse ajal?


Lisas Marge-Elin Roose 26.09.2012
Pane hinne:
Kuidas leiutada jalgratast? Disainimeelselt ettevõtlusest
10
2 hindajat

11. Kuidas leiutada jalgratast? Disainimeelselt ettevõtlusest
Martin Pärn, Ilonel Lehari, Janno Siimar, Lylian Meister, Ruth-Helene Melioranski

Oma ala tipud viivad disainiprotsessi kirjeldades kokku isiklikust vaatenurgast kogetu maailma praktikatega. Kaardistades disaini kasutuse piire ning valgustades võimalusi, otsime me universaalseid tõdesid, mida argises olelusvõitluses ellu rakendada. Leitu ja loodu põhjal ehitatakse disainerlikul moel toimivaid mudeleid, leidmaks mõtteselgust ettevõtluses – seda nii tellija kui pakkuja silmade läb. Kaante vahele on koondatud materjal, mis puudutab eri tegevusaladega inimesi ja võimaldab tajuda nende tegevuste tihedat seotust, sõltuvust ja vastastikust vajalikkust, selgitab EKA tootedisaini osakonna juhataja professor Heikki Zoova. Raamat on kindlasti kohustuslik õppematerjal disaineritele, inseneridele ja tootmisjuhtidele, täiendab Zoova. Teekond läbi disainiprotsessi jaguneb kolme peatükki, viies lugeja läbi idee sünni, arenduse ja turule maandumise faasi. Tootedisain, strateegia ja turundus on eduka majanduse kolm hädavajalikku vundamendikivi, mida peaksid mõistma ka lugejatest ettevõtjad ja juhid. Raamat keskendub muuhulgas küsimustele, nagu: kuidas on ettevõtlus ja disain omavahel seotud on? Kuidas disainist kasu lõigata? Kuidas luua seninägematut, ent kauaoodatud toodet? Kuidas valmis tootega jõuda läbi meediamüra õige sihtgrupini? Ladusas, lugejaga dialoogi pidavas keeles kirjutatud tekste täiendavad kohalikud näited, mis peaksid kõnetama ja inspireerima Eesti ettevõtteid disaini kasutamises potentsiaali nägema, kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. Lisaks algteadmistele disaini tellimisest käsitletakse raamatus ka disaini rakendamise võimalusi ettevõtte strateegilisel juhtimistasandil ning tutvustatakse uuemaid suundmusi disainis, et innustada Eesti ettevõtteid disaini rakendama. Raamatu lõpust leiab praktilisi nõuandeid disainipartneri valikuks, konkursside läbiviimiseks ja eelarve planeerimiseks. Raamat teeb disainilahenduste tellimise selgemaks ja lihtsamaks, olles praktiliseks abivahendiks ettevõttele, kes soovib rakendada disaini teenuste, toodete või kaubamärkide arendamises.


Lisas Marge-Elin Roose 29.10.2012
Pane hinne:
Keemilised elemendid: maailmas tuntud aatomite visuaalne avastusretk
10
1 hindaja

12. Keemilised elemendid: maailmas tuntud aatomite visuaalne avastusretk
Gray Theodore

Kui keemilised elemendid olid sinu jaoks siiani suhteliselt arusaamatud, siis peale selle raamatu lugemist on, või võiks olla kõik selge.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne: