Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
5.0
5 hindajat

73. Rooma reisijuht. Põhjalik teekond Rooma ajaloo ja kultuuri juurde
Aarne Ruben

segi haritud inimene võib Roomas pea kaotada. Siin on lihtsalt nõnda palju kultuuri – nii antiikset, kesk- ja uusaegset kui ka tänapäevast. Aarne Rubeni „Rooma reisijuht” aitab selles kõiges kenasti orienteeruda. See on tarvilik raamat, mis sobib suurepäraselt iga Rooma-ränduri reisikotti.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Vietnami retsept
5.0
4 hindajat

74. Vietnami retsept
Mart Kivastik

Lugu 21-aastase Toomas Sven Andreseni kohati mõrust, kuid seiklusrikkast teekonnast läbi Vietnami, kaaslasteks Mari ja endine Vietkongi sõdur Dong. Poiss üritab leida Vietnami ja ennast, vana sõdur uut elu. Tüdrukust pole aga üldse võimalik aru saada.


Lisas Marge-Elin Roose 11.10.2012
Pane hinne:
Minu India
5.0
2 hindajat

75. Minu India
Eeva Kaun

“See on absurdne, saate aru, absurdne,” hakkan ma kurjaks saama. On ju igati mõistlik vihastada, kui sind aetakse bussist välja keset ööd, et siis see buss India valitsuse vastase protesti märgiks kummuli keerata. Ja mida teeb mu kuulajaskond, bussitäis kaameli- ja kitsekasvatajaid? Nad vangutavad ainult pead. “See on India, madam.” Ütleja hoiab süles kahte kana. Indias reisides varitseb meid üks suur oht, see on oht üle mõelda. Targem on üldse mitte mõelda, või kui, siis ainult südamega. See on ainus viis üle elada töö India kontoris, mister ja madam Singhid, pidev maine üle muretsemine, kriket, Mysore´i kuningas ja kõik need tassid seda neetud chaid. Kui keegi oleks mulle varem öelnud, et kellegi surm võib olla millegi algus, oleksin ma öelnud: “Lauslollus.” Ehk oleksin pidanud kuulama oma mõistuse häält ja Indiasse mitte tagasi minema. Aga millegipärast läksin, seekord palgatööle. Oli lämbe oktoobrikuu 2010, mussoon oli äsja lõppenud ja ma asusin ametisse üleriikliku ajakirja fotograafina.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Selle raamatu puhul saab määravaks, kas lugeja istub autori stiil või mitte. Mulle sobis, selline mõnusalt humoorikas ja omajagu värvikas jutustajaroll oli võetud.”

24.11.2012 08:48 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Minu Bangkok. Kaksteist trellitatud ust
5.0
2 hindajat

76. Minu Bangkok. Kaksteist trellitatud ust
Ervin Bernhardt

„Kui teil on plaanis lähiajal Bangkokki sõita ja lootsite sellest raamatust reisi peale kasulikke näpunäiteid leida, siis pange see parem tagasi sinna, kust võtsite, ja kui enam ei õnnestu, siis palun vabandust. Aga seda, mida mina seal nägin, Lonely Planetis ei olnud, ehkki hoiatati, et ärge te Tais sigadusi tehke, muidu alles saate, nii et paha hakkab.” Ervin Bernhardt 1995. aasta juunikuus võeti Ervin Bernhardt Bangkoki lennujaamas kinni süüdistatuna narkootikumide veos ja mõisteti eluks ajaks vangi. Tänu riikidevahelisele kokkuleppele toodi ta kaheksa aastat hiljem, 2003. aasta kevadel Bangkokist Eesti vanglasse üle. Autor säästab lugejat vanglaelu õudustest ja alasti ängist, kirjeldades tavamõtlemise piiridest välja­poole jäävaid olukordi ja teekonnal kohatud värvikaid tüüpe groteski ulatuva huumoriga.


Lisas Marge-Elin Roose 20.11.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Esimene selles sarjas, mis tuli paraku pooleli jätta:( Kuidagi ei suutnud edasi lugeda. Olin valmis, et Bangkoki kohta eriti teada ei saa, et küllap pigem vanglaelust, kuid isegi selle kohta ei tilkunud infot.”

10.01.2013 12:32 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tossutäkuga Euroopasse
5.0
1 hindaja

77. Tossutäkuga Euroopasse
Kairi Tilga

Eduard Vilde oli esimene Eesti tõsine reisikirjanik. Reisikirjade saatmine Eesti ajalehtedele oli talle emotsionaalselt huvitav ja majanduslikult vajalik. Vilde elas 20 aastat oma elust väljaspool kodumaad. On mõeldamatu, et see aeg ja need kohad ei mõjutanud tema isikut ja tema loomingut. Vilde reisikirjadel on aga väga selge iseseisev väärtus. Need näitavad meile, kuidas 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses avardus eestlaste maailmapilt. Vilde tundis nii Eestit kui maailma, ses mõttes on ülihuvitav vaadata, mida ja kuidas ta siinsele lugejale laiast maailmast serveerib. Kairi Tilga on Eduard Vilde Muuseumi juhataja, kes on nende kaante vahele pannud esimese tervikliku ülevaate Vilde reisidest ja reisikirjadest.


Lisas cantabile 21.03.2013
Pane hinne:
Minu Mongoolia
4.4
7 hindajat

78. Minu Mongoolia
Roy Strider

“Inimesed mägedes meenutavad putukaid. Nagu sipelgad, rühivad nad kuhugi, hambad ristis: hagu korjama, odra või viinamarjade kasvatamiseks terrasse looma; mõned narrid lähevad endale midagi tõestades tippe vallutama, just nagu oleks maailm pärast seda kuidagi parem paik; ja siis on veel moodsad inimesed, kes ronivad kuhugi üles selleks, et ennast ja ümbritsevat pildistada ning sellise saagiga alla ronida. Mäed on aga majesteetlikud ja vaiki, neil on inimestest täiesti ükskõik – nad on lihtsalt mäed.” Rändaja Roy kuulub tippe vallutada tahtvate inimeste hulka. Mõned neist jäävad ka kättesaamatuks: võib-olla on aeg olnud selleks vale, võib-olla ei ole seda soosinud muude, esmapilgul tühiste pisiasjade kokkulangemine. Ja võib-olla pole vajagi tõusta iga mäe tippu, et teada, mida kõrgmäestikuõhk inimesega teeb. Lõppeks on üksainus kõrgus, mille vallutamine pingutust väärib – ja seda geograafiliselt kaardilt ei leia. Sest mine nii kaugele kui tahad, minevik saab su alati kätte.


Lisas About 20.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Pigem ühe poisikluti katsed ennast ja seeläbi ka armastust leida, selline pubekirjandus. Omas zhanris ehk hea, aga reisiraamatuna - no ma ei tea...”

20.01.2011 12:30 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +1   -0