Vanga: Pime selgeltnägija
9.8
4 hindajat

13. Vanga: Pime selgeltnägija
Anneli Sihvart

Bulgaaria pimedast selgeltnägijast Vangast, kes elas aastail 1911‒1996, on kirjutatud palju raamatuid ja talle on pühendatud hulgaliselt internetilehekülgi, millest mõned imetlevad selgeltnägijat sügava austusega, teised meenutavad oma olemuselt kõige enam kollast ajakirjandust kõige sinna juurde kuuluvaga, kolmandad aga püüavad tõestada, et kuulus Bulgaaria pime selgeltnägija oli lihtsalt väga kaval rahaahne petis ja lisaks sellele ehk ka eriteenistuste agent. Teadlased püüdsid Vangat uurida ja mõista ligi kolmkümmend aastat. Tema sõnu kirjutati üles ja kontrolliti hiljem, kogutud on tohutus mahus materjali. Professor Georgi Lozanov korraldas sotsioloogilise küsitluse 7000 Vangat külastanud inimesele, mis tõestas, et 70% Vanga ennustustest täitusid.


Lisas PaanikaJaanika 14.12.2011
Pane hinne:
Ajalehe anatoomia
9.8
4 hindajat

14. Ajalehe anatoomia
Rein Sikk

2011. ja 2013. aasta ajakirjanikuks kuulutatud reporter Rein Sikk viib lugeja tundelisele teekonnale läbi poolesaja meedias elatud aasta, et leida üles ja öelda välja Eesti ajakirjanike kõige suurem, olulisem ja salajasem saladus. Viimaks on käes aeg paljastada tõde.


Lisas cantabile 29.07.2013
Pane hinne:
Aplaus teile
9.7
6 hindajat

15. Aplaus teile
Tõnu Aav

Enn Vetemaa: Mulle on meesnäitlejad ikka tundunud mitte eriti tõsiseltvõetavad, eneseimetlejad ja kehkadiveid, aga kui seda tööd tehakse niisugusel tasemael ja nii kaua ühtejärge, siis on see küll üks tõsine meestetöö.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Harald Riipalu lugu
9.7
6 hindajat

16. Harald Riipalu lugu
Rauno Võsaste

Harald Riipalu lugu on jutustus Eesti ühe legendaarsema ohvitseri elust. Kirjeldatakse Riipalu lapsepõlve ja teenistust Eesti Kaitseväes, sõjaväelase karjääri, millest põhiosa moodustab teenistus Saksa armees, antakse ülevaade Riipalu tegevusest paguluses. Raamatus avaldatud fotomaterjali hulgas on ka esmakordselt avalikkuse ette jõudvaid fotosid. Lisaks arhiiviandmetele ja erinevatele dokumentidele on raamatus kasutatud hulgaliselt sõdurite ja teiste kaasaegsete mälestusi.


Lisas Hekaru 02.02.2011
Pane hinne:
Agulist maailmaareenile. Jane Salumäe
9.7
3 hindajat

17. Agulist maailmaareenile. Jane Salumäe
Jane Salumäe, Tiina Väljaste

Eesti kõigi aegade suurima naismaratonijooksja Jane Salumäe lugu räägib naisest, kes veetis lapsepõlve Tallinna agulis, kaotas varakult vanemad, kuid suutis kitsaste olude kiuste jõuda maailma parimate pikamaajooksjate hulka. Tema võistlustee käis ameerika raudteena üles-alla, hiilgavad võidud suurmaratonidel vaheldusid nappide kaotuste või katkestamistega tiitlivõistlustel. Sama tormiline on olnud tema eraelu. "Maraton nõuab kõige suuremat inimlikku vastupidavust," tunnistab sportlane, kellele kuuluvad siiani mitmed Eesti rekordid. "Nelikümmend kaks kilomeetrit, kaks ja pool tundi puhast eneseületust. Et seda aastate pikku teha, peab jooksmine ikka väga palju meeldima. Mina armastan joosta! Lähen rajale, lülitan end muust maailmast välja – jääb ainult liikumine ja võrreldamatu vabadusetunne…"


Lisas Marge-Elin Roose 22.10.2012
Pane hinne:
Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus
9.5
4 hindajat

18. Jaan Tõnisson ja Eesti iseseisvus
Erkki Tuomioja

Eesti esimesest iseseisvusperioodist kerkib esile kaks nime: Jaan Tõnisson ja Konstantin Päts. Nende koostöö ja konkurents on lõimelõngaks ka siinses põhjalikus Jaan Tõnissoni eluloos. Päts alustas vasakradikaalina, aga lõpetas autoritaarse riigipeana.Tõnisson oli parempoolne rahvuslane, lehe- ja riigimees, kes tõusis mitut keerdkäiku pidi liberaalse opositsiooni juhiks ja kadus Nõukogude salapolitsei vangistatuna.


Lisas Bernhold 25.02.2011
Pane hinne: