Mees, kes tahtis olla õnnelik
8.5
2 hindajat

61. Mees, kes tahtis olla õnnelik
Laurent Gounelle

Vast oli Andy viga see, et ta oli pärit närvilisest lääne tsivilisatsioonist. Igatahes ei turgutanud teda päriselt ka puhkus rohelisel Bali saarel. Seega päästis otsus vana teadjamehe juurde minna tema elu. Teadjamehe diagnoos: Andy on hea tervise juures, kuid mitte õnnelik. Teekonnal, millele Andy nüüd astus, lahustus kildhaaval see kitt, mis tema hinge oli halvanud. Edasi määras ta ise, kuidas elab – õnnelikuna või mitte. Raamatu autor Laurent Gounelle otsib ja leiab erilisi inimesi, Ameerika neurolooge, Peruu šamaane ja Bali tarku – et nad meid õpetaksid. Elama.


Lisas Marge-Elin Roose 13.04.2012
Pane hinne:
Rafa
8.5
2 hindajat

62. Rafa
John Carlin

Raamat annab haarava ülevaate Nadali uskumatust karjäärist, kirjeldab meeldejäävaid tõusuhetki ja raskeid mõõnaperioode. Lugeja silme ees rullub lahti isiklik, avameelne ja paeluv lugu ühest kaasaja suurimast tennisetähest.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Elitaarne mees Harry Männil
8.5
2 hindajat

63. Elitaarne mees Harry Männil
Olev Remsu

Harry Männil (1920-2010) oli vastuolulise kuulsusega mees, kes mingil hetkel võis olla üks tuntumaid ja mõjuvõimsamaid eestlasi. Maailmasõja ajal Skandinaavia kaudu Lõuna-Ameerikasse jõudnud Männil seadis end sisse Venetsueelas, kus lõi arvestatava äriimpeeriumi. Milline oli Männil tegelikult? Olev Remsul oli tänu isiklikule tutvusele võimalik peategelasega põhjalikumalt vestelda ning saada temalt materjale, mis annavad hea ülevaate kirju elukäiguga mehest, kes jõudis töötada Saksa okupatsiooni ajal Poliitilises Politseis, ehitada Lõuna-Ameerikas üles suured firmad, koguda nii raha, kunsti kui ka vaenlasi. See raamat ei ole kiidulaul peategelasele ega tema ristilöömine sõjaaegse tegevuse pärast. See on lugu ühest vastuolulise kuulsuse ja kirju elukäiguga mehest.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
In Manibus Portabunt.Kätel kantud.Einar Laigna lugu.
8.4
5 hindajat

64. In Manibus Portabunt.Kätel kantud.Einar Laigna lugu.
Einar Laigna


Lisas Rein Veemees 01.08.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meie aja kangelased on inimesed, kes jäävad alati ausaks ja õiglaseks, olgu nad millises ametis tahes.Üks sellistest inimestest on Einar Laigna.Tema raamat õhutab järgima oma südant, olema inimene parimal võimalikul viisil ja seda kõike teeb ta lihtsalt oma elulugu jutustades.Tehke järgi!
Suurpärane lugemine ajal, kus omakasu on kõrgem nii seadusest kui inimlikkusest.”

04.08.2017 09:17 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 04.08.2017 09:19
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Brežnev
8.3
6 hindajat

65. Brežnev
Leonid Mletsin

Leonid Brežnevi nimega on seotud terve ajastu Nõukogude riigi ajaloos, mis järgnes Nikita Hruštšovi voluntaristlikule valitsemisajale. Autor jälgib Brežnevi elukäiku, tema tõusude ja mõõnadega kujunemislugu ning saamist NLKP peasekretäriks, faktiliselt kogu NSV Liidu ainuvalitsejaks, aga ka tema vaimset ja füüsilist kuhtumist. Meie eest käib läbi möödunud sajandi teise poole nõukogude partei- ja riigitegelaste kirev plejaad, näeme, kuidas nad tegid karjääri ja milline võimuvõitlus nende vahel käis, millised olid nende elutingimused. Mletšin on harutanud meie jaoks lahti kommunistliku partei ja ühtlasi riigi võimustruktuuride toimimise mehhanismi, millest vanematel inimestel ju oma kogemuste najal mingi ettekujutus oli, noorematele on aga täiesti tundmatu. Pealegi näitab autor meile seda süsteemi seestpoolt ja detailides, mis nõukogude tavakodanikule oli mõistagi kättesaamatu.


Lisas ortodorto 13.05.2011
Pane hinne:
Kafka, igavene peigmees
8.3
3 hindajat

66. Kafka, igavene peigmees
Jacqueline Raoul-Duval

Kirjanik Franz Kafkal on peaasjalikult lootusetuse ja kitsikuse väljendaja kuulsus. Kui aga lugeda tema päevikut ja kirjavahetust, võib leida Kafka elust sootuks teistsuguseid toone. Ühtaegu kirglik ja jahe, naljasoonega ja traagiliselt tõsimeelne, lummab ta nii oma toonaseid adressaate kui ka tänaseid lugejaid. Niisama heitlik kui ta loomus, oli ka Kafka suhe naistega: ta armastas naisi, pidas nendega palavikulist kirjavahetust, kuid otsene suhtlus nendega käis talle üle jõu. Nagu Kafka ise on kirjutanud: „See naine on kättesaamatu, ma pean temast loobuma ja mu jõud on nii otsakorral, et kisendab rõõmust, kui seda teen.“ Teos jälgib suure kirjaniku tosina viimase eluaasta viie kiindumuse lugu. Need viis naist Kafka elus olid Felice Bauer, Grete Bloch, Julie Wohryzek, Milena Jesenskį ja Dora Diamant.


Lisas Marge-Elin Roose 11.04.2012
Pane hinne: