Mõtte jõud
4.0
2 hindajat

97. Mõtte jõud
James Borg

Mõtlemine käib kaasas kõigega, mida me teeme. Me mõtted loovad meie tegelikkuse. Me mõtlemise kvaliteet määrab me elukvaliteedi. Seega – et muuta oma elu, tuleb lihtsalt muuta oma mõtteviisi. See raamat räägib emotsionaalse heaolu ja edu saavutamisest oma isiklikus ja tööalases elus, kui on oma mõtted on saadud kontrolli alla. See raamat vabastab türanniseerivatest mõtetest, mis seavad piirid sinu saavutustele, ja näitab, kuidas saada kontroll oma mõtete üle, selle asemel et mõtted kontrolliksid sind.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Teadlikkus. Kuidas elada tasakaalus
4.0
2 hindajat

98. Teadlikkus. Kuidas elada tasakaalus
Osho

Kõikide meditatsioonitehnikate ja sõjakunstide ning tegelikult kõikide suurte spordisaavutuste aluseks on olla igal hetkel ärkvel ja kohal. Osho nimetab seda teadlikkuseks. Kui saame aru, mida teadlikkus tähendab, siis on meil võti, et valitseda kõiki oma eluvaldkondi. Suurte õpetajate Laozi ja Buddha järgi liigub enamik meist läbi elu nagu uneskõndijad, kes ei tee midagi täie tähele­panuga, kes ei märka oma ümbrust ja pole isegi mitte teadlikud sellest, miks me tegutseme ja ütleme nii, nagu me seda teeme. Samas oleme me kõik kogenud teadlikkuse- või ärkamis­hetki ebatavalises olukorras – kui juhtub õnnetus ja aeg näib peatuvat, või kui oleme sügavalt liigutatud, öeldes vast­sündinule tere tulemast maailma, või olles kellegagi koos tema surmahetkel. Siis oleme teadlikud igast hetkest, igast helist, igast mõttest. Osho ütleb, et teadlikkus on võti enda juhtimise, keskme ­ümber koondumise ja vabaduse juurde igas eluvaldkonnas. Selles raamatus õpetab ta meile, kuidas elada tähelepanelikumalt, terviklikumalt ja meditatiivsemalt, elada armastuse, hoolimise ja teadlikkusega. Osho kutsub lugejaid vabanema oma kinnistunud uskumustest ja eelarvamustest, mis takistavad nautida elu kogu selle rikkuses. Londoni Sunday Times kirjutas temast kui ühest „20. sajandi tuhandest tegijast“ ja India väljaanne Sunday Mid-Day nimetas teda üheks kümnest inimesest – koos Gandhi, Nehru ja Buddhaga –, kes on muutnud India saatust. Osho surmast on möödas üle kahe­kümne aasta, kuid tema õpetuste mõju­võim üha laieneb, jõudes igas vanuses vaimsete otsijateni peaaegu igas maailmanurgas.


Lisas Marge-Elin Roose 10.04.2012
Pane hinne:
Algteadmisi elu mõistmiseks
3.5
2 hindajat

99. Algteadmisi elu mõistmiseks
Kim Michaels

Kas te olete kunagi mõelnud elu olemust puudutavate küsimuste üle nagu näiteks : Kes ma olen, kust ma tulin, miks ma siin olen ja kuhu ma lähen? Kas elul on eesmärk ja kas minu isiklikul eksistentsil on sügavam tähendus? Mida saan mina teha oma elu parandamiseks, selle asemel, et tunda end ohvrina olukordades, mis väljuvad minu kontrolli alt? “Algteadmisi elu mõistmiseks” on kirjutatud selleks, et inspireerida Sind nende vastuste leidmisel Sinu teekonnal oma tõelise mina juurde. Vaimse edenemise peamiseks motivaatoriks on äratundmine, et elu on midagi enamat kui olemasoleva hetke kogemused. Sellest äratundmisest saab alata põnev sisemine teekond taaskohtumiseks oma tõelise minaga. Mõistes, et elu on palju enamat kui argipäeva sündmuste jada, võid ühtäkki avastada ennast seismas Kosmilise Peegli ees, mis Sinu eneseleidmise teed sellel planeedil juhtida aitab. Raamat “Algteadmisi elu mõistmiseks” annab Sinu vaimsel teekonnal kaasa ideid, mis suunavad Sind oma tõelise olemise leidmisele, aitavad lahti mõtestada elusündmusi ning mõista läbi enese käitumise ja suhtumise muutmise ka väliste olukordade muutumise imet. Raamatus on teadmisi universumist, inimese neljast madalamast kehast ja elu eesmärgist vaimses valguses. Raamat pakub just niisugust sisemist inspiratsiooni, mis saab Sind juhatada Sinu praeguselt mõistmise tasandilt edasi järgmisele tasandile.


Lisas Marge-Elin Roose 09.04.2012
Pane hinne:
Anastasia
9.8
4 hindajat

100. Anastasia
Vladimir Megre

Raamat on Siberi erakust, kaunist ja iseäralikust naisest, kes püüab inimesi teadlikumaks muuta ja algallikate uurde tagasi juhatda, et suudaksime vältida nii isiklikke kui planetaarseid katastroofe...


Lisas Rein Veemees 20.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Raamat vastab paljudele küsimustele,mis tänapäeva inimest vaevavad, kuid samas tekitab ka uusi:Miks ikkagi eemaldusid inimesed vanade tarkuste juurest?Miks ei suutnud nad kõigist teadmistest hoolimata täiuslikku maailma säilitada?
Kas teadmistest ja õigest eluviisist ikkagi ei piisa?”

20.03.2012 10:16 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Iga sinu tunne loob sind ennast
4.5
2 hindajat

101. Iga sinu tunne loob sind ennast
Mai-Agate Väljataga, Kreete Rosin

Kuna iga sinu tunne loob sind ennast ja sinu reaalsust, siis tasub oma tundeid tähele panna ja nendega teadlikult tegeleda. Negatiivsed tunded on lõhkuva ja lagundava toimega, positiivsetel tunnetel on ülesehitav ja tervendav mõju. Kui oled piisavalt teadlik, siis omandad vajalikke teadmisi ja oskusi, et teha ümber negatiivsetena näivaid tundeid. Sel juhul tead, et keegi teine ei saa sinu sisse ühtegi tunnet panna ja et muretsemine on justnagu palvetamine selle eest, mida sa ei taha.


Lisas Maipo 21.01.2012
Pane hinne:
Paastuga terveks
8.6
5 hindajat

102. Paastuga terveks
Natalia Trofimova

Dr Trofimova innustab lugejaid asuma looduslähedasema eluviisi teele ning paastuma. Sel moel suudab igaüks elada täisväärtuslikumat elu, hoida oma tervisemuresid kontrolli all ja püsida tõbedest priina ka ilma arstirohtudeta. Paastumise kui ravimeetodi kohta saab nende kaante vahelt uut infot nii see, kes on pidanud paastu pelgalt kaalulangetamise viisiks, kui ka kogenud paastuja. Et aidata mõista teadliku paastumise erinevust pealesunnitud nälgimisest ning seda, mil määral mõjutab tervist organismi eripära – sealhulgas võimalik toidutalumatus –, toitumisharjumused ja eluviis, kirjeldatakse põhjalikult inimorganismi toimimist. Teoreetilised alapeatükid vahelduvad praktilistega, kus autor annab hulgaliselt näpunäiteid selle kohta, kuidas iga inimene ise saab oma heaolu nimel midagi ära teha. Raamatusse on oma lugude jutustamisega andnud panuse ka Looduse biospaas paastukuuril käinud inimesed, kelle lugudele lisanduvad autori üldistused oma mahukast paasturaviarsti praksisest.


Lisas sabrina 17.01.2012
Pane hinne: