Avasta imeline maailm
10
3 hindajat

1. Avasta imeline maailm
Discovery Channel

Asuge rännakule läbi meie imelise maailma. Hingematvad fotod ja sajad üllatavad faktid jutustavad kõigest, alates eepilistest rännetest ja suurejoonilistest loodusimedest, kuni mõistatuslike muistsete salakirjade ja peadpööritavate ekstreemspordialadeni.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Kaitsmata toodang on probleemide allikas
8.0
3 hindajat

2. Kaitsmata toodang on probleemide allikas
Jaak Ostrat

Ettevõtjad, disainerid, konstruktorid - kõik uute toodete väljatöötamisega tegelejad peaksid vähemalt üldjoontes kursis olema, kuidas kaitsta autorite ja ettevõtjate huvisid uute toodete loomisel ja nende kasutamisel, kuidas rakendada võõraid, sealhulgas ka konkurentide lahendusi nii, et rakendajale ei esitataks süüdistusi kellegi õiguste rikkumises jne. Kaitsmata toodang ja kaitsmata uued lahendused on tõsiste probleemide allikad. Käesolev kirjutis on suunatud nende probleemidega esmatutvust tegevale lugejale, andmaks talle vajalikku infot tööstusomandi kohta ning laskumata seejuures tööstusomandi spetsiifilistesse ja keerukatesse probleemidesse


Lisas Marge-Elin Roose 25.10.2012
Pane hinne:
Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
10
6 hindajat

3. Reisisiht Marss. Kosmoses elamise veidram pool
Mary Roach

„Reisisiht Marss“ viib lugeja sürrealistlikule ja põnevale reisile astronaudi kosmilise ja maise elu köögipoolele. Kosmosereisi suurim probleem pole mitte tehnika, vaid inimene ise: kuidas ta kaalutuse tingimuses magab, sööb, kuidas ennast peseb ja kuidas ta suudab elusalt, tervelt ja täie mõistuse juures Maale tagasi jõuda. Kosmos on paik, kus puudub kõik eluks vajalik: õhk, raskusjõud, soe dušš, värske toidukraam, privaatsus ja õlu. Kui paljust suudab inimene loobuda? Kui palju jaburusi suudab ta taluda? Mis juhtub, kui sa ei saa terve aasta kõndida ja pead selle asemel mitu kuud elama tillukeses metallkarbis? Kas seks kaaluta olekus pakub mingitki lõbu? Mis juhtub, kui oksendad kosmoses hõljudes oma kiivrisse? Kõike seda valgustab autor mõnusa huumori ja lõputu uudishimuga ning kus võimalik, astub ka ise katsejänese rolli. Raamatu autor Mary Roach teeb kaastööd ajakirjadele National Geographic, New Scientist, Wired, The New York Times Magazine jt ning ka tema eelmised populaarteaduslikud raamatud „Stiff“, Spook“ ja „Bonk“ on olnud ülimenukad.


Lisas Marge-Elin Roose 12.10.2012
Pane hinne:
Tõeline sodiaagimärkide seletaja
7.8
5 hindajat

4. Tõeline sodiaagimärkide seletaja
Mäng Pauk&Son

Astroloogia on fundamentaalteadus, millest on välja kasvanud kõik ülejäänud teadusharud nagu näiteks matemaatika, geograafia, astronoomia, meditsiin ja teoreetiline tuumafüüsika, sest nõuab ju horoskoobi koostamine väga head arvutamisoskust, tähtede tundmist ja asja tuumani jõudmist. Juba antiikajal mõistis Ptolemaios, et nii Päike kui ka Kuu mõjutavad maapealset elu aastaaegade vaheldumise, tõusude-mõõnade ja muude loodusnähtuste ja -protsesside kaudu, seega on mõistlik uurida ka teiste taevakehade mõju maapealsele elule ja inimeste saatusele. Ptolemaios märkas astroloogia tihedat seost geograafiaga, sest inimese saatust mõjutas nii see, millises „majas“ paiknes tema sünnihetkel mõni planeet, kui ka see, millises majas paiknes mingil ajahetkel tema abikaasa, kui inimene parajasti oma armukesega aega veetis. Sellise ennustuse geograafilisest täpsusest sõltus tihtilugu inimese kogu edasine saatus. Antiikajast kuni tänapäevani on astroloogid tammunud nagu kanad takus, pakkudes inimestele mitmeti mõistetavaid, segaseid ja keerulisi horoskoope ja sodiaagimärkide seletusi. Teadlased on sellele segaduste ajajärgule lõpu teinud ja koostanud matemaatiliselt ülitäpse ja kõigi teaduslike parameetrite järgi läbi arvutatud „Tõelise sodiaagimärkide seletaja“. Sügavast sisust hoolimata ei pea lugeja kartma, et ta raamatuteadmistesse upub. „Tõelisest sodiaagimärkide seletajast“ saad teada, kes oled sa tegelikult või milline inimene peitub su ülemuse, naise, armukese, lapse või sõbranna süütu näo taga.


Lisas Marge-Elin Roose 12.09.2012
Pane hinne:
Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
9.8
6 hindajat

5. Kunstiteaduslikke Uurimusi 2012
Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kurg, Triin Jerlei, Ivar Sakk

Kogumik Kunstiteaduslikke Uurimusi kd 21 (1-2) koondab uurimusi Helen Bome, Merike Kurisoo, Karin Hallas-Murula, Kädi Talvoja, Andres Kure, Triin Jerlei, Ivar Saki, Anu Männi ja Anne Untera sulest. Lisaks leiab kogumikust W. J. T. Mitchelli krestomaatilise käsitluse “Mida pildid tahavad?” eestinduse, rea ülevaateartikleid ning 2011. aasta kroonika.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Filoloogia tõeline tähendus
10
2 hindajat

6. Filoloogia tõeline tähendus
Peeter Olesk

Peeter Olesk kuulub kirjandusteadlasena kui kummaline see ka ei tundu, selliste ammuste suurte nimede nagu Gustav Suits ja Nigol Andresen vaimsesse lähikonda. Nagu neid, nõnda ka Peeter Oleskit iseloomustab esteetiliste arusaamade kindlus ja järjekindlus, poliitiliste veenete demokraatsus ja avarus. Oleski kirjutiste kvaliteedimärk on professionaalsus. Siia pole võetud ei päevapoliitilisi, ei riigipoliitilisi kirjutisi autori kõige hilisemast elujärgust. Käesolev köide tutvustab tema senisest elutööst kõige kirjanduskesksemat sektorit. Raamatusse on valitud ligi 60 kirjutist aastatest 1979–2006. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne: