In Manibus Portabunt.Kätel kantud.Einar Laigna lugu.
10
3 hindajat

1. In Manibus Portabunt.Kätel kantud.Einar Laigna lugu.
Einar Laigna


Lisas Rein Veemees 01.08.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meie aja kangelased on inimesed, kes jäävad alati ausaks ja õiglaseks, olgu nad millises ametis tahes.Üks sellistest inimestest on Einar Laigna.Tema raamat õhutab järgima oma südant, olema inimene parimal võimalikul viisil ja seda kõike teeb ta lihtsalt oma elulugu jutustades.Tehke järgi!
Suurpärane lugemine ajal, kus omakasu on kõrgem nii seadusest kui inimlikkusest.”

04.08.2017 09:17 - Rein Veemees
Rein Veemees on seda arvustust muutnud: 04.08.2017 09:19
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Vangla ja vabadus
9.0
1 hindaja

2. Vangla ja vabadus
Mihhail Hodorkovski, Natalja Gevorkjan


Käesolev raamat on unikaalne, sest selle üks autor on Mihhail Hodorkovski ise. Pärast piki aastaid vaikust otsustas ta esmakordselt rääkida avameelselt sellest, kuidas kõik tegelikult toimus. Kuidas tavalisest noortekeskusest sündis pank Menatep ja kuidas sellest sai hiljem suurfirma Jukos. Ka sellest, kuidas toimunud aktsiate oksjonid muutsid Jukose Venemaa ja kogu maailma üheks juhtivaks ettevõtteks. Ja sellest, kuidas see kõik hiljem kokku varises - vaid seetõttu, et Hodorkovski oli võimudele otseselt vastumeelne isik. Käesolev raamat jutustab, miks Hodorkovski keeldus Venemaalt lahkumast, kuigi tal olid selleks kõik võimalused olemas, ning milline on elu vangla müüride taga ja laagris - tsoonis, nagu seda nimetatakse. Kuid ka sellest, milline on Venemaa tulevik Hodorkovski pilgu läbi.
Mihhail Hodorkovski kaasautor on tuntud ajakirjanik, raamatu "Silmast silma. Vestlus Vladimir Putiniga" autor Natalja Gevorkjan, kes vaatleb viimasel kümnendil toimunut oma pilguga ja kelle peatükid täiendavad lugu Jukosest ja selle osast Venemaa ajaloos.


Lisas Raamat24 08.09.2015
Pane hinne:
Vanglas
5.0
1 hindaja

3. Vanglas
Mihhail Hodorkovski

Kümne vanglas veedetud aasta jooksul kohtus Mihhail Hodorkovski paljude inimestega. Mõned neist ühiskonna jaoks justkui „kadunudˮ inimestest ei olnud isiksustena kaugeltki mitte „kadunudˮ ning demonstreerisid mehisust ka äärmiselt rasketes vanglatingimustes. Vaatamata sellele, kas neid ähvardas uus vanglakaristus, kartser või nuga, leidsid nad endas jõudu seista oma moraalsete väärtuste eest, oma tõe eest, selle eest, mis oli nende kujutlustes õiglane. Nende inimeste väärtustesse võib suhtuda erinevalt, ent kui inimene on valmis oma põhimõtete eest kannatama, tõeliselt kannatama, on see austusväärne. Vangla on ekstreemne koht ning selgitab näitlikult välja, mida üks või teine inimene väärt on. Mihhail Hodorkovski jutustused ei ole lihtsalt raske saatusega inimeste lood. See raamat räägib vene ühiskonnast ning selle väärtustest, inimeste nõrkusest ja vastupidavusest, alatusest ja aususest.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Armastuse aeg

4. Armastuse aeg
Helina Piip

„Armastuse aeg“ on kinkeraamat, kuhu on kogutud viimasel kümnel aastal Eesti Naises ilmunud artiklitest tsitaate armastusest, üksteise leidmisest, pulmadest, abielust, armastuse argipäevadest, sellest, kuidas suhet hoida ning õnnetundest.


Lisas Raamat24 06.07.2015
Pane hinne:
Warren Buffeti edulugu

5. Warren Buffeti edulugu
Robert G. Hagstrom

Raamat selgitab Buffetti lähenemise psühholoogilisi aluseid, olles seega parim olemas olev juhiste kogumik, mille abil omandada need põhimõtted ja käitumisviisid, mis on teinud Buffettist meie põlvkonna suurima investori. Raamatus käsitletakse järgnevaid teemasid: - kuidas mõelda nagu pikaajaline investor, st kuidas mõelda nagu Buffett? - miks on „vastumeelsus kaotuse ees“ ehk enamikule investoritele omane tendents tähtsustada üle rahalist kaotust üks suurimaid lahendamist vajavaid probleeme? - miks on turu tõusude ja mõõnade puhul just ratsionaalne käitumine olnud Buffetti investeeringute edukuse võtmetegur? - analüüs, mis puudutab Buffetti hiljutist ettevõtte H. J. Heinz omandamist ning investeeringut IBMi aktsiatesse. Hagstrom kirjutab, et kõige raskem ülesanne neile, kes püüavad jäljendada Buffetti edukust, ei ole mitte õigete aktsiate valik, vaid see, kuidas ebakindla majanduse ja kõikuva turu tingimus - tes jääda truuks mõistliku investeerimise põhimõttele.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Tiina Park. Naine teiselt planeedilt.

6. Tiina Park. Naine teiselt planeedilt.
Hille Karm, Tiina Park

Raamatus “Tiina Park. Naine teiselt planeedilt” seikleb teledaam, kes on korraga olnud nii saatejuht, operaator, režissöör, toimetaja, monteerija, assistent kui ka produtsent koos oma telesaate grupiga kaugetel maadel. Ta võtab ka ette reisi läbi oma elu. Tema lood on just sellised, nagu ta ise räägib, ja need lood kõnelevad enda eest.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne: