Urmas Alender: lõputa lookleval teel
8.1
15 hindajat

157. Urmas Alender: lõputa lookleval teel
Paavo Kangur

Urmas Alender oli veerand sajandit Eesti rokimaastiku keskne kuju ja seegi kõlab tema kohta öelduna tagasihoidlikult. Traagiline surm reisilaeval Estonia muutis ta üheks suurimaks legendiks kodumaises rokkmuusikas.


Lisas poobel 17.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Lugeja ees rullub lahti Eesti rokilegendi elu ülevaade ja läbilõige kogu oma kirevuses.”

17.10.2010 17:56 - poobel
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
IKEA lugu
9.1
15 hindajat

158. IKEA lugu
Bertil Torekull

Bertil Torekull on Rootsis tuntud ajakirjanik, kes on kirja pannud mööblitööstuse gigandi IKEA loo selle looja, Ingvar Kampradi jutustuse põhjal. Keegi ei ole pääsenud Ingvar Kampradile lähemale. Avameelselt, andmata enesele armu isegi sellistel delikaatsetel teemadel, nagu alkohol, poliitilised vaated, äritehingud, fiaskod ning isiklikud unistused, jutustab Ingvar Kamprad oma sõnadega, kuidas 17aastase nooruki lilleseemnefirmast kasvas välja suurettevõte, kus töötab ligi sada tuhat inimest. IKEA 230 kaubamajal 33 riigis on igal aastal ca 400 miljonit külastajat ja tema kuulsa kataloogi tiraaž on võrreldav Piibli omaga.


Lisas vootele 01.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Huvitav lugu huvitavast ja mulle tundus, et natuurilt suht keerulisest inimesest. Raamatut lugedes sai selgeks, et on inimesi, kellel on misjoon ning sihikindlus selle teks tegemiseks. Kohati võis tunduda natuke raamatupidamisterminiga iseloomustav "aasta" ( pigem siis "eluaja ")aruandlik, kuid ikkagi imetlusväärne. Soovitan!”

07.09.2017 21:22 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kersti Kreismann - Paljajalu kõrrepõllul
7.9
12 hindajat

159. Kersti Kreismann - Paljajalu kõrrepõllul
Margit Kilumets, Kersti Kreismann

Avameelsed kõnelused ajakirjanik Margit Kilumetsaga, armastus- ja ahastuskirjad, mälestused sõpradest ning näitlejanna salapäevikud seovad raamatu omalaadseks kultuuripõnevikuks. Maht: 240 lk.


Lisas Linda 01.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Voolavad ja kergesti loetavad mälukillud ja mõtted, mida on nii mõnus lugeda, et raamat läheb tõeliselt kiiresti. Hoolimata kergest stiilist, on sisus siiski teatavat rusutust, mida ma leian paljude näitlejate ja teiste artistide isiklikust elust lugedes. Alatine naeratus on ainult väline, tegelikkuses on igaühe elus palju enamat ja sageli ka kurba.”

01.09.2010 09:47 - Linda
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Teisiti ei ole võimalik
7.9
24 hindajat

160. Teisiti ei ole võimalik
Dave Benton

Lõpuks olen ma õnnelik, ütleb Dave Benton, kelle tee eneseleidmiseni on olnud käänuline. Alates värvikast lapsepõlvest lasterikkas peres Kariibi mere väikesaarel Arubal, edasi õnneotsingutele Euroopasse emamaale Hollandisse. Esimene abielu kiskus algusest peale viltu, aga katoliikliku kasvatuse saanud mees pingutas oma pere nimel aastaid, kuni põgenes Norrasse, et oma lauljakarjäärile uus alus panna. Kaotanud usu iseendasse ja kõigevägevamasse, mängis elu talle aga ette lahenduse.


Lisas viktor 30.08.2010
Pane hinne:
Vangina Imedemaal
9.2
14 hindajat

161. Vangina Imedemaal
Hans Kargaja

Jutustus autori saatusest, kes Saksamaa kapituleerudes 1945. a. viibis Prahas sõjaväe laatsaretis ning kust algas teekond Nõukogude vangilaagrisse.


Lisas fakiir 29.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Sünge lugu, aga neist asjadest peab ka teadma. Juba selle pärast, et vältida eelmiste generatsioonide vigu. Sõjakoledused kipuvad liiga kiiresti ununema.”

29.06.2010 09:26 - fakiir
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Telestaaride uskumatud juhtumised
9.1
18 hindajat

162. Telestaaride uskumatud juhtumised
Margit Mikk-Sokk

ETV läheneva 55. aastapäeva puhul sai kaante vahele mälestusteraamat „Telestaaride uskumatud juhtumised“. Raamatus meenutavad 30 tuntud teletegijat värvikaid lugusid, mis saateid tehes on juhtunud ja mis seni avalikkuse eest varjule on jäänud. Kaadritagustest pöörastest juhtumistest räägivad Mati Talvik, Mihkel Kärmas, Reet Linna, Anu Välba, Marko Reikop, Urmas Vaino, Aarne Rannamäe, Rohke Debelak, Indrek Treufeldt, Kadri Hinrikus, Lembitu Kuuse, Marko Kaljuveer jt. Raamatu lugude kangelasteks on ka Vahur Kersna, Maire Aunaste, Urmas Ott, Ivar Vigla, Anne Veski, Ita Ever, Krista Lensin, Alo Mattiisen, Tõnu Kaljuste, Kristina Šmigun, Sulev Nõmmik, Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu, Hardi Tiidus, Valdo Pant jpt. Televisiooni telgitagustes juhtunud täiesti uskumatud lood on kirja pandud ehedalt ja mahlakalt, nii nagu inimesed neid rääkisid. Raamatu autor on Margit Mikk-Sokk. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega.


Lisas ragnar22 07.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mitmekesine raamat täis kõige jaburamaid juhtumisi, mida ette võib kujutada. Lahe, et raamatu tegelased on pisut nagu oma "sõbrad", see muudab need juhtumised huvitavamaks.”

30.08.2010 16:30 - viktor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0