Aplaus teile
9.7
6 hindajat

145. Aplaus teile
Tõnu Aav

Enn Vetemaa: Mulle on meesnäitlejad ikka tundunud mitte eriti tõsiseltvõetavad, eneseimetlejad ja kehkadiveid, aga kui seda tööd tehakse niisugusel tasemael ja nii kaua ühtejärge, siis on see küll üks tõsine meestetöö.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Arvo Kukumägi - Alasti elu
7.9
7 hindajat

146. Arvo Kukumägi - Alasti elu
Evelin Kivimaa

See on raamat, kus Kuku – nagu teda kutsutakse – räägib avameelselt kõigest. Loomulikult neist rohkem kui 40 filmirollist, millega ta on keevitanud ennast heleda leegiga Eesti filmiajalukku. Ent ka paabulinnusabana kirevast eraelust, kuhu kuuluvad kaks lahutatud abielu, neli last kolme naisega ja palju kooselusid. “Ma olen oma elu alustanud umbes 20 korda uuesti, nullist pihta,” ütleb Kuku, kes joomatsüklite kiuste tõuseb ikka ja jälle tuhast nagu fööniks. Elulooraamatus räägivad Kukust 20 inimest: lisaks peategelasele endale ka temaga koos töötanud näitlejad ja režissöörid, kursusekaaslased lavakunstikateedrist, elukaaslane, eksabikaasad jpt.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Gert Kanter - 15 sammu võiduni
7.8
8 hindajat

147. Gert Kanter - 15 sammu võiduni
Raul Rebane, Gerd Kanter

Minu kodukandis Vigalas öeldakse: üle madala aia oskab astuda igaüks. Mulle pole madalad aiad kunagi sobinud. Mul on alati olnud nii, et kui on eesmärk, siis ikka suur. Olen kogu aeg tahtnud kaugemale ja kaugemale, rohkem ja rohkem. Võib-olla on see kõrvaltvaatajatele isegi naljakas tundunud, aga ma pole sellest eriti hoolinud.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Võitlus ellujäämise eest
8.8
4 hindajat

148. Võitlus ellujäämise eest
Juli Klaar

Julia Klaar oli üks neist, kes 1944. aasta septembris Eestist põgenes. Tema otsuse ja teekonna erakordsus seisnes selles, et võitlust ellujäämise eest pidi ta pidama mitte ainult enda, vaid ka oma viie lapse nimel, kellest vanim oli kolmteist ja noorim kolm aastat vana. Nälg ja haigused saatmas, mindi läbi Saksamaa, Tšehhi põrgu ja Poola ning jõuti Rootsi. Julia Klaari mälestusi täiendavad oma tähelepanekutega pojad Enno ja Mati Klaar.


Lisas Hekaru 15.01.2011
Pane hinne:
Meie Keres
9.1
11 hindajat

149. Meie Keres
Valter Heuer

Raamat on tunnustus ja tänu nii Paul Keresele kui Valter Heuerile – maailmakuulsale maletajale, ilmselt läbi aegade tuntuimale eestlasele väljaspool Eestit, ning maletajast literaadile, kes põhjalikult, täpselt ja meeldejäävalt pani kirja maailma kõrgeimasse maletippu jõudnud kaasmaalase elu- ja kannatusloo. Erinevalt omaaegsest raamatust „Meie Keres. Kujunemisaastad“ käsitleb uus väljaanne Paul Kerese kogu elu- ja maletajateed. Raamat ilmub postuumselt, kuid on koostatud Valter Heueri soovide kohaselt, tema erinevate, eri ajal ilmunud kirjutiste ühendamise teel, täiendades neid kohati lisapartiidega, millest mõned on kommenteerinud eksmaailmameister Garri Kasparov. Saateartiklite autoreiks on Ülo Tuulik ja suurmeister Genna Sosonko.


Lisas Shankter 11.01.2011
Pane hinne:
Dr Arnold Seppo lugu
9.3
12 hindajat

150. Dr Arnold Seppo lugu
Hilja Seppo

1994. aastal hävitati osa üleliiduliselt tuntud traumatoloogi dr. Arnold Seppo elutööst – likvideeriti Seppo-nimeline kliinik Tallinnas. Aga ka veel praegu, 30 aastat pärast Seppo surma, on mitmed tema meetodid kasutusel või edasiarendamisel nii Eestis kui välisriikides. Uute suundade rajajana tõi dr. Arnold Seppo pöörde raskete luu- ja põletushaigete ravis. Tema teooria ja praktika on tunnustatud paljudes riikides. Tema juurest said abi patsiendid eri maadest ja maailmajagudest. Ta oli tuntud nii suures NSVLs kui väljaspool selle piire. Oma ideede elluviimisel oli Seppo sunnitud võitlema kõikvõimaliku vastuseisu ja ükskõiksusega.


Lisas Grinder 31.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Seppo lese kirjutatud raamatus avaneb siiras lugu Dr Seppo tööst ja isiklikust elust.”

31.12.2010 12:13 - Grinder
Hinnang arvustusele:
  +0   -0