Mati Nuude
8.2
11 hindajat

151. Mati Nuude
Liidia Nuude

Autor Liidia Nuude: "Mati oli minu abikaasa. Raamat on eeskätte Matist, kui inimesest. Olen lähtunud Mati Nuude päevikust. Sellest, mida mees jutustas oma elust ja millised olid tema mõtted ning mis on minu abielumälestused. Raamatus tõin ära ka paljude tuntud inimeste mälestused Mati Nuudest (Taimu Viir, Jaan Talts, Ivo Linna, Erich Krieger, Ada Lundver jt)


Lisas öine 16.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Raamat on väga huvitav. Võiks ka pikem olla, Matist on ju teada nii palju lugusid, aga liiga pikad raamatud muutuvad tihti igavateks - eks autor ise teab. Soovitan. Ja väga hea saade oli ka Reporteris, vist 11. jaanuaril.”

13.01.2011 18:35 - Arvi
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Beatles - Ansambli lugu
9.4
9 hindajat

152. Beatles - Ansambli lugu
Bob Spitz

Peaaegu kümme aastat väldanud uurimistöö tulemusena, tänu sadadele vapustavatele intervjuudele ja paljude varem avaldamata dokumentide avastamisele on Bob Spitz kirjutanud ansambli „The Beatles” niisuguse ajaloo, mida fännid on pikisilmi oodanud – see on ülimahukas ja kõikehõlmav ning sama sädelev ja rõõmus ning üllatusi pakkuv nagu mõni biitlite plaat. Spitz alustab Liverpoolist, karmist sõjas räsitud linnast. Uutes elurajoonides ja koolide mänguväljakutel avastavad üksteist neli poissi – tänu hilisõhtustele raadiosaadetele avastavad nad ka uue muusikastiili, mille nimi on rock’n’roll.


Lisas öine 16.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tegelikutl ei peagi päris fänn olema, et seda raamatut nautida. Biitlid on nii oluline osa kogu popkultuurist, et selle nähtusega lihtsalt peab kursis olema, kui pole ka nende kaasaegne olnud.”

16.12.2010 13:37 - öine
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Mürka. Pea jagu üle
8.1
11 hindajat

153. Mürka. Pea jagu üle
Mart Soidro

Elulooraamat meie läbi aegade ühe parima korvpalluri Martin Müürsepa värvikast elust. Ausa otsekohesusega on kirjeldatud esimesena NBA-sse jõudnud tippkorvpalluri karjääri, peatudes ka seikadel, mis tavapärastesse elulooraamatutesse ei jõua. 36-aastase sportlase 480-lehejüljeline, 600-nimelise isikuregistri ja 430 artiklile viidatud elulooraamat on meie oludes pretsedenditu. Autoril õnnestus ettevalmistusperioodil vestelda pea kõigi Müürsepa jaoks oluliste inimestega, alates Martini emast ja lõpetades kultustreener Dušan Ivkovićiga.


Lisas iminajat 15.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Võrreldes mitmete teiste praeguse aja nn elulugudega, paistab siit üsna ränk töö välja. Olles mitte just eriline korvpalli fänn, oli ikkagi sisukas lugemine.”

01.02.2011 08:54 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kristina
8.6
13 hindajat

154. Kristina
Jaan Martinson, Kristina Šmigun-Vähi

See raamat annab ülevaate Kristinast kui tavalisest Eesti tüdrukust, kel on omad pahed ja nõrkused, kuid kes julges mõelda suurelt ja täitis oma unistused. Kuid unistustemaale jõudmise eest tuleb maksta ränka hinda. Kristina kirjeldab rõõme ja läbielamisi nende veerandsaja aasta jooksul, mil ta suusatamises on olnud, selgitades taustu ja tagamaid, mis seni varju jäänud.


Lisas viktor 09.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tõeliselt huvitav on lugeda sellist Eesti tippsportlase biograafiat. Alles sellistest tagasivaadetest ja ausatest väljaütlemistest saab aru, kuivõrd rasket tööd oli vaja tippu jõudmiseks teha ja mida see kõik Kristinale kui inimesele tähendas.”

09.12.2010 09:42 - viktor
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Eve Kivi - Ma olen elanud
8.1
12 hindajat

155. Eve Kivi - Ma olen elanud
Eve Kivi, Lea Arme

Kinotöö, millele Eve Kivi juba õige noorena sattus, kujundas hämmastava saatuse, millele pole siinmail palju vastu panna. Ta on mänginud rohkem kui viiekümnes filmis. Ta on üks kahest eestlasest, keda on jäädvustanud kuulus maalikunstnik Ilja Glazunov. Tema sõpruskonda kuulus Tšiili presidendi Salvador Allende abikaasa Hortensia Bussi de Allende. Ugandas püüti teda naistemaia diktaatori Idi Amini Dada eest varjata nagu imeasja, sest ta oli ja on ütlemata kaunis naine. Ta on näinud paljusid selle ilma vägevaid, kirjeldamatut glamuuri, aga ka ehtsat sõda. Eve Kivi on erakordne naine. Ja see on raamat erakordsest elust.


Lisas sabrina 01.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Armas raamat huvitava eluteega Eve Kivist, keda minu põlvkond enam väga hästi ei tunnegi. Mõnest filmist on teada ja nimi on teada ja vanemate armastus Eve Kivi vastu on ka teada, samas ei usu ma, et ka Kivi tähelennu ajal toonased fännid temast nii palju teadsid, kui tänu sellele raamatule nüüd võimalik on...”

01.11.2010 11:44 - sabrina
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Valik
6.2
6 hindajat

156. Valik
Aigi Vahing

Aigi Vahingu esikromaan Valik räägib paranemisest. Paranemisprotsessi mõõnadest ja tõusudest, saavutustest ja tagasilangustest. Valik ei anna vastuseid, esitab aga terve rea küsimusi, ning ärgitab lugejat küsima ka endalt: on´s elu piinadega hädavajalik või saab teistmoodi ka? See on nagu viitsütikuga pomm, ütleb kirjastaja Tiina Ristimets.


Lisas heidy 23.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tundub kuidagi liiga püüdlikult diip raamat. Ma ei tea, kas kogu seda asja üldse uskuda või mitte, äkki on niisama meediamull..?
Aigi mingit superkirjanik ei ole ka.”

23.10.2010 11:23 - heidy
Hinnang arvustusele:
  +0   -0