Kaheksa kanget
4.0
1 hindaja

1. Kaheksa kanget
Tiit Karuks

Intervjuuderaamatu "Kaheksa kanget" peategelased on maadlejad ja korvpallurid. Mõlema ala tegijad on Eesti spordile ajast aega kuulsust toonud. Raamatusse valituil on põnevad elulood ja mõttemaailmad. Niisiis, siin kohtute maadlejate Voldemar Väli, August Englase, Kaido Höövelsoni ja Heiki Nabiga ning korvpallurite Ilmar Kullami, Arvo Putmakeri, Jaak Salumetsa ja Tiit Sokuga.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Jumalate leiutamine

2. Jumalate leiutamine
Matthew Kneale

Mis sundis sügavates koobastes varju otsivat eelajaloolist inimest palves vaimude poole pöörduma? Ja miks usk sestpeale jõudsalt on edenenud, vormides oma teel tuhandeid põlvkondi šamaane, vaaraosid, asteekide preestreid, maiade valitsejaid, juute, budiste, kristlasi, natse ja saientolooge? Nagu meie unistused ja hirmud on aastatuhandete jooksul muutunud, nii on muutunud ka uskumused. Meie loodud jumalad on arenenud meiega koos sel ajaloolisel teekonnal, mis on täis inimohvreid, poliitilisi rahutusi ja veriseid sõdu. Usust sai inimeste suurim ja töömahukaim leiutis. See on jäänud meie lähedaseks kaaslaseks ning saatnud inimkonda kõigil mandritel kogu ajaloo vältel.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
24 tarka. Suurmehed, kes muutsid meie mõtlemist
7.7
3 hindajat

3. 24 tarka. Suurmehed, kes muutsid meie mõtlemist
Harri Kingo

Selles raamatus on 24 suure mehe lood ja mõtted. Nad on mõjutanud maailma ja seeläbi igaüht meist. Me teame neid nimesid, aga ei tea või ei mäleta sageli, kes nad olid, mida nad mõtlesid ja mida ütlesid. „24 tarka” aitab seda meenutada ja teada saada. Ja nii ehk mõista ennastki.


Lisas Raamat24 05.05.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Vajalik teaberaamat, kena lugemine eneseharimiseks.”

21.05.2015 16:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Spioon 29 nimega

4. Spioon 29 nimega
Jason Webster

„Spioon 29 nimega“ on kaasahaarav lugu Juan Pujolist, II maailmasõja erakordseimast topeltagendist, keda on pärjatud nii Saksamaa Raudristi kui ka Briti Impeeriumi ordeniga.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Üks ajastu, kaks põlvkonda, kolm tipphetke

5. Üks ajastu, kaks põlvkonda, kolm tipphetke
Ville Arike

Raamat on eesti korvpalli 1991-2015 perioodi käsitlev ja kokku võttev teos. Raamatus on intervjuud kõigi selle aja põhimeestega, treeneritega. Rohkelt on lisatud ka pildimaterjali ning raamatu lõpus eraldi osana statistika mängude ja resultatiivsemate meest kohta, mida isegi netiavarustest raske leida.


Lisas Raamat24 04.03.2015
Pane hinne:
Neli presidenti
7.0
1 hindaja

6. Neli presidenti
Hellar Grabbi

Hellar Grabbi tutvustab oma neljandas mälestuslike esseede raamatus lugejale nelja tagapõhjalt ja iseloomult täiesti erinevat meest, keda ühendab see, et eesti rahvas on neid austanud valimisega kõige kõrgemale ametikohale riigis. Lapsepõlves kohtus Grabbi Konstantin Pätsiga, Eesti taasiseseisvumise nimel tööd tehes Lennart Meri ja Arnold Rüütliga, raadioajakirjaniku ja literaadina kolleeg Toomas Hendrik Ilvesega. Grabbi küsib, kus asub nende meeste hingemaa ning vastab igaühe puhul erinevalt. Raamat ei piirdu ainult presidentidega. Autor jutustab isiklikust vaatevinklist Eesti Vabariigi taasiseseisvumise loo ja räägib selle kangelastest. Toetudes oma kogemusele valimispropaganda ja strateegia vallas, näitab ta rahvuslike väikeparteide ja valimisliitude edu ja langust 1990-ndate esimesel poolel. Eestlasliku vastupidavuse, jonni ja edasipürgimise jooned läbivad ühtviisi nii kodu- kui ka väliseestlaste elu-olu, pürgimisi ja suuremaid ettevõtmisi. Pagulaselule pühendatud peatükkides keskendub Grabbi poliitiliste malekäikude kõrval ka eestlaste kultuurielu korraldamisele ja ajakirjale “Vaba Eesti”. Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.


Lisas sipsik 27.03.2014
Pane hinne: