Anektoodid ja tõestisündinud lood suurtest muusikutest
8.8
4 hindajat

1. Anektoodid ja tõestisündinud lood suurtest muusikutest
Heino Rannap

Killukesi Beethovenist, Mozartist, Tšaikovskist, Sibeliusest, Stravinskist, Straussist, Brittenist, Wagnerist, Carusost, Paganinist, Pavarottist, Pärdist, Järvist, Tobiasest ja teistest suurtest muusikameestest. Igipõlise väärtusega looming, mille on jätnud meile suured muusikud, rõõmustab kuulajaid kontserdisaalides või salvestiste abil kodutugitoolis. Need heliloojad, dirigendid, pianistid, viiuldajad ja lauljad on inimestena sageli üpris kauged ja tundmatud. Ometi on nad elanud või elavad ühiskonnas, kus murede kõrval on naerdud, tantsitud ja üksteisele anekdoote räägitud. Sageli teevad kordumatud detailid – need, mis teevad Beethovenist Beethoveni, aga meile teadmata – ajaloolise isiku mõistetavamaks, lähedasemaks, huvitavamaks. Niisugused jooned võimaldavad läheneda suurele muusikule kui inimesele, tabada geeniuse olemuses omadusi, mis on meilgi, näha suures loovas andes jumalikkuse kõrval inimlikkust. Naeruhimulised on olnud kõik need suured muusikud, kellest siin pakume lõbusaid lugusid nende elust, loomingust, ka veidrustest ja iseloomu omapärast.


Lisas sipsik 27.01.2014
Pane hinne:
Pisut metsa poole
8.7
3 hindajat

2. Pisut metsa poole
Tarmo Vaarmets

Sünoptiku haigestumise tõttu jääb homne ilus ilm ära. Jõuluvana sai karistuseks kaks head uut aastat tingimisi. Lihtsam on alandada maksumaksjat, kui maksusid. ...ja teisi kilde nii pildis kui sõnas.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Mürakarud. Olukorrast paanikaosakonnas
9.7
3 hindajat

3. Mürakarud. Olukorrast paanikaosakonnas
Urmas Nemvalts

Urmas Nemvaltsi lõbus koomiksiteraamat, kus meile tuttavad metsarahva tegelased on läbi teinud teatud transformatsiooni ja stiilimuutuse ning pidanud kohanema tõsiste katsumustega, nagu kogu Eestimaa viimastel aegadel.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Paetismide täielik kogu
7.3
3 hindajat

4. Paetismide täielik kogu
Jüri Paet

Vähe on kirjamehi, kelle loomingut kutsutakse autori nime järgi. Sünnipärane saarlase huumorisoon ja Rameto raadiosaadete koolitus on teinud Jüri Paetist tabavate sententside kirjutaja, mis on korraga leidlikud, naljakad ja tihti ka sügavmõttelised. Paljud paetismid ringlevad rahva hulgas nagu rahvalooming muiste ja vaid autor teab, millal, kus ja mis asjaolul mingi nali sündis. Jüri Paet on loonud paetisme ligi 3 tuhat, arvestatav kogus neist on kirjas selles raamatus. Et lugejal oleks kergem orienteeruda, on paetismid teemade kaupa lahterdatud. Nii leiab raamatust Paeti tähelepanekuid naistest, meestest, elust, armastusest, abielust, tööst jne.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Rahutud ajad
7.4
5 hindajat

5. Rahutud ajad
Meelis Kupits

Ajas rändamine on saanud võimalikus! On konstureeritud ajamasin ja leitud vabatahtlik, kes on valmis sukelduma ajalukku. Kõik on valmis katsetuseks. Mis saaks siin valesti minna?! Raamatus toodud lood on ilmunud ajakirjas "Põhjanael" ja ajalehes"Meie Meel" aastatel 1990-1996.


Lisas sipsik 05.12.2013
Pane hinne:
Hea kasvatuse ohver
8.3
4 hindajat

6. Hea kasvatuse ohver
Vozni, Pikker

Armeenia satiirivalimik


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
17.06.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Armeenia naljamehed on karmid tüübid. Selles vihiku mõõtu raamatus on neist mitmete lood sees, aga naljakad ei ole neist ükski, pigem lausa traagilised. Põhiteemadeks on litsakad sekretärid, joomine ja naistevastane vägivald (üsna pehmel moel). Igatahes tee või tina, aga nalja ei saa. Neli punkti saab raamat vaid selle pärast, et:
1. Autus vana raamatu vastu (1965)
2. Loodan, et midagi on tõlkes kaduma läinud
3. Naljapiltidest, mis lugude vahel on, on peaaegu pooled üsna lõbusad.”

17.06.2013 21:04 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0