Anne Erm - Hiliskevad
9.2
5 hindajat

127. Anne Erm - Hiliskevad
Märt Treier

Eesti d˛ässi esileedi Anne Erm nimetab oma armastuseks number üks muusikat ning on öelnud sedagi, et d˛ässifestivalid on tema elu. Kui Anne Erm poleks omal ajal Jazzkaart tegema hakanud, kui palju teaksid eestlased siis maailma supernimedest ja vastupidi – kui palju teaks maailm eesti d˛ässist. See raamat kõnelebki sellest, mida õigupoolest tähendab kutsumusele elatud elu, mida tähendavad Annele inimesed tema ümber ja teda ümbritsevatele inimestele Anne ise. Kas pühendumine ja loobumine käivad käsikäes?


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
Lembit Eelmäe
8.8
6 hindajat

128. Lembit Eelmäe
Aivar Kull

Aivar Kulli “Lembit Eelmäe : Näitlejaraamat” tuletab meelde kahte raamatut. Esiteks tema enda kirjutatud Oskar Lutsu monograafia (2007) ja teiseks Mari Tarandi raamatut oma vennast Juhan Viidingust “Ajapildi sees” (2008). Sarnasus pole ainult kujunduses. Aivar Kull on sama põhjalik ja ainet tundev, kui Oskar Lutsu monograafias, kuid seekord on see antud isiklikuma lähenemisega, stiililiselt Mari Tarandiga samas võtmes. Autor keskendub küll Lembit Eelmäe näitleja-ande kirjeldamisele, kuid ka kogu ülejäänud elust antakse intiimne ülevaade. Raamatu lõpetab Mati Undi kirjutis “Imelik Lembit Eelmäe”. Raamatus on tosin pilti. Lisaks nimeloend ning Lembit Eelmäe osatäitmiste nimestik (laval, filmis, kuuldemängudes).


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
ABBA - Hittideks kirjutatud saatused
6.8
4 hindajat

129. ABBA - Hittideks kirjutatud saatused
Helen Eelrand

Anni-Frid «Frida» Lyngstad, Björn Ulvaeus, Benny Andersson ja Agnetha Fältskog moodustasid ansambli ABBA 1972. aastal Stockholmis. Rahvusvaheline läbimurre saabus 1974. aastal, kui nad lauluga «Waterloo» võitsid Eurovisiooni. Nende albumeid on maailmas müüdud üle 375 miljoni eksemplari ja see number kasvab jätkuvalt igal aastal mitme miljoni võrra, kuigi ansambel lõpetas tegevuse juba ligi 30 aasta eest. Mis on nende tänaseni kestva populaarsuse saladus? Ehk on põhjus selles, et ABBA pani muusikasse ning jagas meiega omaenda liikmete isiklikku elu, kuhu on mahtunud nii ohjeldamatut rõõmu, kadestamisväärset sära, uskumatuid saatusepöördeid kui ka lohutamatuid pisaraid. Kõigest sellest see raamat räägibki.


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
Jüri Jaanson - Sauruse tee
8.7
3 hindajat

130. Jüri Jaanson - Sauruse tee
Gunnar Press

Kui Jüri Jaanson 15-aastasena Viljandis esimesse sõudetrenni jõudis, ütles ta treenerile otsesõnu, et tahab tulla Nõukogude Liidu meistriks. Eesti kullad jättis ta vaimusilmas lihtsalt vahele. Mõni päev hiljem uuris ta koduköögis kalendrit ja teatas, et jõuab 1988. aastal olümpiale. Vend Erkiga sõlmis ta kirjaliku lepingu, millega kohustus tulema maailmameistriks. See kõik juhtus 1981. aastal teiste naeru saatel. Aga samm-sammult ülespoole liikudes täitis Jaanson kõik lubadused. Tema karjäär kasvas maailma spordiloo üheks pikemaks, esimest MM-i ja viimast olümpiamedalit lahutab 20 hooaega. Raamatus avab Jaanson heade ja halbade aegade tagamaid, räägib oma perest, treeneritest ja suurtest konkurentidest. Kujundaja: Külli Kuusik.


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
Leonid Brežnev ja tema
9.8
6 hindajat

131. Leonid Brežnev ja tema "Kuldne ajajärk"
Boriss Skolov

Kas Brežnevi isiksuses ja tegudes oli mõni saladus, mõistatus? Jah, küllap oli. Keegi pole veel vastanud küsimusele, kuidas püsis inimene, keda lähikondsed pidasid kõige täielikumaks keskpärasuse kehastuseks, 18 aastat maailma teise üliriigi tüüri juures, ilma et keegi kordagi oleks isegi üritanud seda tüüri tal käest kahmata. Kas Brežnev oli poliitilise võitluse geenius või nõudis aeg just sellist tuhmi ja tavalist isiksust? Et neile küsimustele vastust leida, on selles raamatus pööratud palju tähelepanu Brežnevi lähikondsetele, võitluskaaslastele, kes teda õhutasid ja toetasid, aga ka tema eraelule ja perekonnaelule, mis osutub vahest huvitavamaks ning isegi olulisemaks kui tema poliitilised kordaminekud.


Lisas Valgaanium 25.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Asjatundliku ajaloolase Skolovi küllaltki põhjalik ning hea raamat, tõlgegi on igati korralik.”

25.04.2011 09:45 - Valgaanium
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Ita Ever elu suuruses
8.2
14 hindajat

132. Ita Ever elu suuruses
Margit Kilumets

Noorpõlves oli ta kuulus oma punaste juuste ja roheliste silmade poolest. Need on sassi ajanud nii mõnegi mehe pea. Ta armastab lihtsat elu ja lihtsaid asju. Uhkeldamine ei sobi sellele, kes on eluaeg puuvirnaga vastamisi elanud. leiab ta. Ta on pärit põlvkonnast, keda iseloomustavad sellised märksõnad nagu eetika, lavameisterlikkus, kohutav töö, eneseohverdamine. Kogu muu elu jääb seisma, kui mängu tuleb teater. Ta on näitlejanna, keda eesti rahvas tingimusteta armastab. Ta on Ita Ever.


Lisas Vaino 12.04.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Hästi huvitav raamat huvitavast inimesest. Olen suur elulugude fänn, aga see raamat on parim nendest mida lugenud olen.. ;)”

16.01.2012 13:27 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0