Taimede tervistav toime
8.0
1 hindaja

85. Taimede tervistav toime
Riina Tartu, Annemai Andre

Eeterlikud õlid on imetegijad ja abimehed meie igapäevaelus. Kuid kuidas ära tunda, milline neist on kvaliteetne ja just endale sobiv? Eeterliku õli kvaliteetsuse määrab lõhna puhtus, jõulisus, dünaamika ja sügavus. Valik on suur ja mitmekesine, sobivuse saab endale igaüks hõlpsasti määrata. Autorid toovad välja peamiste eeterlikke õlisid sisaldavate taimede väärtused, tervendavad omadused, käsitlevad nende kasutusvõimalusi ja pakuvad retsepte erinevateks vajadusteks. Lugeja saab head nõu, kuidas valmistada kodus kreemi, emulsiooni, tualettvett, parfüümi, kehaõli, näoõli või massaa˛isegu, aga ka, kuidas leida aroomidest „kiirabi” erinevate elu- ja terviseprobleemide korral. Lugege see raamat hoolikalt läbi, katsetage ja leidke enesele sobiv suund aroomteraapias.


Lisas Marge-Elin Roose 23.04.2012
Pane hinne:
Puhta toidu raamat
9.0
2 hindajat

86. Puhta toidu raamat
Kaarina Naur, Ülle Hõbemägi

Mahetoit – milleks see? Kallis, kättesaamatu, tülikas... Et midagi muuta, tuleb seada siht, mida just nüüd ja kohe ei saavuta, aga mille poole sammumine paneb teid nägema toitu, toidu hankimist ja valmistamist hoopis uues valguses. Kevadel viskate ehk mulda elu esimesed seemned, küpsetate elu esimese rukkileiva ja teete ise õunamahla. Järgmisel aastal rajate kasvuhoone ja istutate viljapuud. Nii tasapisi oma tegemisi kasvatades ja tegemiste vilju nautides hakkate märkama kiirtoidukultuuri, poolfabrikaatide ja valmistoitude ajastu vildakust. Kuhu meil kiiret on? Toit on energia, toit ühendab, toit on ajaviide ja seltskond. Pole vaja kiirustada ei toitu kasvatades, hankides, valmistades ega süües. Mahedalt söömine on elu loomulik osa, mille poole tasub püüelda. „Puhta toidu raamat“ on sellel kohati künklike muudatuste teel toetavaks kaaslaseks. „Puhta toidu raamatust“ leiab mahetoitumise kohta hulgaliselt teavet ja retsepte. Mida tähendab mahetoit? Mis vahe on biodünaamilisel toidul, mahetoidul ja ökotoidul? Kuidas kasvatada ise biodünaamilist toitu? Kas kõiki toiduaineid on võimalik tarbida vaid mahedal kujul? Lugeja leiab ka esmased põhimõtted ja soovitused mahetoidule üleminekuks. Kuidas leida sobilikku toitu ja mida pakutavast valikust eelistada? Miks peaks toidu kõrvale joomist vältima? Milline võiks olla aastaaegadest lähtuv toitumine? Kuidas toituda mahetoidust nii, et sellest ei kujuneks väga kulukas elustiil? Raamatu autorid püüavad kõigile neile küsimustele vastuseid leida. Lisaks on raamatus ka mahetoidu retseptid. KAARINA NAUR on pika kogemusega professionaalne kokk ja alternatiivterapeut, kelle tänane toiduga kokkupuude on isiklikum kui kunagi varem. Toiduvalmistamise kursusi korraldades, soovijate toidutellimusi täites ning klienti nõustades paneb Kaarina sinna kogu oma südame ja teadmise. Ise kiivalt mahetoitumise põhimõtteid jälgides on ta innukas mahe-eluviisi propageerija ja tegevusega toetaja. ÜLLE HÕBEMÄGI raamaturiiuli raamatud algavad enamasti sõnadega „Food“ ja „Nutrition“. Kuni läinud aastani jäi selle salakire ehk kogunenud toitumisteadmiste väljundiks vaid oma pere ja ajakirja „Anne“ veergudel toitumisest kirjutatu. Professionaalse kannapöörde tingis asjaolude kokkulangemisel võimalus toitumist õppima asuda. Täna töötab Ülle toitumisnõustajana ja sihib unistustes terapeudi kutset.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Ravimtaimed ja kodused ravivõtted
8.0
1 hindaja

87. Ravimtaimed ja kodused ravivõtted
Klaire Kolmann

Käesolevast raamatust leiab lugeja hulgaliselt nõuandeid ja taimeteede retsepte erinevate enamlevinud haiguste ja vaevuste ravimiseks. Igas peatükis on välja toodud teatud haiguse või vaevuse lühikirjeldus koos sümptomite, haiguse kulu ja võimalike ravivahendite kirjeldusega. Lugeja jaoks on nimekirjana välja toodud esmased kodused ravivõtted, mille alt leiab nõuanded, kuidas käituda ja mida ette võtta esmaste haigus- ja valusümptomite tekkimisel, kuidas võimalikke haigushoogusid vältida ja ennetada, ning teatud haiguste puhul, näiteks südamehaigusi ja siseorganite vaevuseid käsitlevate peatükkide all, ka toitumisnõuanded. Igas peatükis leiab ka vanarahva tarkuse ja üldlevinud nipid haiguste ravis, mis hõlmavad erinevate köögi-, puu- ja juurviljade raviomadusi, aga ka mee, soola, sooda ning ka kaasaegsemate viljade, näiteks sidruni ja ingveri, ning taimedest näiteks aaloe kasutuse. Soovime, et iga lugeja leiaks endale käesoleva raamatu põhjal taimed, mis aitavad tal oma tervist hoida ning samas ka talle meeldivad ja sobivad.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Aed ja mets kui apteek
7.0
4 hindajat

88. Aed ja mets kui apteek
Aili Paju

Aed ja mets on pikaealisuse, jõu, viljakuse - seega tervise allikas. Tänapäeval juhtub aga sageli, et astutakse üle või mööda taimest, teadmata, kui väärtuslik ta on. Looduslikke ravimtaimi on eestlased kasutanud ammustest aegadest, nende toimeala on üllatavalt mitmekesine. Tõenäoliselt on loodusest huvitatud inimese raamaturiiulile kogunenud hulganisti taimravi alast kirjandust. Mille poolest erineb käesolev raamat teistest? Eeskätt selle poolest, et arstist autoril on nelja aastakümne pikkune kogemus, mis tugineb taimeomaduste uurimisele ja ravipraktikale. Käesolevas väljaandes kirjeldatakse enam kui saja Eestimaal kasvava raviva taime omadusi koos usaldusväärsete kasutusjuhistega. 4. täiendatud ja parandatud trükk


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Stiilist
8.5
2 hindajat

89. Stiilist
Katrin Kuldma, Olga Makina

Tänasel reklaami- ja ületarbimise ajastul eeldab ostuotsuste tegemine eelteadmisi. Orienteerumine rõivamaailmas on sarnane veinitundmisele - väga olulised on toormaterjali algne päritolu ja töötlemise viisid. Raamat „Stiilist“ on teejuht šiki klassikalise rõivastuse juurde, lihtne ja ülevaatlik rännak läbi stiiliajaloo ning euroopaliku rõivastumiskultuuri stiiliretseptide ja visuaalsete näidete abil. Motoks on siin - pigem vähem, aga väga hästi. Raamat annab häid nõuandeid ka rõivastumise protokolli ja etiketi vallast ning on aluseks funktsionaalse garderoobi kujundamisel. Välimus on inimese sõnatu visiitkaart ja riietus rõhutab tema olemust. Stiilne ja sobiv rõivas lisab kandjale enesekindlust ja veenvust, olles nagu pakend, mis delikaatselt jutustab sisust. Parim kingitus kõigile naistele, kes endast hoolivad.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma ferrari
7.5
2 hindajat

90. Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma ferrari
Robin S. Sharma

Robin Sharma on loetumaid autoreid maailmas. Tema rahvusvaheliste menukite hulgas on sellised inspireerivad raamatud nagu “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”, “Kes nutab, kui sa sured?”, “Teejuht inimliku suuruse juurde” ja “Juht ilma tiitlita” – raamat, millega algas ülemaailmne liikumine, kus üksikisiku mõju avaldub juhile omase käitumise kaudu. Robin Sharma raamatuid on müüdud üle viie miljoni eksemplari kuuekümne viiel maal ja seitsmekümne viies keeles. Tema fännide hulgas – kellega ta armastab suhelda Facebooki ja Twitteri kaudu – on filmitähti, kirjanikke, kroonitud päid ja inimesi kõikvõimalikelt elualadelt. Sharma on hinnatud esineja, kes reisib maailmas palju ja töötab selliste klientidega nagu Nike, General Electric, FedEz, IBM, Coca-Cola, Yale’i ülikool ja noorte presidentide organisatsioon.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne: