iPhone 8 / iPhone 8 Plus
9.5
2 hindajat

1. Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus

4,7" (1334x750 pikslit, 326 ppi) või 5,5" (1920x1080 pikslit, 401 ppi) P3 värviruumi kattev LCD ekraan, 12 MP kaamera, 7 MP selfie-kaamera, sõrmejäljelugeja, A11 protsessor, veekindel kuni 1 m sügavuseni, 64/257 GB mahutavus, 3D touch survetundlik ekraan. Kaal: 148g / 202g.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Neetult ilus ja kiire telefon. Soetasin toona naisele iPhone X asemel, sest ta kartis, et ei harju ühegi nuputa telefoniga ära. Ekraan on LCD, mitte OLED, nagu X-il ja kaamera ka natuke vähem võimekas, aga see ei olnud suur mure.
Meeldib see, et juhtmevaba laadimine on võimalik, aga karbis kaasa selle jaoks mingit laadimisalust ei tule, peab eraldi ostma. Veelgi enam, Apple ise neid ei tee, seega peab lihtsalt mingile plaadikesele asetades laadimiseks selle mõnelt kolmandalt tootjalt soetama. Aga neid teevad paljud, nii et pole probleemi.”

29.09.2018 14:45 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPhone XR
9.5
2 hindajat

2. Apple iPhone XR

6,1" (1792x828 pikslit, 326 PPI) P3 laia värvigamutiga IPS LCD ekraan. 12 MP ƒ/1.8 avaga tagakaamera, 7 MP selfie-kaamera. 4K videosalvestus. Face-ID näotuvastustehnoloogia. A12 protsessor. Kuni 1 m sügavusel veekindlus 30 minutit (IP67). Juhtmevaba laadimine (Qi standard). 64 GB, 128 GB, 256 GB mudelid. 1400:1 ekraanikontrast. 625 cd/m2 maksimaalne heledus. Kaal: 194 grammi.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
iPhone XS / iPhone XS Max
9.5
8 hindajat

3. Apple iPhone XS / iPhone XS Max

5.8” (2436x1125 pikslit, 458 ppi) / 6.5” (2688x1242 pikslit, 458 PPI) OLED, 3D Touch survetundlikkusega ekraan. Kontrast: 1,000,000:1. Heledus: 625 cd/m2. P3 laia värvigamutiga. 12MP lainurk (ƒ/1.8 avaga) ja telefotokaamera (ƒ/2.4 avaga), 7MP selfie-kaamera. FaceID näotuvastustehnoloogia. A12 protsessor. Veekindel kuni 2 m sügavusel 30 minutiks (IP68). Qi juhtmevaba laadimine. 64GB, 256GB, 512GB mudelid. iPhone XS kaal: 177 grammi. iPhone XS Max kaal: 208 grammi.


Lisas Christiano 29.09.2018
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nagu iPhone X midagi aeglast oleks, minu teata teeb ta kõigile Androididele veel nüüdki tuule alla, mil iPhone'ist endast on uus ja kiirem mudel väljas. Aga tõesti iPhone XS on veel kiirem, ja kuigi enamus inimesi enamustes asjades ilmselt seda kiiruseerinevust ei märka, siis väga nõdlikes mängudes või videomonteerimisel või muusika tegemisel, nagu mina teen, on vahet tunda küll. Seal küiksugused heli protsessimised ja kompresseerimised on parajad ülesanded ka lauaarvutite jaoks, nii et telefonis on aastavanuse mudeliga vahe arusaadav küll.

FaceID näotuvastus on ka eelmisest aastast saadaval, aga seegi toimib kiiremini kui varem, ei tea, kas tegemist on protsessori kiiruse, tarkvara tuunimise või uuendanud FaceID tehnoloogia endaga. Natuke kiirem. Alati hea asi.

Fotokaamera on teinud isegi suurema sammu edasi. iPhone'il on alati olnud parim või peaaegu parim kaamera, st sellega alt minna ei ole kunagi võimalik olnud. Aga nüüd on tehtud kõva tööd hämaras pildistamise võimalustega ja isegi esikaamera, see selfie-kaamera, on nüüd nii palju parem, et tundud endale piltidelt kuidagi kenam.. vähem pildimüra, siledam nahk :)

OLED ekraan on muidugi väga äge, eriti kui HDRi ka kasutada saab (see sõltub nüüd vaadatavast sisust, näiteks Netflix ja uuendatud Yutube mõnede videote puhul seda võimaldavad). OLED-ekraanil on must ikka tõesti must, sest neid piksleid, mis peavad musta edasi andma, lihtsalt sisse ei lülitatagi. LCD-ekraanil helendab seevastu kergelt ka must taust.

Tore see ka, et nõõd saavad hiigeltelefonide fännid endale sama spetsifikatsiooniga lausa 6,5-tollise telefonilahmaka osta! Enne oli ka Plus olemas, aga mitte X versioonist ja tegelikult oli iPhone 8 ja 8 Plusi vahel natuke rohkem erinevusi. XS ja XS Max on aga täpselt sama asi, erinevas suuruses.

Mulle meeldib ka see, et sai nüüd 512 GB mudeli osta. Pool giga SSD ketast telefonis! Suht jabur. Aga tõesti 256 sai mul eelmisel telefonil täis ja pidin juba hakkama mõtlema, mis äppe maha võtta ja kas ikka säilitada telefonis kõike või ainult pilves. Nagu öeldud, tegelen muusikaga ja eks need projektifailid on vahel päris suured. 512 GB peaks aastaks jätkuma, kuni järgmine aasta ehk tuleb 1024 GB telefon välja Apple'ilt :))

Igatahes rahaliste võimaluste olemasolul -- super telefon, millega alt minna ei saa.”

29.09.2018 15:08 - Christiano
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
iPhone X
9.2
5 hindajat

4. Apple iPhone X

iPhone X: 5,8" HDR ekraaniga (2436x1125 pikslit, 458 ppi), P3 värviruumiga ekraan, 3D touch survetundlikkus, oleofoobne sõrmejälgi hülgav ekraan. IP67 pritsme, vee ja tolmukindel. A11 Bionic ja M11 liikusmisprotsessor. 12 MP kahe objektiiviga kaamera. Lainurk ƒ/1.8 avaga ja telefoto ƒ/2.4 avaga. 4K video salvestus kuni 60 kaadrit sekundis, optiline pildistabilisaator.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
27.11.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui Apple sügisesel keynote’il teatati, et uueks telefoniks saab olema selline-ja-selline iPhone 8, ehk vormiliselt samahästi kui iPhone 6, 6S ja 7, siis tundsin pettumust küll. Sest ootasin, et sel aastal tehakse radikaalsem uuendus. Mis on iseenesest üsna jabur, sest mul ei olnud oma iPhone 7-le küll ainsatki etteheidet. Või kui väga püüdnuks, siis oleks ehk tahtnud, et ekraan sutsu suurem on, samas suuremat telefoni ma jälle ei soovinud. See istus kenasti käes ja taskus. Lihtsalt inimlik uudishimu ja tulevikujanu pani küsima ja ootama, mis on Apple’il uut kavas. Arvestades, et maailma ühel võimsaimal tehnikaettevõttel oli alates 6-st kolm aastat aega seda ette valmistada. Ja sealt ta tuli. iPhone X. “Kümme”, mitte “iks”. Mis on natuke jabur, aga iseenesest on tegemist iPhone’i kümnenda sünnipäevaga, nii et ju selle pärast.

Kui ekraan helendama lõi ja selgus KUI palju seda on, kuidas see katab tõesti sisuliselt kogu esipaneeli pinna, siis ehkki seda ju teadsin, olin ikkagi hämmingus. Vahel on nii, et 1+1 ei võrdugi eeldustekohased 2, vaid näiteks 6. Lisaks on ekraan esiklaasile väga lähedale lamineeritud, nii et tunne, et katsudki pilti ennast, mitte klaasi, on tuntavam kui kunagi varem.
Mulje oli uuest telefonist igatahes vägev. Nagu ka telefoni kaal. Jaa, see tundub käes hulga toekam kui iPhone 7 (ja seega 6S ja 6). Klaas ees ja taga, keskel metallraam. Seda kõike on tunda. Ühtlasi, enam ei tundunud see hind nii kõrge midagi. See telefon tundub käes selline, et ega ei usukski, et selliseid mingi vähesema raha eest saab. Tegelikult võiks selle hinnateema siinkohal ka läbi rääkida. Jah, iPhone X ei ole odav, ega isegi soodne, aga samas sõltub, millega võrrelda. Võrrelda saabki ainult Androidi lipulaevadega, mille hinnad sellest ka väga kaugele ei jää, aga milles pole (peale Apple’i suuremale marginaalile) ka sellist tehnoloogiat lihtsalt olemas. Ja tehnoloogia maksab. Nii et eks selle telefoni soetamine eeldab, et sa väga tahad just iPhone’i ning et sa saad selle kallima mudeli kinni maksta nii, et pärast elamiseks ka raha jääb. Kuna minu jaoks on iPhone kõige parem telefon (või pigem iOS kõige parem platform) ja telefonil on mu elus oluline roll — kasutan seda kõigist seadmetest kõige mitmekülgsemalt ja sagedamini, siis luban endale seda, et see kõige olulisem gadget oleks mul kõige uuem ja kõige parem neist, mis mulle sobivad. Mul ei ole kõige uuem teler, ega arvuti, aga igal aastal 1000+ maksta nii jõuliselt mu elukvaliteeti mõjutava seadme eest ei ole mulle liiga palju.

Näotuvastus on ekraani järel kohe teine asi, mida märkad. Sest juba telefoni seadistades laseb ta sul oma pead ekraani ees keerutada ja salvestab su näost “sügavuskaardi”, ehk tarkvaralise 3D mudeli. Seda säilitatakse ainult su telefonis ning sellele otsest ligipääsu ei oma ei Apple, ega rakenduste arendajad. Nii nagu teiste iPhone’ide puhul hoitakse sõrmejälgi.
See näotuvastus oli minu jaoks üks murekohti. Tellisin telefoni enne kui seda kusagil poes käes sain hoida ja lootsin, et see toimib hästi. Sest sõrmejälg toimis pagana hästi. Õnneks see mure hajus väga kiiresti. Tõstad telefoni ja juba ta näeb, et see oled sina. Seejuures ka õues, ka talvel avab su telefoni, kui sul on kindad käes! Ainult siis kui telefon elaual vedeleb, tuleb oma koon päris ekraani kohale vedada, et ilma koodi sisestamata sisse pääseks. See on ainult moment kui näotuvastus parem ei ole kui sõrmejäljelugeja.
Aga et nuppu pole, mida rakenduste vahetamiseks või koduekraanile jõudmiseks kasutada, siis muutus mu töövoog üllatuslikult hoopis kiiremaks. Läks kuidagi sujuvamaks, sest see nupu vajutamine ja topeltvajutamine katkestas sujuva voo. Väike vahe, aga see on seal ning sellega ei osanud ma esmalt arvestadagi, tuli lihtsalt meeldiva üllatusena. Nupu puudumisega, mida kartsin kasutusmugavuse mõttes rohkemgi kui näotuvastust sõrmejälgelugeja asemel, harjusin umbes päevaga ja teisel päeval kippusin iPadil seda liigutust tegema, millega ainult iPhone X puhul tagasi koduekraanile saab.

Ahaa, “kõrvakesed” ekraani ülaosas. Selle osas ei osanud eriti midagi arvata. Ootasin. Olin kuulnud nii seda, et nendega harjub ära kui ka seda, et ei meeldi üldse ja ei harju ära ka. Selgus aga, et need mulle meeldivad. Mitte ainult, et harjun ära, vaid esimesest hetkest tundus hea. Ma kahtlustan, et äkki lihtsalt sellepärast, et annab veidi omapära sellele kandiliste kraanide maailmale. Mingi väike nüanss. Aga mulle meeldib. Jah, harjub ära ka, aga sellest on pigem kahju, kui enam tähele ei pane, sest nagu öeldud, minu meelest on toredad.

Aku peab vastu kenasti, päeva rahulikult ja ma kasutan telefoni üsna palju ja väga mitmeks otstarbeks. Akut aitab säästa nii esmakordselt iPhone’il kasutatav OLED ekraanitehnoloogia kui ka, ilmselt OLEDiga kaasas käivat jama vältida püüdes, väga agressiivne ekraani väljalülitamise režiim. OLED ekraanidel on nimelt see tüütu häda, et neile võib kaua kuvatud suure kontrastiga pilt “sisse põleda”, ehk jääb ekraanil kumama ka peale pildi kadumist. See ei ole tavapärasel telefonikasutamisel tõenäoline, aga eks Apple kardab lolliks jääda kui kellelgi juhtub. Ilmselt saab seda aega kusagilt sättida ja seda peaks tegema küll, sest terake tüütu on kui pilt nii ruttu eest läheb, nii et tuleb aeg-ajalt ekraani tonksata, et ta aru saaks, et mul teda veel vaja on.

Kui ma juba kriitika juures olen, siis veel üks üllatav tüütus. Kustus olekus on ekraan sisuliselt ühesugune nii ülevalt kui alt. Jah, üleval on tilluke kõlariava, aga see on ka must ja paljudes valgusoludes seda ei näe. Niisiis ei tea ma, mispidi mu telefon käes on! Seda ei juhtu enamasti, aga juhtub piisavalt tihti, et see tõesti tüütu oleks. Tee või mingi valge täpp ülemisse otsa, aga see on ju jabur. Telefon on väga ilus, nagu juveel! Aga sellise veaga.

Ja kriitikaga jätkates see, mida ma eespool mainisin. Telefoni kaal. Igapäevaselt pigem ei häiri, aga kui võtsin oma vana iPhone 7 nädalaid hiljem kätte, siis sain aru, et see istub käes pahana hästi. Et selle suurus ja kaal on mulle hoopis mugavamad. Jah, ta tundub ühtlasi käes nagu mänguasi, ilmselt just seetõttu, et ta selline kergkaallane on. Aga mugav. Ja veel üks väga kummaline asi. Arvestades, et iPhone X ekraan on oluliselt suurem kui iPhone 7 ekraan — et ta on lausa suuremgi kui iPhone 7 Plusi ekraan, mida ma olen alati liiga suureks pidanud — siis olels harjunud iPhone X’i kasutama mitme nädala jooksul, ei tundunud mulle, et iPhone 7 (ja seega ka iPhone 8) ekraan oleks liiga väike! Tavaliselt on nii, et tagasi minna on raskem, et vahe tundub suurem kui ülespoole minnes. Aga mind ennast täiesti pahviks lööval moel mina seda ei kogenud.

Seega, kokkuvõtteks — iPhone X on äge ja seda raha väärt, kui see raha kellelgi olemas on. Ei jää tunnet, et saad liiga vähe. Näeb välja nagu juveel ja töötab nagu šveitsi kell. AGA, iPhone 8 on sisuliselt sama hea. Sama kiire ta ongi (ja seega väga palju kiirem kui kõik muud telefonid, mis hetkel turul on), ilma jääd vaid suuremast ekraanist (mis on subjektiivne vajadus), OLED-tehnoloogiast (mis on rohkem hype kui reaalne erinevus Apple’i üliheaks tuunitud LCD-ekraani kõrval), näotuvastusest (mis on kohati parem, kohati halvem ja enamasti võrdne sõrmejäljelugejaga) ning mõnest kaameravigurist. Ja tegelikult on hea, et Apple nii tegi. Et iPhone 8 ei kahvatu X-i kõrval, vaid seisab täiesti reaalse ja mõne jaoks parema alternatiivina.

27.11.2017 22:22 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPhone 6 / iPhone 6 Plus
8.8
26 hindajat

5. Apple iPhone 6 / iPhone 6 Plus

iPhone 6 ekraan: 4,7" (1334x750 pikslit, 326 ppi); 1400:1 kontrast. iPhone 6 Plus ekraan: 5,5" (1920x1080 pikslit, 401 ppi); 1300:1 kontrast. Mõlemal mudelil ekraani heledus 500 cd/m2; sõrmejälgi hülgav oleofoobne ekraanikate. Apple A8 protsessor, 64-bit. Kaamera: 8 MP (1.5µ pikslisuurusega) tagantvalgustusega sensor; ƒ/2.2 ava; faasituvastusega autofookus; TrueTone välk; 5-elemendiline lääts; hübriid-IR filter; safiirkristallist objektiivi kate; kuni 43 MB panoraamvõtted. iPhone 6 Plus'il ka optiline pildistabilisaator. 1080p HD videosalvestus 30 või 60 kaadrit sekundis. Aegluubis võtted 20 fps või 240 fps. Time-lapse video. Eesmine kaamera 1.2 MP, 720p video. Touch ID sõrmejäljesensor; NFC Apple Play makseteks; Siri. Digitaalne kompass; GPS, GLONASS; WiFi, iBeacon. Baromeeter, güroskoop, akseleromeeter, lähedussensor, keskkonna valgustatuse sensor. Saadaval 16 GB, 64 GB ja 128 GB mudelid tumehalli, hõbedase ja kuldsena.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
23.09.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Selleaastane saaks jälle käes ja võib julgelt öelda, et saak oli ja hea suur. Me ei saanud mitte lihtsalt uut telefoni ja me ei saanud lihtsalt suuremat telefoni, vaid saime kaks uut telefonimudelit, millest kumbki on suurem eelnevatel aastatel pakututest.
Seda heideti Apple'ile juba tükk aega ette, et see kuidagi suurema ekraaniga telefone teha ei tahtnud. Paar aastat tagasi nihutati tavaline 3,5" ekraan 4" peale, aga see oli õige väike liigutus, arvestades, mis samal ajal Androidi maailmas toimus. Ehk siis see, et enam ei olnud imelik vaadata inimesi tänaval tohutustuuri telefone kasutamas ja see hakkas muutuma ka aina mõttekamaks. Ma mäletan esimese suure telefonina Dell Streak'i, mis on 5-tollise ekraaniga kõik inimesed ära ehmatas ja arvustajad selle üle naerma pani. See küll tulevik olla ei saanud! Aga tegelikult siiski oli. Dell Streak põrus, aga Samsungi Note seeria, millest praeguseks vist juba neljas generatsioon väljas, muutis selle mõtte aina paremaks.

Mul on hea meel, et Apple julguse või mille iganes kokku võttis ja lõpuks suure telefoni tegi. St kaks suurt, kuigi seda väiksemat neist, 4,7-tollist, tänapäeval vist keegi enam suureks ei pea. 5,5-tolli on aga juba päris tõsine jutt ja apelleerib suurepäraselt Note-seeria kasutajatele.

DISAIN
Mõlemad telefonid on disainitud Apple'ile omase hoole ja armastusega ning mitte ükski konkurent ei tule selles võrdluses võitjaks. Isegi HTC M8, mis on minu meelest Android telefonidest kauneim ning omab samuti unibody-metallkorpust, näib iPhone 6 kõrval välja aegunud. Samsungi ja LG telefonid oma plastikuga (mis mõnel juhul imiteerib metalli) jäävad kaugele maha.
Sel aastal on Apple iPhone disainis liikunud tagasi juurte juurde, muutes telefoni servad kumeraks. Mäletatavasti olid sellised kolm esimest iPhone põlvkonda, muidugi sellega sarnasused ka piirduvad. iPhone 6 on võimatult õhuke, vaid 6,9 mm; iPhone 6 Plus on õige natuke kogukam, olles 7,1 mm paksune. Mõlemaid on käes kerge, kindel ja mõnus hoida.

Selleaastase disaini juures on üks asi, mis on selge kompromiss ja seda ma ei ole Apple toodete puhul harjunud nägema. Tagumine kaamera eendub pisut korpusest, kaamera objektiivi osa, rõngas, on õige pisut kõrgem muust osast. See ei ole kindlasti ilus ja ma kujutan ette, kuidas see häiris Apple disainitiimi, aga füüsika vastu ei saa ka nemad. Kaamera kvaliteedis järeleandmisi tegemata seda läätse ja objektiivi vahelist kaugust lihtsalt vähendada ei saanud. See aga ei tähenda, et see mulle meeldima peab.

Telefoni äratusnupp on viidud telefoni ülalt äärele, sinna samma, kus on ka helivaljuse reguleerimise nupud. See on alguses harjumatu. Instinktiivselt otsin seda ikkagi telefoni pealt, kuigi selline lahendus on mõttekas. iPhone 6 Plus puhul ühe käega sinna ülemisse serva lihtsalt ei ulatuks kui just telefoni käes vingerdades endale selleni teed ei teeks. Küljelt on seda pöidlaga (või kui oled vasakukäeline, siis nimetissõrmega) väga lihtne kasutada. Miinuseks on see, et natuke sagedamini aktiveerub telefon tahtmatult püksitaskus.

Praeguseks on mingi Bendgate nimeline meem lahti läinud, kus väidetakse, et iPhone 6 paindub ja võib kõveraks minna. Kui alumiiniumit painutada hoolega, küll ta siis läheb ka, aga ma ei kujuta ette, et see võiks normaalsetes kasutustingimustes juhtuda. Mul pole juhtunud ja kui ma loen, et samast probleemist räägiti ka varasemate iPhonede ja paljude teiste tootjate telefonide kohta, siis tundub mulle, et tegu on mingi tavapärase hüsteeriaga. Näete, Apple tegi mingi jama! Otsitakse meeletult vigu. Kui on vaja mingit ülivastupidavat telefoni, siis muidugi tulebki osta spetsiaalne toode. Mina seda lõhkuda ei kavatse ja selles mingit probleemi ei näe. Ka prillid on mul terved, ilmselt olen lihtsalt hoolikas inimene.

KAAMERA
Lisaks ekraanile on see nüüd koht, kus iPhone 6 ja iPhone 6 Plus erinevad. Küll vaid ühe funktsiooni osas. Viimasel on nimelt optiline pildistabilisaator, mis on võimatult äge asi, mida telefonikaameralt tahta. See nihutab reaalselt sensorit nii, et käevärin saab füüsiliselt kompenseeritud ning sensor säritab väid konkreetset seisvat plaani. Tulemuseks teravamad pildid. Ja video.
Aga kaamera on parendatud mõlemal, sh palju tööd on tehtud tarkvaraga. Mõlemal kaameral on nüüd ka peegelkaamerate maailmast tuntud faasituvastusega teravustamine. Kaamera ei otsi enam sekundite kaupa fookust, kui kiiresti ühelt elemendilt teisele keerad, vaid leiab selle kohe. See on suur eelis kõigile, kes iPhonega videosid salvestavad.
FullHD resolutsioonis saab filmida kuni 60 kaadrit sekundis, aga kui resolutsiooni alla lasta, saad filmid akuni 240 kaadrit sekundis, mis avab juba täiesti uue aegluubis võtete maailma. Filmi tiku süttimist või õhupalli purunemist ja sa vaatad seda ise ka suu ammuli, õppides maailma kohta midagi uut.
Olemas on ka väga hästi tehtud time-lapse videote salvestamise võimalus. See on parem kui kuulus Hyperlapse, sest saad salvestaad pikemaid videosid ja mugavam ka. Time-Lapse videote salvestamisel pane telefon aga kuhugi kindlalt paika, käest salvestades midagi head välja ei tule.

EKRAAN
Ekraanid on mõlemal telefonil suured ja ilusad. iPhone 6 Plus ekraan siis vastavalt suurem ja ilusam: 5-tolli ja FullHD resolutsioonis ning suurema pikslitihedusega ehk teoreetiliselt teravama pildiga. Praktikas seda vahet sisuliselt märgata ei ole, sest inimsilmal on piirid, aga mõne pildi puhul on ka näha. Ekraan on toodud katteklaasile väga lähedale ja kõik ekraani elemendid on nii palju õhemad kui varem, nii et tekib tõesti tunne, et katsudki piksleid, mitte klaasi nende peal. Värvid, musta esitus ning valgetasakaal on suurepärased. Lugesin kusagilt, et DisplayMate, tuntuim ekraanide testimise spetsialist, nimetas iPhone 6 ja 6 Plus ekraanid parimateks, mida nutitelefonidel nähtud. Apple ei pinguta värviküllasusega üle, nagu Samsung sageli teeb, iPhone ekraanid on loomuliku pildiga.

AKU
Oh, aku peab seekord hästi. Akude mahutavust on suurendatud ja pole probleem iPhone 6 Plus kaasa võtta ja paar ööd laadimata olla, seejuures ka hoolega kasutades. Akuga on väga head lood, mida paljud konkurendid vaid kadestada saavad, aga muidugi on see selline teema, kus alati võiks veel paremini olla. Võiks ju pidada nädala! Aga kui ma reaalselt mõtlen, siis on mul nagunii käe sees harjumus õhtuti ikka laadima panna. iPhone 6, ehk väiksemal mudelil, on aku kestvus väiksem ja võrreldav iPhone 5S aku kestvusega.

KIIRUS
Telefonil on uus A8 protsessor, mis on nii kiirem CPU kui kiirem graafikaprotsessor kui eelmise aasta A7, aga osa sellest võhmast, eriti iPhone 6 Plus puhul, läheb rohkemate pikslite arvutamisele, mida suurem ekraan nõuab. Ma ei ütleks, et kiiruse vahe iPhone 5S-iga on märgatav, aga siin tuleb tähele panna kaht asja. Esiteks oli iPhone 5S nii kiire, et mul pole ühegi rakendusega mitte ühtegi etteheidet tekkinud, teiseks rakenduste arendajad alles õpivad uue protsessori täit võimsust kasutama ning mis graafikasse puutub, siis iOS 8 pakutav Metal API (mõtle DirectX 12 peale) võimaldab arendajatel ka olemasolevast graafikajõudlusest palju rohkem kätte saada ning seda nad alles õpivad tegema.
Kogu iPhone 6 kasutamise kogemus on üks suur ja sujuv, kiire ja mõnus tegevus. Ainult mõne suurema mängu puhul tuleb eelnevat laadimist oodata, muu käib imekiiresti.

RAKENDUSED
Suur ekraan ja palju kiirust muutuvad mõttekaks alles siis kui sul on rakendusi, mida sellega kasutada. iTunes Store on rakendusi täis, aga kas need kõik on iPhone 6 ja iPhone 6 Plus peal kasutatavad? On küll. Lihtsalt need, mida arendajad ei ole veel uutele ekraanisuurustele optimeerinud, venitatakse üle ekraani suureks ja see on kohati kole ja kohati tobe. Sest väiksel ekraanil on normaalne, et näed korraga kaht nuppu, suurel aga peaks rakenduse disain olema teistsugune. See on aga lihtsalt aja küsimus, mil arendajad oma rakendused korda teevad. Suured nimed on seda juba enamuses teinud, teised tulevad riburadapidi järgi ning paari kuu pärast on ilmselt kõik see praegune valu unustatud.
64 GB ja 128 GB mudelitesse on Apple eelinstalleerinud juba oma "Office" programmid: Pages, Numbers, Keynote ning GarageBand ja iMovie. Ning suurel ekraanil on need ka palju mõttekamad. Selle pika jutu kirjutasin muide iPhone 6 Plus ekraanil ja ei tunne millestki muust isegi puudust. Horisontaalvaates tekivad lisaks tavaklaviatuurile veel juurde mõned funktsiooninupud, mis on ka mugav lisa. Samuti on Apple oma rakendused üle käinud ning Mail (meilirakendus) on kasutatav ka laiformaadis, nii et kuvab meilisaatjaid vasakul ning meilide sisu paremal nagu iPadis, Calendar näitab rohkem ja on väga hea tööriist suurel ekraanil; Weather ilmateade näitab nüüd rohkem jne.

APPLE PAY
Uue funktsioonina on nüüd olemas Apple Pay, mis lubab sul väga turvaliselt ja mugavalt oma krediitkaare kasutada nii, et neid kotistki välja ei pea võtma ega kahtlasele kassiirile edastama, vaid paned oma telefoni korraks vastu vastavat kassaterminali, autoriseerid makse sekundiga tänu telefoni kodunupus olevale sõrmejäljesensorile ja asi tehtud. Kahjuks toimib see praegu vaid USA umbes 200 000 ostukohas ja mina ei oska küll ennustada, millal see Euroopasse, veelgi enam Eestisse jõuab.
Muide, iPhone 6 ja iPhone 6 Plus omavad selleks NFC kiipi, ehk asja, mida paljud tehnikahuvilised kaua ootasid, et Apple oma telefonidesse lisaks. Aga, see on piiratud vaid Apple Pay teenusega, seega mingit otsest kasu NFC iPhonedes praegusel kujul eestlastele ei too.

MILLINE IPHONE OSTA?
Kui sa plaanid telefoniga endiselt peamiselt helistada, sõnumeid saata, veebis surfata ja seda kõike enam-vähem mõõdukalt, st sul on kodus tahvelarvuti ja "päris" arvuti, siis võibolla on 4,7" ekraaniga iPhone 6 sinu jaoks parim, sest väiksem seade on taskus ikkagi mõnusam.
Kui sa tahad sisuliselt asendada oma tahvelarvuti telefoniga, sul ei ole sageli juurdepääsu suurele arvutile ja pead reaalselt tööd tegema oma telefonis, siis võta kindlasti iPhone 6 Plus. Sa harjud suurusega väga kiiresti ja arvutina on see vägagi tõsiseltvõetav tööriist. Lisaks saad ka optilise stabilisaatori, mis muudab eelkõige hämaras sinu fotod/videod teravamaks ja paremaks.”

23.09.2014 10:33 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Halgur on seda arvustust muutnud: 25.09.2014 11:20
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
iPhone 4S
8.8
62 hindajat

6. Apple iPhone 4S

3,5" LED taustavalgustusega IPS TFT LCD ekraaniga (Retina) viienda generatsiooni iPhone. Ekraani resolutsioon 640×960 (326 ppi). 512 MB RAM. 800 MHz Apple A5 protsessor (ARM). 8 MP tagantvalgustusega sensoriga 5 elemendise läätsega f/2.4 avaga kaamera taga salvestab 1080p videot. Esiküljel 0.3 MP VGA 30 FPS (480p) kaamera. Operatsioonisüsteem iOS 5. Wi-Fi (802.11 b/g/n); Bluetooth 4.0. CDMA ja GSM ehk nn maailmatelefon. Saadaval 16 GB, 32 GB ja 64 GB mudelid.


Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
08.10.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (6)

“iPhone`st paremat telefoni ei ole vastupidavus on sellel nutitelefonidest parim.”

01.01.2013 19:38 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0