8.7 33 hindajat

Apple iPhone 4

Ekraani resolutsioon 960x640 (326 ppi), kaamera ees ja taga, kaamera 5 megapikslit HD resolutsioonis (720p) ja kuni 30 kaadrit sekundis salvestamine, LED välk, 802.11b/g/n WiFi, Micro-SIM, teine mikrofon mürasummutuseks, alumiiniumküljed, klaaskeraamiline tagakülg, kaalub 137 grammi. Lisas kismet 16.06.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Jah, see on uus iPhone ja seda esimest korda käes hoides, veel sisse lülitamata, mõtlen, kas see ikka on nii äge, kui räägitakse? Kas minu ootused ei ole äkki liiga suured. Välimus on küll uus (siiski vanal retseptil põhinev), aga kuivõrd erinev saab kasutuskogemus olla, arvestades, et operatsioonisüsteem on ju sama, mis vanemate generatsioonide iPhone'idel? Noh, las ma räägin teile.

VÄLIMUS:
Telefon näeb välja varasemast veelgi luksuslikum ja kvaliteetsem. Nurgad on kandilisemad ja telefon õhem. Ma ei ole kindel, et veel õhemat ma üldse tahaks, kuid iPhone 4 vorm on küll veatu, sest lisaks imeilusale disainile on see ka praktiline. Jah, seda on mugav taskust välja võtta, käes hoida ja kasutada.

KIIRUS
Tehnilisest küljest on uus iPhone oma eelkäijatest mäekõrguselt üle. Ma teadsin ka enne ostu, et see on märksa parem, aga ometi üllatas tegelikkus mind positiivselt.
Protsessor on kiire kui õlitatud välk, rakendused avanevad silmapilguga, ka suurema hulga korraga avatud rakenduste puhul telefon aeglaseks jäämise märke ei ilmuta.
Kiirus on telefoni üks läbivaid märksõnu, sest kiiremaks on muutunud kõik. 3G-ga veebis surfates või Facebooki pilte laadides on tunda, et andmesideühenduse kiirus on kasvanud. Tänu WiFi n-versiooni toele on õiges levialas olles kiirus üle mõistuse hea. Paranenud on ka levi. Seal kus varem vaid üks EMT pulk püsti oli või polnud sedagi, on nüüd enamasti levi olemas ja parem kui varem. Muidugi, nagu eelmine arvustaja õigesti märkis -- siis kui telefoni õigesti käes hoida. Kui sõrm antenni peale läheb, andmesidelevi kaob.

EKRAAN
Ma ei tea, kas te kujutate ette, kui erinevad kaks ekraani võivad olla? Näiteks teiste turul olevate telefonide ja iPhone Retina ekraan? Uskuge mind, need saavad olla väga erinevad. Pisklid on silmaga eristamatud, isegi kui hoolega püüad eriti lähedalt vaadata. See tähendab, et veebilehti ei pea nii sageli suumima ja teksti lugeda on palju mugavam ning silmasõbralikum. Lisaks resolutsioonile ja pikslitihedusele on veel üks suur eelis: kontrast. See tähendab, et seal, kus teine telefon, ka eelmine iPhone näitab ühtlaselt detailidevaba pilti, näiteks on kõik must, näen iPhone 4 ekraanilt selgelt detaile, mis seal reaalselt olemas on. Vaataks nagu tuttava filmi uut versiooni.

AKU
Aku võik tõesti kauem vastu pidada, praegu pean ma ikkagi igal õhtul laadima, ilmselt kui vähem kasutaks venitaks ka kaks välja, ei tea. Kui kurnad protsessorit, kurnad ka akut, nii tühjeneb see filme vaadates u 5 tunniga, samuti võtab hoolega akut HD video filmimine.

AUDIO/VIDEO
Helikvaliteet on eelmise versiooniga võrreldav. Lisandunud on mürasummutus, mis ka reaalselt aitab. HD video filmimise võimalus on tore ja ehkki kvaliteet mind pahviks ei löö, on see ometi telefoni kohta norimist mitte vääriv.

Kokkuvõtteks on see üks muljetavaldav telefon, millele võrdväärset mina näinud ei ole ja nii palju kui kuulnud olen, pole ka teised. Retina ekraan ja võimekas protsessor on need põhjused, miks peaksid omale iPhone 4 ära tellima või seni uue telefoni ostuga ootama, kuni seda Eestis ka müüma hakatakse.”

08.07.2010 20:44 - mauno
Hinnang arvustusele:
  +8   -0

“Tõeline tippklassi telefon. Ühe naljaka möödalasuga, muidugi. Olete ehk kuulnud, et kui hoida seda telefoni vasakus käes, läheb sõrm ühe koha vastu, mis halvendab levi sel määral, et 3G levi kaob kohati sootuks? See on tõsi. Ja mina olen harjunud just vasaku käega telefoniga rääkima!
Aga pole hullu, harjutan käe ümber, sest telefon on seda väärt. Kõik on veel parem kui GSi puhul, ERITI ekraan. Täiesti uskumatu erinevus. Iga piksel on nii imetilluke, et neid mingil juhul palja silmaga ei erista.
Esipaneelil olevast kaamerast on mul savi, seda ma ei kasuta, aga tagumine HD kaamera on küll kõva. Täitsa filmi kannatab teha sellega. Siin on üks hea näide esimesest muusikavideost, mis sellega filmiti: http://www.crunchgear.com/2010/06/30/first-music-video-shot-entirely-on-the-iphone-4/”

03.07.2010 18:10 - vootele
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
23.08.2011 16:10 vootele
Kui sul juhtus sama jama, mis mul, ehk iPhone-i kõrvaklapid, millel on küljes juhtpult, ei tööta enam, st just see puldi osa, siis asi on ilmselt selles, et kõrvaklappide pistikusse on kogunenud mingid riidetupsud. Kirjaklambriga sain selle augu tühjaks ja nüüd toimib taas!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPhone 4 arvustusi (review)Otsi Google abil: apple iphone 4 (review)