Kingitud Maitsed / Gifts of Taste
7.8
4 hindajat

73. Kingitud Maitsed / Gifts of Taste
Evelin Ilves

„Oleme Toomas Hendrik Ilvese viie esimese presidendiaasta jooksul palju eestimaised maitseid riigipeadele ja teistele kallitele külalistele kaasa pannud. Eks räägi ju kohalik toit tegelikult kõige lihtsamalt, kiiremini ja mõnusamalt Eesti väärtustest, maitsetest, meeleoludest, ka ilmastikust. Maitse on nagu muusika, see on tõeline kunst, mille pakutud elamus jääb igaveseks alles. Just sellepärast on mul iseäranis hea meel selle raamatu abiga jagada meie perele kingitud maitseid. See on väike kulinaarne reis läbi ja ümber Euroopa, Põhjalast Vahemereni, edasi Venemaast Ameerikani, Kaukaasiast Marokoni - koos meie ja me sõpradega, saatjaks head elamused, mida pakub armastusega tehtud toit. Muidugi leiab raamatust ka eestimaised maiusi ja meie kodutalus Ärmal sündinud retsepte ning lugusid. Kõiki neid toite saab hõlpsasti kodus valmistada. Nad on enamasti imelihtsad, aga ka keerukamad olen ma õige mitu korda ise läbi proovinud. Loodan, et need lood ja toidud on teile inspiratsiooniks, sest kui mina hobikokana ehtsate pelmeenide, napoleoni, tiramisu ja pavlovaga, aga ka soola sees küpsetatud kala või mitut sorti leibade tegemisega toime tulen, tuleb iga teine inimene ka. Kinkigu need maitsed teile tõelisi maiseid naudinguid, veedetud koos oma kallitega, süda tänulik ja käed täis armastust.“ Evelin Ilve. Fotod: Marksteen Adamson. Kujundaja: Dan Mikkin.


Lisas No14 11.11.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kaunis raamat, sisult ja ka vormilt. Paralleelselt on nii eesti kui inglise keelsed jutud/retseptid. Seetõttu on tegemist eriti hea kinkeraamatuga, mida oma väljamaa tuttavatele kinkida. Ikkagi presidendiproua kirjutatud raamat ning toit on üldiselt teema, mis sobib igaks puhuks. Aga endalgi on tore vaadata, ma ei usu, et sealt midagi teha viitsin päriselt, aga niisama lapata on ju tore küll.”

11.11.2011 11:21 - No14
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Sööme ära
9.2
6 hindajat

74. Sööme ära
Mari Kodres, Dimitri Demjanov

See on raamat eesti köögist, söögist ja sööjatest. Koostatud suure sooviga peegeldada eestlaste toitumistavasid ja maitseid selliselt, et need oleksid eristavateks tunnusteks, mis aitavad muul maailmal paremini mõista meie väärtushinnanguid, traditsioone ja köögikunsti tulevikunägemusi. See on katse peegeldada pidevalt arenevat Uut Eesti Kööki – nii kohalikku maamehelikku toiduvalmistamist kui ka maailma trendidest mõjutatud glamuurset kokakunsti.


Lisas kismet 11.03.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meeleolukas ja meeldiv raamat toidust ja sellest, mis toitu ümbritseb. Demjanovi raamatut ootsingi väga, tore, et see viimaks ikka välja tuli.”

11.03.2011 13:33 - kismet
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tervise kokaraamat
9.2
6 hindajat

75. Tervise kokaraamat
Aive Luigela

Armastatud autori ja tervisliku toitumise eeskõneleja Aive Luigela kuues raamat sündis ideest pakkuda enam levinud tervisehädade ja haiguste leevendamiseks sobivaid retsepte ning toitumissoovitusi. Raamatus käsitletakse nii immuunsüsteemi tugevdamist, toiduallergia ohjamist, südamele, neerudele ja teistele organitele meelepäraseid toite, ning ka lihtsalt nõuandeid ja nippe, kuidas organismi puhtana hoida ja turgutada. Autor tõdeb, et me oleme saanud küll teadlikumaks värvilistes pakendites sisalduvate lisaainete osas, küll aga on meie igapäevased toitumisharjumused endiselt kaubanduse poolt liialt mõjutatavad. Mürkide ja jääkainete kogunemine kehas tekitab viletsa enesetunde ja väsimuse. Paljudel on probleeme seedimisega, oleme allergilised ja immuunsüsteem ei suuda meid kaitsta ei lihtsamate ega tõsisemate tervisehäirete eest. Selle raamatu retseptides on lähtutud tasakaalustatud toitumise põhimõtetest, tervendavaid toiduaineid on siin kombineeritud värsketes ja nauditavates kombinatsioonides. Ja need sobivad igas eas inimestele, ka lastele. Mõistlikku isu ja tugevat tervist! Kujundaja: Päivi Palts.


Lisas Paulz 05.02.2011
Pane hinne:
Jamie Ameerika
8.1
8 hindajat

76. Jamie Ameerika
Jamie Oliver

Maailma populaarseima telekoka maitseotsingute reisist Ameerikasse. Sisaldab 120 retsepti.


Lisas Flio 28.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Ma armastan Jamiet ja ma armastan ta retsepte.Mul ei ole endal küll ta raamatut, aga igakord kui ma raamatupoodi satun, vaatan ma ta retsepte ning olen võtnud paar tema retsepti internetist ja järele proovinud!Super hea, ning super tore inimene, hea retsept, head pildid.”

18.02.2015 18:41 - Kelly
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nami-Nami kokaraamat
8.1
11 hindajat

77. Nami-Nami kokaraamat
Pille Petersoo

Populaarse kokandusportaali ja toidublogi Nami-Nami eestvedaja Pille Petersoo esimene kokaraamat. Pea veerandi oma elust välismaal õppides ning eri allikatest retsepte kogudes on Pille võrratult hõrgutav kokanduspagas kujunenud väga isu- ja muljetäratavaks. Kõik retseptid on korduvalt sõprade peal testitud, heaks kiidetud ja fotodega varustatud. Kokaraamatut ilmestavad lisaks retseptifotodele Ximena Maieri illustratsioonid.


Lisas Kriket 10.12.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Mulle väga meeldis, sest raamat on väga lihne ja lõbus! Fotod on ka supperhead! Võin ainult kiita! :)”

17.01.2012 10:25 - Jashka Jashkovna
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Itaalias, Pelgulinnas ja Sepamaal
8.8
12 hindajat

78. Itaalias, Pelgulinnas ja Sepamaal
Anni Arro

Selles raamatus kokkab Anni Arro kolmes erinevas kohas. Ta alustab kulinaarset rännakut oma kokanduslike juurte juurest Itaaliast. Sealt tuleb ta tagasi Eestisse, oma Pelgulinna kööki, kust liigub maale, põldude ja peenarde vahele. Ei saa öelda, et üks koht oleks kuidagi parem kui teine. Igal pool on oma head ja vead. Iga koht mõjutab autorit erinevalt.


Lisas Linda 25.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Meenutab Jamie Olivieri rännakuid Itaalias ja Inglismaal. Ilmselt sealt Annil see mõte tuligi ja see ei vähenda üldse mõtte väärtust. Eestlannast koka pilt on midagi muud kui inglise noormehe oma. Ja Pelgulinnas pole viimane iial kokkamas käinud, mis on suur viga. Mulle meeldibki eelkõige see Eesti osa seal.”

25.11.2010 15:42 - Linda
Hinnang arvustusele:
  +0   -0