Prantslannad ei lähe paksuks. Kokaraamat
8.5
2 hindajat

67. Prantslannad ei lähe paksuks. Kokaraamat
Mireille Guiliano

Mireille Guiliano ülemaailmselt tähelepanu äratanud tujutõstev mittedieediraamat „Prantslannad ei lähe paksuks“ andis nõu, kuidas toidust rõõmu tunda ja samas saledaks jääda. Käesolevas kokaraamatus pakub autor miljonitele austajatele retsepte, mis moodustavad tema elufilosoofia alusmüüri – lihtsalt valmivaid toite, mis panustavad värsketele hooajakaupadele, panevad suu vett jooksma ja pakuvad tõelist rahuldust. Mireille’ kolme lemmikajaviite – hommiku-, lõuna- ja õhtusöögi – ümber kogutud retseptides tulevad esile puhtad maitsed, tasakaalustatud koostisained ja lihtne valmistusviis. Mõnuga söömine on samavõrd tähtis nagu tervislik toitumine – sestap ei jäta Mireille unarusse ka desserti ega šokolaadi (iga prantslanna toidusedeli esmatähtsaid komponente) ning annab nõu, kuidas külalisi vastu võtta, menüüd koostada ja veini valida. Ja taas kord on tal varuks talje kahandamise nippe (sealhulgas salajane perekondlik retsept, armastatud tante Berthe’i hõrgutav hommikusöök, mis paneb kilod pingutuseta sulama). „Prantslannad ei lähe paksuks. Kokaraamat“ on täis lugusid Mireille’ lapsepõlvest Prantsusmaal ning elust Pariisis, Provence’is ja New Yorgis, mitmetest reisidest ning nii töistest kui ka kodustest õhtusöökidest, see on kaunis ja praktiline raamat, mis annab nõu, kuidas mõnusalt elada ja fantastiliselt hästi süüa ning kogeda võimalikult palju rõõmu ja võimalikult vähe stressi.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Grill ja barbecue. Toit elaval tulel
9.2
5 hindajat

68. Grill ja barbecue. Toit elaval tulel
Silja Pitelkov, Arvi Pitelkov

Esimesed kevadilmad viivad mõtted tulel küpsetatud toidule – ning kohe tuuaksegi välja sügisel kokkupakitud grillid ja barbecue-ahjud, sest meeldivat tegevust pole mõtet hoida ainult suvekuudeks. Selle raamatu autorid on katsetanud ja tõdenud, et väga hästi saab õues küpsetada ka kõige karmimal talvepäeval. Tähtis on vaid tahtmine ja hea seltskond, muu tuleb iseenesest! Võistkonna Türi Pritsumehed liikmed on elukutselt tõsised tuletõrjujad, kelle suureks hobiks on juba aastaid grill- ja barbecue-toitude valmistamine. 12 aasta jooksul valminud lemmiktoidud, millest paljud on pärjatud erinevatel tiitlivõistlustel, on nüüd raamatukaante vahel, et teiegi saaksite neid häid maitseid nautida. Siit leiate kõike maitsvat, mida saab valmistada grillil ja barbecue-ahjus: kala-, liha- ja köögiviljaroogasid, põnevaid lisandeid ja kastmeid, magustoite.


Lisas Marge-Elin Roose 19.04.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Üle pika aja üks väga hea grilliraamat,millest leiab tõesti kõike head ja paremat.
Tänud Autoritele !”

19.05.2012 00:39 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kulinaarsete kroonikute kokaraamat
8.0
3 hindajat

69. Kulinaarsete kroonikute kokaraamat
Tuuli Mathisen

Kümne Eesti blogikoka retseptid. Nad on paljude toidusõprade lemmikud, sest nende kulinaarsed veebipäevikud pakuvad põnevaid retsepte ja vaimukat lugemist. Raamatust leiab nii suppi kui kooki. Nii pidurooga kui lemmiktoitu. Sekka ka hõrku ja eksootilist. Kõigele krooniks jagatakse retsepte, mis tõusnud perereliikvia staatusesse. Mari-Liis blogist Siit nurgast ja sealt nurgast; Tuuli blogist Ise tehtud. Hästi tehtud., Liina blogist Aglio e olio, Piret Hanson blogist Puhas rõõm; Juta blogist What a wonderful world!; Ülle blogist Tiramisust ja Fata Morganast; Marju blogist Tassike elu topelt koorega; Elis blogist Elis köögis; Priit blogist Profa köögipool; Aet blogist Aet köögis.


Lisas salalik 22.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Enamus retsepte on teostatavad ja lisaks veel ehade (maitsvate) tulemustega, aga ma pean sellest olulisemakski raamatu seda väärtust, et võetud on mitte mingid kuulsad telekokad, vaid blogikokad. Üles otsitud ja raamat ära tehtud. Selline sotsiaalmeedia-pärismeedia ühendamise projekt.
Toitude juures olevad fotod on ka väga profid, kuigi tegelikult enamuses ikka mitteproffide looming.”

22.03.2012 19:30 - salalik
salalik on seda arvustust muutnud: 22.03.2012 19:33
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kodused toidud prantsuse moodi: Liha
7.8
4 hindajat

70. Kodused toidud prantsuse moodi: Liha
Anne Labrosse

Raamatu autor, aastaid Eestis elanud prantslanna, näitab, et ka piiratud eelarvega saab toituda maitsvalt ja tervislikult. Püüa igal võimalusel valmistada toit ise ja mõtle sellele, et toidu valmistamine on nauding, mitte raske töö. Paljud kurdavad liha pika keetmis- ja küpsetamisaja üle. Tee seda aga näiteks õhtul (pole ju vaja poti kõrval seista), lastes öösel jahtuda – nii on sul õhtusöök järgmisel päeval peaaegu valmis. Kaua keedetud liha on tõesti maitsev. Sellest raamatukesest leiad lisaks arvukatele liharoogadele palju nippe lisandite ja kastmete valmistamiseks: kuidas pannile jäänud lihaküpsetusvaapa kõige hõlpsamini lahustada, milliste ainetega sellest erinevaid kastmeid kokku segada jne. Ning ära põlga toidu ülejääke – keedetud köögiviljadest saad püreeks tambituna maitsva vormiroa, järelejäänud keedukõrvitsale lisa sinihallitusjuustu, piima ja muna ning küpseta ahjus kuldpruuniks, külmast lihast saad suurepäraseid salateid jne, jne. Kasuta raamatus olevaid retsepte ja oma fantaasiat, nii saad pere toidetud ka üsna väikese eelarvega.


Lisas Liinaliin 08.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Palju häid nippe ning lihtsaid ja huvitavaid retsepte. Ei ole mingid ulmelised asjad, täiesti tehtavad koduses köögis ja sageli sellistest asjadest, mida isegi eestlane külmapist leiab :)”

08.03.2012 10:46 - Liinaliin
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nastja hea tervise kokaraamat
8.0
1 hindaja

71. Nastja hea tervise kokaraamat
Kristiina Kenno

Toit ei ole pelgalt vahend, mis inimest elus hoiab. Toit on ka ravim, millega saab jagu peaaegu kõikidest maailma hädadest. Mina alustan söögitegemist teinekord väikse palvega, et korrastada mõtteid ning panna roogadesse vaid positiivseid emotsioone. Hea tujuga valmistatud toit tuleb ju hoopis paremini välja. Pealegi mõjub see positiivsus ka sööjale meeleolu tõstvalt ning annab head energiat. On palju lihtsaid nippe, kuidas teha enda valmistatud toit kasulikuks ja maitsvaks. Jagan kõiki oma järeleproovitud nippe selles raamatus ka sinuga. Leiad siit üle 70 retsepti, mis teevad sinu ja su pere terveks, tugevaks ja rõõmsaks!


Lisas sabrina 30.01.2012
Pane hinne:
Oma Maitse retseptiraamat
8.3
4 hindajat

72. Oma Maitse retseptiraamat
Ajakirjade Kirjastus

Eesti suurim toiduajakiri Oma Maitse peab sel sügisel oma viiendat sünnipäeva. Sel puhul kogusime kokku meie lugejate lemmikretseptid ja köitsime need ühte. Raamat sai paks ja mõnus, sellest leiab palju häid tuttavaid klassikuid, mis on juurde saanud moodsama meki. Esindatud on ka meie toidukultuuris vähem levinud või päris eksootilised ideed, mis võimaldavad argipäevi uhkemaks muuta. See retseptikogumik oma tõhusate kõhutäite, väiksemate palade ja ampsude, rullide ja vormide, krõbedike ja kuhjadega aitab üllatada nii ennast kui ka oma lähedasi ja sõpru.


Lisas Maipo 21.01.2012
Pane hinne: