Maitsvad seenehoidised

61. Maitsvad seenehoidised
Anneli Killing

Maitsvate hoidiste retseptid pärinevad meie ja lõunanaabrite põlvest põlve pärandatud retseptivaramust, on heas kooskõlas meie traditsioonidega ja pakuvad toredat lisa igaühe parimatele perekonnaretseptidele: Kuivatatud seened Soolatud seened Külmutatud seened Praetud seened Marineeritud seened Seenesupid ja seenehautised


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Vürtsikad hoidised eksootilistest viljadest

62. Vürtsikad hoidised eksootilistest viljadest
Anneli Killing

Lihtsad vürtsikad hoidised pärinevad nii meie kui lõunanaabrite põlvest põlve pärandatud retseptivaramust, on heas kooskõlas meie traditsioonidega ja pakuvad toredat lisa igaühe oma parimatele perekonnaretseptidele: •maasikakeedis šampanjaga •pohlad mee ja pähklitega •kurgimoos karusmarjadega •pihlakamarjaželee •pirnimoos viigimarjade ja brändiga •punastest tomatitest valmistatud marmelaad •vaarika-, mustasõstra- ja mustikaassortii •rohelistest männikäbidest valmistatud moos


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Täielik kokaraamat
7.0
1 hindaja

63. Täielik kokaraamat
ICA

Põhikokaraamat nii väikestele kui suurtele peredele. Üle 1500 retsepti.
768 lk.

Kokaraamat on kokku pandud ICA köögitoimkonna poolt. Vastutav väljaandja Birgitta Rasmusson.

Originaali tiitel: Rutiga kokboken
ICA bokförlag

Tõlge eesti keelde: Terje Möllits (lk 8-126, 461-699), Marin Pärtel (lk 127-460). Tõlke toimetanud Viivi Vaiksaar


Lisas Malviina 20.06.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Polegi praktiliselt sealt midagi teinud. Üle 1500 retsepti on, aga kuidagi ei teki huvi kokata kui retsepti juures ei ole pilti lõpptulemusest.
Samas ei saa midagi otseselt halba ka öelda - leiab kõiksugu erinevaid retsepte, pole eriti keerulised ja ülepingutatud ka. ”

20.06.2012 21:48 - Malviina
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
101 argirooga 2
10
1 hindaja

64. 101 argirooga 2
Tiina Trolla

Raamatusse "101 argirooga 2: Lihtsalt, soodsalt, maitsvalt" on valitud parimad palad Naistelehe ja Santa Maria retseptsikonkursile saadetud ning Naistelehe rubriigis "Argiroad" ilmunud retseptidest.

Koostaja: Tiina Trolla
Toimetaja: Kai Väärtnõu
Keeletoimetaja: Hele Tigane
Fotograafid: Denis Georgievskij ja Aldo Luud
Makett: Siim Saidla
Naistelehe peatoimetaja: Marii Karell
Väljaandja: Presshouse OÜ


Lisas Malviina 20.06.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Head lihtsalt ja kiirelt valmivad toidud (maitsvad!). Ei ole vaja sada asja poest koju varuda, et õhtusööki teha (ei hakka rahakotile ka). Eriline lemmik on lahtine singipirukas - soovitan kindlasti järgi proovida!
Mõne retsepti juures ma küll lisasin maitseaineid üksjagu rohkem kui retseptis kirjas oli, aga eks see ole maitseasi.

Sobib väga hästi ka nö amatöörkokkadele :)”

20.06.2012 21:32 - Malviina
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Söögimosaiik
10
2 hindajat

65. Söögimosaiik
Tuuli Mathisen, Margit Arndt-Kalju, Raili Mikk

Püüame endist päeva! Toiduteemal on see praegu igati kohane, sest käes on pöördeline aeg otsustada, mis saab edasi, kuhu Eesti köök peaks liikuma. Väike pilguheit möödunule tuleb kasuks, seda enam, et retroteema kerkib praegu ikka ja jälle esile. Eesti toiduilma kuldvarasse kuuluvaid retsepte täiendavad paljude tutud inimeste mälestused, kellest igaüks mõtles korraks läbi ühe tahu 1970/80. aastate toiduelust. Ja nuta või naera, kuid need meenutuskatked on uskumatult sarnased meie kõigi ühise kogemusega, moodustades kokku justkui miniatuurse eesti rahva toiduteemalise mälupanga. Raamat on elutervelt rõõmus ja asjalik, valides välja kõik hea. Raamatus on üheksa teemat: • Suvine aiapidu • Vanaema juures • Rannarahva toidulaualt • Pikalauapidu • Pidu jätkub • Metsa seenele, auu! • Nüüd elan Mustamäel • Söögivahetund • Kuidas karastub sõdurpoiss Mälestuskatked on kirjutanud poliitik Mart Nutt, kirjamees Jüri Pino, kirjanik Peeter Sauter, naivist Ave Nahkur, näitekirjanik ja dramaturg Urmas Lennuk, kunstnik ja muusik Jaak Arro, filmilavastaja ja karikaturist Heiki Ernits, klaasikunstnik Eeva Käsper ja teatrikunstnik Iir Hermeliin.


Lisas Marge-Elin Roose 25.04.2012
Pane hinne:
Liköörid

66. Liköörid
Claudia Daiber, Manfred Hailer

Kõike saab ise teha. Isegi likööre. Kusjuures siis ei tule need ju liiga magusad. Või vastupidi, kui poeliköörid tunduvad magususe poolest asjatult tagasihoidlikud, tulevad isetehtud keelekasted just nii toekad kui kulub. Ja ei ole nii, et likööri sisse kõlbab panna vaid puuvilju ja marju. Võib ka näiteks maitsetaimi ja isegi lilli. Vähese fantaasiaga ja eksperimenteerimishimuta inimestele pole soovitatav.


Lisas Marge-Elin Roose 25.04.2012
Pane hinne: