Õuna ahvatlused
8.0
1 hindaja

55. Õuna ahvatlused
Olwen Woodier

Isuäratavad retseptid paljude lemmikpuuviljast. Avasta õunte mitmekülgsed kasutusvõimalused toiduvalmistamisel ja lisa seda imelist puuvilja kas või igasse rooga aasta läbi. 140 lihtsat retsepti, mille hulka kuuluvad: • Joogid: õuna-munaliköör, õuna-jäätee. • Hommikusöögid: õuna-maisipannkoogid, vorsti-õunaomlett. • Eelroad: prosciutto-õunaviilud, õuna-juustuvõie. • Supid: musta oa supp, Mulligatawny. • Salatid: karri-kanasalat, õuna-riivkapsasalat. • Lisandid: õunatäidis vahtrasiirupi-maguskartuli pajaroale. • Eelroad: tuunikala-õuna tortiljavrapp, loomaliha-õuna vormipirukas. • Saiakesed ja muffinid: maisijahust õuna-juustu muffinid, Barbara Mullinsi kohvipurgisaiakesed. Ning otse loomulikult leiad siit raamatust... Magustoidud: 8 õunapiruka retsepti ja teised lemmikud, näiteks küpsetatud õunaviilud ja õuna „Brown Betty”, samuti eksootilised õunakastme-ingveriküpsised, õuna-kreemjuustukoogi ja šokolaadi-õunapüreekoogi.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Liha soolamine ja suitsutamine

56. Liha soolamine ja suitsutamine
Bernhard Gahm

Kui te ei soovi lihatooteid poest osta, vaid eelistate omakasvatatud või teada-tuntud talu loomi, sest teile on tähtis, kuidas neid peeti ja millega söödeti, siis pakub liha soolamine ja suitsutamine teile võimalust valmistada kodus kvaliteetseid toiduaineid. Asjaarmastajast lihameister saab lihatooteid valmistada oma maitse järgi ja kuigi tegemist pole väga levinud hobiga, on see harrastus hea võimalus argistressi maandada. Omavalmistatud lihatoodetega rikastate perekonna toidulauda, loote koju tagavarad ja hoiate raha kokku. Kui lihameistritarkusi on omandatud piisavalt palju, võite sugulasi, sõpru ja kolleege üllatada koduse soolaliha või suitsusingiga.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Laste suur kokaraamat

57. Laste suur kokaraamat
Merle Kamarik, Riina Lõhmus

Kaunilt kujundatud kokaraamatus on lai valik toredaid retsepte, mille järgi õpime valmistama erinevaid toite koos raamatu peategelaste, väikese Helena, spordipoiss Robini ning noore daami Helleryga. Kokk Tarmo abiga õpitakse selgeks kõik tähtsamad kööginipid, mida on raamatu fotode järgi lihtne järele teha nii suurel kui väikesel kodukokal. Õpitakse valmistama vahvaid suupisteid ja jooke, kaetakse suvine sünnipäevalaud, tehakse toitu matkal ning peetakse kevadpühi. Kõige lõpuks valmib uhke piparkoogist maja. Lisalugemist leiab toiduainete, toitumise ja minevikutavade kohta.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Toidud ainult taimedest.
10
1 hindaja

58. Toidud ainult taimedest.
Mikk Mägi, Loore Emilie Raav

Selle kokaraamatu koostisosades ei leidu liha, piima ega muna, kuid see ei tähenda, et puuduksid kreemimuffinid, koogid või grillivardad. Raamat tutvustab uusi ja huvitavaid retsepte, toiduaineid ning põnevaid maitseid, mis muudab arusaamist taimetoidust laiemaks kui lihtsalt kapsasalat ja porgandi närimine. Saab teada, kuidas küpsetada ilma munata, millest valmivad taimsed võilevamäärded ja kotletid. Oluline osa raamatust on ka teadmised taimetoidu teoreetilisest küljest: mida pidada silmas tasakaalustatud toitumisel, kust saavad taimetoitlased näiteks rauda ja kõik vajalikud valgud.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Kaks ablast itaallast

59. Kaks ablast itaallast
Antonio Carluccio, Gennaro Contaldo

Üle kolmekümne aasta Itaaliast eemal elanud tippkokad Antonio Carluccio ja Gennaro Contaldo on raamatus "Kaks ablast itaallast" võtnud ette imetabase teekonna oma sünnimaale, et kohtuda taas oma kulinaarsete juurtega, uurida minevasi ja praegusi tavasid ning tuua teie ette Itaalia toidutraditsioonide hing. Selles paeluvas raamatus on peale imeilusate fotode ja meeldivate mälestuste ka üle saja keelt alla viiva retsepti ning kokkuvõtteks võib öelda, et nende kaante vahele on koondunud lihtsalt hädavajalik lugemine kõigile, kes on siiralt huvitatud Itaalia toidust. Kui oled Jamie Oliveriga piisavalt tutvust teinud, siis võta ette see raamat, sest Gennaro Contaldot võib täie õigusega nimetada Jamie kulinaarseks mentoriks.


Lisas Marge-Elin Roose 08.08.2012
Pane hinne:
Traditsioonilised ja uued hoidised

60. Traditsioonilised ja uued hoidised
Lynda Brown

Sellest raamatust leiab nii vanad kui ka uued hoidistamisvõtted ja retseptid, nii magusate kui ka soolaste koduste hõrgutiste valmistamiseks, kusjuures autor propageerib pigem loomingulist katsetamist kui oma köögi konservivabrikuks muutmist. Raamatus leidub üle 180 retsepti, mida on kohandatud kaasaegse kokakunsti maitsele ja milles kasutatakse pigem looduslikke säilitajaid kui suhkrut. Soovitatakse häid ja lihtsaid vahendeid ning iga saaduse jaoks parimaid hoidistamisviise. Kõiki koduseid hoidistamismeetodeid illustreerivad fotod.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne: