8.9 23 hindajat

Minu Taani: tuuline teekond keelatud maal
Mae Lender

Kaheksa aasta eest poleks mulle pähegi tulnud võimalus valida elukohaks Taani. Masendav kliima, õudne keel, kummalised inimesed…ja ämblikest ma siis veel ei teadnudki. Ent mõni kuu hiljem ma just siia jõudsingi – praktiliselt üleöö, mitte enam esimeses nooruses, illegaalina, konkreetse töökohata. Lisaks sattusin oma ebakindlas staatuses elama Saksamaa-Taani piirile nii lähedale, et piirivalvurite autod ja vormiriietus vilksatasid silme eest mööda mitu korda päevas. Minu Taani ei ole Kopenhaagen, ei ole üliõpilaslinnakud koos metsikute pidudega, ei ole ilmatukuulus Roskilde festival, ei ole lustimine Tivolis, Legolandis või BonBonLandis. Minu Taani on üks pisike nurgake Lõuna-Jüütimaal, mille süda tuksub omas rütmis ja kus kõike vana on rohkem kui uut. Siin on metsikud hobused, ekstsentrilised vanaprouad-härrad, lõputu seltsielu, lossid ja prints Joachim ning loomulikult Jakob oma koleerilise õe Helgaga. Siin olen ma leidnud armastuse selle tusase tuulisevõitu maa, tema rahulike pikatoimeliste inimeste… ja võib-olla iseendagi vastu. Lisas Kristi 26.08.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Sageli on sarja raamatud ootuspärased - moepealinnast kirjutab moeajakirjanik, Bollywoodist tuleb filmilik lugu, Islandist kirjutab muusikaõpetaja. Sama mustri järgi oleks oodanud, et Taanist kirjutab mõni tudeng, kuid seda meeldivam oli üllatus teistsugusest autorist ja loost. Hakkasin isegi idüllilist maaelu igatsema:)”

01.11.2011 12:19 - maarit
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Üks parimaid raamatu "Minu ..." sarjas, väga palju infot Taani ja taanlaste kohta.”

22.01.2011 10:42 - kevade
kevade on seda arvustust muutnud: 22.01.2011 10:44
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Humoorikas ja teistsugune Taani. Mulle meeldib, et vanus ei ole takistuseks! Alustada nullist, proovida midagi uut, minna ära. Selles mõttes on justkui kümnesse nii Minu Taani, Gruusia, Tai, London! Elagu eesti naised!”

26.08.2010 12:12 - Kristi
Kristi on seda arvustust muutnud: 20.01.2011 12:58
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Mae Lender Minu Taani: tuuline teekond keelatud maal arvustusi (review)Otsi Google abil: mae lender minu taani: tuuline teekond keelatud maal (review)