100% Leo Luks
1.0
1 hindaja

25. 100% Leo Luks
Leo Luks

Filosoof Leo Luks on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja. Selles raamatus on kogu tõde, vaimukirkus ja ilu. Ei ole tänapäevasemat raamatut.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Seitse surmavoorust
7.5
2 hindajat

26. Seitse surmavoorust
Jüri Kolk

Poksija Jüri Kolk on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja. Üks meie parimaid poeete parimas vormis. Tulemus on põrmustav.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
(:)inimsööja taksojuht. Valuraamat III
9.3
3 hindajat

27. (:)inimsööja taksojuht. Valuraamat III
Kivisildnik

Kannibal (:)kivisildnik on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja. Valuraamatu kolmas köide on täidetud pilgeni oivalise poeesiaga. Olümpiamängud on, väljaheitemänge pole.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Elus on ajad
6.5
2 hindajat

28. Elus on ajad
Eva Raup

Eva Raup: Minu kodulinn on Tartu. Kolmkümmend aastat olen elanud Põlvamaal. Oma mõtteid ja tundeid hakkasin kirja panema ajendatuna oma elust ja sellest, mis toimub minu ümber. Selles raamatus on valik aastatel 1985–2004 kirja pandud mõtetest naise elu eri etappides. Raamat sündis tänu Inga Läänemetsale, kes on mulle nagu mu oma laps. Temaga olen oma mõtteid jaganud, tema leidis, et need väärivad jagamist ka teistega, tema leidis ka meid ühendava mõttekaaslase – noore kunstniku Maria. Nii said kokku kahe erineva põlvkonna naise sõna ja pilt. Maria Viidalepp: Olles erialalt dokumentaalfilmi režissöör, paeluvad mind tähendusrikkad momendid ja situatsioonid – hetked elust, mis dokumenteerimata unustataks. Salvestan igapäevaelust mälupilti kaadreid, millest valitumad lõuendile kannan. Nagu filmi, nii ka maalide puhul on minu jaoks oluline (isiklik) lugu ning loo kõnekus sümbolite keeles. Luuleraamatu „Elus on ajad” kolm maali – „Magav poiss”, „Valu” ja „Lootus” – on valminud illustratsioonidena luuletaja Eva Raupi sõnadele, mis ka piltide enda lugusid avavad.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Kirjad Hebronist
7.7
3 hindajat

29. Kirjad Hebronist
Indrek Lõbus

Indrek Lõbus (23) kirjeldab debüütkogus “Kirjad Hebronist” üht põgenemist, sihikindlat ja üksildast teekonda välja kõigest harjumuslikust, lahtiütlemist pealiskaudsusest ja pelgast mängimisest, et minna ja rääkida oma lugu kohas, kus keegi kunagi ei küsi, kust tullakse. Rahulikult, kompromissitult ja omanäoliselt. Kirjad Hebronist on sarja Värske Raamat 13. teos. Värske Raamat on raamatusari, milles ilmuvad kirjandusajakirja Värske Rõhk autorite teosed.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Ei ole kunagi hilja
9.0
1 hindaja

30. Ei ole kunagi hilja
Ilmar Vananurm

Kogu «Ei ole kunagi hilja» sisaldab luulet aastaist 1964–2012 ja peegeldab ühe mehe elust pea poolt sajandit. Algupoole isiklikud või sotsiaal­sed valud leevenduvad viimaks «selles ilmas, kus lumi on kuum». I osas võrdleb autor ise end alles lehega, mis «tuulest kantud», on tunda, kuidas veel noor inimene pole põhjalikult end maha kinnitanud. Veel pole selge oskus, kuidas siinsest talvest üles leida ja kätte saada energiat – luuletus «Vaevatud talvel sest talvest» lõpeb nukra küsimusega: «Aga kes meist on pärale jõudnud?». Aasta oli siis 1969. Varasemad luuletused «Lahkumisvalu» ja «Me jälle» on nooruslikult ehedad ja siirad igatsuses ühtsustunde järele teise inimesega. 1985. a luuletus «Aimdused» toob selgelt teistsuguse tasandi: inimeste maailmas saavad küsimused «mida suudan elult välja nõuda; kuipalju elu nõuab minult enamat?» pigem nukra vastuse, et elu nõuabki enamat. Kümme aasta hiljem on küsimus esitet juba uutmoodi: miks ometi on meile nõnda palju antud, et lootagi ei ole elus targaks saada? Luulekogu II pool annab vastuse: vanemate kääpal, tuhandeaastases pedakapalus, Petseri valssi lauldes saad iseendale ligemale. Kodust, veresäsini tuttavat maad ja taevast adudes saab sündida programmiline setukeelne «Kunagi olõ-i ilda», mis ütleb, et kõik vastuolud peab viimseni andeks paluma ja andma, isegi siis, kui lõpuni mõistmine pole veel saabunud. Elukaart, mis kulgeb välistelt küsimustelt sisemistele, peetakse üldiselt õnnelikuks, seda peegeldab käesolev luulevalimik. Juune Holvandus


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne: