Ma nägin üht tüdrukut
7.3
3 hindajat

19. Ma nägin üht tüdrukut
Liisa Kams

Kahekordse Kalju Lepiku luulevõistluse laureaadi debüütluulekogu, milles teismeline eesti koolitüdruk vaeb vahetul moel ühiskondlikke probleeme, räägib elu tähendusest ja ülesandest ning universaalsetest hüvedest. Romantilise õhkamise või esimese armastuse valu asemel piilub noor luuletaja justkui läbi kardina täiskasvanute maailma, mis teda eriti ei ehmata. Ent ta kirjeldab seda jahmatuse ja kriitikata nii, et täiskasvanul võib hakata lugedes valus...


Lisas cantabile 14.06.2013
Pane hinne:
Jooks ümber Pühajärve
7.8
6 hindajat

20. Jooks ümber Pühajärve
Mart Juur

Mart Juur pildistab oma teises luulekogus hetki, sündmusi ja inimesi ajavoolu sügavamatest kihtidest. Juur on väikevormide suurmeister, kelle aforistliku sule all omandavad elu pisiasjad eepilise mõõtme. Poeeti inspireerivad igavesed küsimused, rikas emakeel ja kaunis Lõuna-Eesti loodus. Tunnetuslikku väärtust lisavad kunstnik Allan Hmelnitski eripalgelised joonistused.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Läved ja tüved
10
1 hindaja

21. Läved ja tüved
Maarja Pärtna

kuhu see kõik meid viib? päevad jooksevad vardalt maha nagu sukasilmad päevad kuhjuvad üksteise otsa nagu --- õhk rebib puult õielehed ja paiskab need laia aia halli ja kirkasse ebamäärasusse mis okstele jäävad saavad järgmisel sügisel väikesteks hapudeks õunavissideks


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Must tomat
8.0
3 hindajat

22. Must tomat
Maarja Kangro

Nagu rohelised embrüod olid need avamaa tomatid, mis õde pani maal aknale küpsema. Mõned pisemad tõmbusid tasa elutervelt kollaseks, aga kõige suurem, mu lemmik, hakkas minema otse pruuniks. Ühel õhtul, kui peeti pidu, nägin teda jälle, ja tomat lõi punaselt kumama. Silitasin Laatsarust: võimas! Ajanoole murdja: toorus-surm-küpsus, seda tsüklit tahaksin osata! Järgmisel hommikul oli tomati päikesepoolne külg süsimust. Laatsarus oli käinud kuradile.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Maarja Kangro on üsna produktiivne kirjanik, aga minu jaoks hakkavad ta teemad ja kujundid juba natuke korduma. See kõik on küll aktuaalne ja asjalik, väljenduski jõuline ja leidub häid kujundeid, aga teos tervikuna mõjub natuke konstrueeritult. ”

12.11.2013 16:00 - Alice
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
100% Margo Vaino
1.0
1 hindaja

23. 100% Margo Vaino
Margo Vaino

Kõrgestisündinud Margo Vaino on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja. Absoluutne keelegeenius paneb viimase välja. Valik enam kui viiest tuhandest mõjurikkast luuletusest.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne:
Tark loom
1.0
1 hindaja

24. Tark loom
Krafinna

Krafinna on eesti kirjanduse kuldajastu tüüpiline esindaja. See raamat on inimeseks olemise õpik edasijõudnutele. Hoiatus: Toote sihipärane kasutamine eeldab kirjaoskust.


Lisas cantabile 20.05.2013
Pane hinne: