Mine värsse!
5.8
4 hindajat

13. Mine värsse!
Tarmo Tuule

“Tarmo Tuule on eesti absurdiluule põrandaalune klassik, kelle elutöö ei pea piinama oma kastisuuruste köidetega me riiuleid ega rikkuma kodu kaunist sisedisaini. Tuule ühes värsis on mõtet ja mõttetusi rohkem kui mõne anarhismi-, akmeismi- või eksistentsialismiklassiku kogutud töödes või eesti poliitiku tavalises sõnavõtus. Tuule luule mõjul on kasvanud juba generatsioonid, ja jäävadki kasvama! Leidsin ta tekstid juba noore revolutsionäärina ega ole lakanud armastamast ja imetlemast.” Jürgen Rooste, luuletaja ja Maalehe ajakirjanik


Lisas sipsik 06.11.2013
Pane hinne:
Armas maakera
6.0
2 hindajat

14. Armas maakera
Jaak Kõdar

Autor on raamatusse koondanud kõik oma reisikirjeldused. Lugeja käib ära Sitsiilias, Vahemerel, hommikusel Niilusel, Kreekamaal, Hiinas, Austria Alpides, Savonlinna ooperifestivalil, Metropoltan Operas ja La Scalas, teeb madallennu üle Rooma, käib talvises Soomes, Assooridel, Tenerifel, Stockholmis, Inglismaa ja Hollandi lillemaailmas, Dubais, Kariibi merel, Islandil ning Korsikal. Autori lemmikkuks on aga Maakera, millest ta pole üheski luuleraamatus mööda saanud. Kauni kujundusega ja sisutihe raamat lõpeb reisiga läbi Eesti.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Jaak Kõdari luuletused on lummavad.Neid ei saa kirjeldada, neid peab lugema.”

05.09.2019 09:59 - Rein Veemees
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Valitud tõed
1.0
1 hindaja

15. Valitud tõed
A. Papa Janson

Autor ise sõnas lugejatele saateks: Sõnad on kui laul, mis hakkavad helisema siis, kui oled neid vaikuses vaaginud. Mõnikord muutuvad nad kajaks, mõnikord aga sumbuvad mõistmatusse ja siis sa valid oma tõed, valitud tõed.


Lisas sipsik 16.10.2013
Pane hinne:
Baer
9.0
1 hindaja

16. Baer
Paavo Matsin

Käesolev kõvakaaneline kunstnikuraamat von Baerist sisaldab Jüri Mildebergi graafikat ja Paavo Matsini poeemi. Meile juba kahekrooniselt tuttav Baer, imetaja munaraku avastaja ja võrdleva embrüoloogia rajaja asetatakse raamatus kunstniku käe läbi erinevatesse keskkondadesse - embrüoloog keksib Miki-Hiirena, astub soliidse vanaaegse ülikuna, ujub kalana, hõljub õhupallina, kannab seenekübarat ja võtab plakatikunstist tuntud poose. Pilte saadab vabavärss, kus avatakse kuulsa teadlase elu poeetilises võtmes tuginedes ajaloolistele faktidele ja värvikatele isikutele.


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne:
Hingekiri. Kogutud luuletused
7.8
6 hindajat

17. Hingekiri. Kogutud luuletused
Indrek Hirv

Indrek Hirv (sünd. 1956) astub käesoleva köitega lugejate ette oma täies luulemahus –ilmunud luuleraamatud kogenuma pilguga üle vaadatud, lisatud värskemaid leide. Noor luuletaja küpseb lehekülg-leheküljelt Meistriks, kellena me Hirve täna tunneme. Luulet saadab ühtaegu poeetiline ja tekste tutvustav, mõista aitav järelsõna Elli Soololt. Raamatu illustratsioonideks on vinjetid autori enda sulest. Kujundanud Mari Ainso Foto frontispissil Kalju Suur, 1991 Raamatu koostamisel oli abiks Karel Leet


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne:
Mikrokosmos
7.0
1 hindaja

18. Mikrokosmos
Jana Lepik

Temaatiliselt leidub siin värsse armastuse puudumisest ja armastusest, loodusluulet ja urbaniseerumishirmu, filosoofiliste mõtisklustena mõjuvaid tekste, mis arutavad aja ja ruumi olemuse üle läbi valguse ja pimeduse spektri, unustamata supernoovat, mis võib muutuda mustaks auguks. Jana Lepiku seekordset luulekogu võib kokku võtta nii: pole vahet, kas oled suur, või väike, kõik, mis jääb väljapoole, mahub su sisse niikuinii.


Lisas sipsik 02.09.2013
Pane hinne: