7.1 8 hindajat

Minu Eesti 2
Justin Petrone

Minu Eesti - Mida sa tahad? II osa. Tõlkinud: Raivo Hool. Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.03.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Üks asi, mis raamatu puhul silma jääb, on see, et ma ei saanud üldse aru, kust see algas ja kuidas kulges. Ühel hetkel hakkas nagu peale ja siis juhtus suvalisi asju suvalistes kohtades ja suvalistel aegadel, aga ometi olid mingid loomulikud üleminekud. Loomulikud, aga mitte loogilised. Oli üks aeg ja üks koht ja üks mõte, siis korraga hoopis teine aeg ja koht ja mõte. Püüdsin aru saada, kuidas me (kirjanik ja lugeja, eks mina) nüüd siia uude situatsiooni sattusime, aga ei suutnud kunagi meenutada. See tähendab, üleminekud ei olnud minu meelest loogilised, aga ometi olid need loomulikud, sest muidu oleks need hüpped tugevalt häirinud. Selles osas on tegemist küll hästi kirjutatud looga.
Võrreldes eelmise osaga on raamat seekord rohkem sisekaemuslik, kuid Eesti ajaloost räägitakse tegelikult ka üsna palju. Epp paistab kõige taustalugusid hästi teadvat või kirjutab Justin lihtsalt Eesti ajaloo õpetlikud lõigud läbi Epu suu. Enamus eestlasi kindlasti nii palju Eesti ajaloost ja kõiksugustest taustalugudest ei teagi, nii et üldhariv küll.

Kellele see raamat huvitav võiks olla? Raske öelda. Ma ei usu, et mõnele välismaalasele, või siis ainult neile paarikümnele, kes Eestisse elama on jäänud. Eestlastele, kogu publikule, see raamat midagi nii universaalset huvitavat ei paku.”

18.03.2011 09:51 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Justin Petrone Minu Eesti 2 arvustusi (review)Otsi Google abil: justin petrone minu eesti 2 (review)