8.0 2 hindajat

The Gun Seller
Hugh Laurie

Põnevik
Kui suure südamega Thomas Lang palgatakse tapma ameerika tööstusärimeest, üritab ta hoopis viimast hoiatada - heategu, mis ei jää karistuseta. Lühikeste tundide jooksul äigab Lang Buddha kujuga vastu päid, targutab kurjade miljonäridega ning asetab oma elu mitme femme fatale kätesse, samal ajal üritades päästa kaunist naist... ning ära hoida rahvusvahelist veresauna.

Lisas Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.09.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ma alustasin "The Gun Selleri" lugemist täpselt kolm korda, enne kui asi sujuma hakkas. Millegipärast tundus keelekasutus võõras (briti värk, ju siis). Kui aga sellest mäest üle saab, on tegu ladusas ja ühtses stiilis kirjutatud põnevuslooga, mis on Laurielikult macholik ning humoorikas. Macholik sellepärast, et Hugh on loosse sisse kirjutanud ka küllaltki klišeelikke kangelase stseene (mees tunneb, et peab tundmatu noore ja ilusa naise ilmtingimata päästma) ning samas on ta suutnud hoiduda liigsest draamast ning emotsioonidest.

Raamat on tunduvalt sisukam ja sügavam kui näitekd Dan Browni üllitised, kuid lugedes on kõike sama kerge ette kujutada, et tahes-tahtmata tekib mõte: "Sellest saaks päris hea põnevusfilmi teha."

"The Gun Seller" annab aimu, et Hugh Laurie tunneb relvi (macho).
Peategelane Thomas Lang on endine sõjaväelane, kes justkui kogemata satub sündmustejadasse, mis päädivad tema osalusega ühes terroristiderühmas.

Peategelase kaudu annab autor edasi päris korralikku analüüsi. Minategelane Lang arutab ja vaagib esimestest lehekülgedest peale, alates hetkest, mil kogukas meesterahvas teda selja tagant kägistamisvõttes hoiab.

Naiskarakter Sarah, kelle pärast Lang ülepeakaela manipulatsioonivõrku satub, pole eriti hästi välja kukkunud. Nõrgalt kirjutatud. Aga annan andeks. Tegu ju Hugh Laurie esikraamatuga.

Sarah ja Thomase vahel tekib vastastikune sümpaatia, kuid mees on piisavalt arukas ja raamatu lõppedes on ta tähelepanu hoopis meeldivama neiu poole suunatud.

Kokkuvõtvalt on "The Gun Seller" korralikult kirjutatud põnev lugemine, mis annab lugejale mõtlemapaneva seose poliitika (valitsuste), relvatööstuse, sõja ning terrorismi vahel.”

05.09.2012 22:10 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Hugh Laurie The Gun Seller arvustusi (review)Otsi Google abil: hugh laurie the gun seller (review)