9.7 3 hindajat

Seotus
Jana Maasik

„Me mõjutame üksteist niisamuti nagu kaootiliselt liikuvad molekulid, mis põrkudes muudavad üksteise kiirust ja suunda. Löökide mõju ei kao ka aastate pärast, sest meie teekond on juba teiseks muutunud.“ „Seotuse“ läbivaks liiniks on ühe Eesti perekonna lugu. Jutustajateks on 90-ndate alguses Helsingis päevikut ja käsikirja kirjutav rock-muusik Olle ning tema parima sõbra tütar Katrina. Realistlikke, kohati koomilisi ja ka kurbi detaile kasutades kirjeldab autor raamatus nii üheksakümnendatest tuttavat eluolu kui ka tänapäeva. Jana Maasikult ilmus 2012. aastal varjunime Janka Lee Leis all romaan „Vihmasaatjad“, mis võitis kirjastuse Tänapäev korraldatud romaanivõistlusel esikoha. Temalt on ilmunud ka kaheosaline lasteraamat „Hanna ja Aleksi lood“. Lisas Ende 10.03.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mulle väga meeldis see raamat. Esiteks väljendab see meie põlvkonna melomaanide muusikanälga- ja armastust rockmuusika vastu. Väga paljud meist lindistasid Hittimittarit, Leviraatit, käisid plaadimäel, kuulasid isegi soovisaadet. Muusika oli meie jaoks midagi, läbi mille ennast määratleda.
Mulle väga meeldis ka Olle platoonilise armastuse lugu ja kolmanda osa olukirjeldused. Meenus, et just nii see ju oligi – poes ja baaris, asula vahel ja koolis. Minu meelest väga täpne meeleolu edasiandmine ja selgelt väljajoonistunud karakterid.
Pealkirja („Seotus“) põhjendatus.
Seotuse liine oli ju tegelikult mitmeid, aga peamine näis olevat siiski see, et tegelaste lapsepõlv ja iseloom määrab selles romaanis selle, mis nendega elus toimub. Samuti on elegantselt välja mängitud seotus väljamõeldu ja tegelikkuse vahel – ehk päeviku ja käsikirja osa viisid mõttel sellele, et kui palju Olle või üldse laiemalt raamatute autorid võtavad materjali oma elust ja mälestustest ning kui palju ja mis mõjutab neid kirjutama just nii nagu nad kirjutavad.

Kokkuvõttes: hästi kirjutatud, rikka sõnavaraga raamat.”

10.03.2014 12:53 - Ende
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Jana Maasik Seotus arvustusi (review)Otsi Google abil: jana maasik seotus (review)