4.4 7 hindajat

Minu Mongoolia
Roy Strider

“Inimesed mägedes meenutavad putukaid. Nagu sipelgad, rühivad nad kuhugi, hambad ristis: hagu korjama, odra või viinamarjade kasvatamiseks terrasse looma; mõned narrid lähevad endale midagi tõestades tippe vallutama, just nagu oleks maailm pärast seda kuidagi parem paik; ja siis on veel moodsad inimesed, kes ronivad kuhugi üles selleks, et ennast ja ümbritsevat pildistada ning sellise saagiga alla ronida. Mäed on aga majesteetlikud ja vaiki, neil on inimestest täiesti ükskõik – nad on lihtsalt mäed.” Rändaja Roy kuulub tippe vallutada tahtvate inimeste hulka. Mõned neist jäävad ka kättesaamatuks: võib-olla on aeg olnud selleks vale, võib-olla ei ole seda soosinud muude, esmapilgul tühiste pisiasjade kokkulangemine. Ja võib-olla pole vajagi tõusta iga mäe tippu, et teada, mida kõrgmäestikuõhk inimesega teeb. Lõppeks on üksainus kõrgus, mille vallutamine pingutust väärib – ja seda geograafiliselt kaardilt ei leia. Sest mine nii kaugele kui tahad, minevik saab su alati kätte. Lisas About 20.12.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Pigem ühe poisikluti katsed ennast ja seeläbi ka armastust leida, selline pubekirjandus. Omas zhanris ehk hea, aga reisiraamatuna - no ma ei tea...”

20.01.2011 12:30 - Kristi
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Strideri kirjanikuvõimed pole mulle kunagi väga sügavat muljet jätnud, nii et võtsin raamatu kätte pisukese eelarvamusega. Selgus, et tegemist polegi väga klassikalise raamatuga, vaaud pigem reisikirjadega. See sobib juba paremini, sest sel puhul loed kui kellegi päevikut ja sealt oleks stiililist ühtlust ja kirjailu nõuda natuke pentsik. Tunne, et loen kellegi isiklikku päevikut, jäigi lõpuni saatma ja mingil määral ka segas.
Muidugi leidus raamatus ohtralt huvitavat sisu, ning kui vormist mööda vaadata, tunnen end selle lugemise järel jälle pisut rikkamana.”

20.12.2010 15:37 - About
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Roy Strider Minu Mongoolia arvustusi (review)Otsi Google abil: roy strider minu mongoolia (review)