8.1 13 hindajat

Out of Office ehk Aasta kontsakingadeta
Merit Raju

Lugu Eesti naisest, kes võtab end töölt vabaks, et teha seda, mida ta tegelikult tahab. Nii abistab ta põhumaja ehitamisel, müüb Pärnus keraamikat, sorteerib Austraalias postkaarte, sukeldub Lõuna-Hiina meres, seikleb Laoses ja proovib ära taluelu Võrumaal. Lisas karuelevant 12.02.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Ma võtsin selle raamatu lugemiseks puhtalt seetõttu, et teada saada, mis põhjusel see bestselleriks on saanud. Ühesõnaga eelarvamused, eelarvamused... Tulemuseks oli 6/10. Pole põhjust muretseda, ma olen nimelt hirmnõudlik lugeja. :)

Mulle meeldis autori esmapilgul naiivne arusaam "maailma asjade toimisest". Süüvides igati eluterve, selliselt mõtlevaid inimesi võiks märksa enam olla.

Mul on hea meel, et ta jõudis sinna, kuhu ta jõudis, ning ei surunud enda veendumusi peale: sugugi mitte igaüks ei saa seda ette võtta, mida tema, sest puudub selline puhver. Hea, et ta lähtus raamatut kirjutades endast.

Ning tore oli ära tunda, et mu enda elu on rikas sellistest pisikestest asjadest, mille tema alles sellel vabal aastal avastas: tean, kuidas lõhnab kuivatatud nurmenukk (ja ka ahjus alles kuivav), mil moel ragiseb kuuvanune lumi, kui karune on märg koerakasukas, kuidas piilub puude vahelt hilisnovembri päike jne. Ehk on sellest raamatust silmade avamise abi neile, kes on selle kõik lapsepõlvest unustanud ... või, nagu siinsel juhul, pole seda kunagi kogenud-tundnudki (selline mulje mul autorist jäi).

Miinustest: sõna "öko" veidi liiga lõtv kasutamine (ja kohati küsitavgi), veidi liiga lohvakas toimetamine (rohkelt mõttekordusi; palju ingliskeelseid tsitaatsõnu, eriti võõristav oli nendega kohtuda siis, kui need olid võru keelega vaheldumisi; mitte kõige korrektsem ortograafia; kohati loo n-ö venitamine, st tekst vajanuks palju tõsisemat läbitöötamist).

Üldiselt täitsa okei lugemine. Minevikku suunatud teostes sõnade mängu ja tõesti Kirjaniku (sic!) mõtteid nautida armastavatele inimestele soovitaksin aga Lauri Sommeri "Räestu raamatut". Vapustav teos!”

29.10.2012 14:08 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Merit Raju Out of Office ehk Aasta kontsakingadeta arvustusi (review)Otsi Google abil: merit raju out of office ehk aasta kontsakingadeta (review)