8.6 7 hindajat

Minu Jaapan 23 vaadet tõusva päikese maale
Maret Nukke

Jaapan on kindlasti üks neid kultuure, mille kohta olen kuulnud kõige erinevamaid ja vastuokslikumaid seisukohti, alates sellest, et jaapanlased on ühteaegu külalislahked ja ei võta võõraid omaks, kuni selleni, et Jaapanis elada on lihtne, kuid samal ajal ka raske. Olen mõelnud, et küllap see sõltub sellest, kellena ja mis positsioonis sa selles kultuuris toimid. Turistile näidatakse igas kultuuris seda, mis kohalike arvates on neis parim, ning mulle tundub, et Jaapan on vähemalt Aasia maade hulgas üks paremini müünud kultuure. Et turist liigub mööda ette antud trajektoori, millest ta tavaliselt keeleoskuse puudumise tõttu kardab kõrvale kalduda, satub ta vaid sinna, kuhu teda tahetakse suunata. Temalt ei oodata tülikat küsimust „Miks?”, sest teda huvitab reeglina ainult „Mis?”. Sestap ongi hea olla Jaapanis lihtsalt kultuuri uurija, kes kalli ja oodatud külalisena tuleb, küsib ja vaatab, andes kohalikule meelitavalt kõiketeadja rolli, ning lahkub õigel ajal ja viib enamasti oma teadmised endaga kaasa. Lisas Kristell 02.12.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Mul on igati hea meel tõdeda, et Mareti raamat on jälle üks paremaid "Minu" seeria raamatuid. Mingil hetkel tundus, et sari käib päris maha, sest ilmus järjepanu teoseid inimestelt, kes kirjutada ei mõista, ent nüüd on taas üks tugev teos paika pandud.
On see Maret Nukke kirjutamise stiil või hoopis selle kauge ja mitmeti müstilise maa omapära, mis selle raamatu puhul nõnda võlub? Usun, et siin on mõlemat ja see ongi täiuslik kokteil -- hästi kirja pandud raamat sellest, mis tõepoolest ka huvitav on. Aitäh!”

02.12.2011 11:38 - Kristell
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Maret Nukke Minu Jaapan 23 vaadet tõusva päikese maale arvustusi (review)Otsi Google abil: maret nukke minu jaapan 23 vaadet tõusva päikese maale (review)