Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest
4.5
2 hindajat

7. Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest
Tim Harford

Tim Harfordi võiks pidada Briti Malcolm Gladwelliks. Nauditavalt kirjutatud raamatus saavad kokku populaarne majandusteadus ja psühholoogia; siin on paeluvaid edu- ja ebaõnnestumise lugusid, mis mõjuvad tõeliselt üllatavalt. Raamat on informatiivne, tulvil uudseid mõttemudeleid provotseerivaid järeldusi. Kohanemine pakub loetaval, isegi meelelahutuslikul viisil argumendid „ülalt- alla“ meetodi vastu. See teeb maha nõukogude ja Harvardi käsu ja kontrolli stiilis planeerimise, majanduspoliitika ja regulatsiooni ning pakub nii majandusliku kui ka üldise edu valemina katse-eksituse (ja eriti eksituse) meetodi.


Lisas Marge-Elin Roose 29.10.2012
Pane hinne:
On aeg tõusta!
6.0
2 hindajat

8. On aeg tõusta!
Kim Kiyosaki

Kim Kiyosaki kirjutab oma raamatus otsekoheselt ja kaasahaaravalt sellest, kuidas leida julgust, saada võitu sisemisest ebakindlusest ja kasvatada eneseusku, selleks et oma materiaalsed unistused täide viia. Kim jutustab nii enda kui ka teiste naiste tõsielulisi ettevõtlus- ja investeerimislugusid, mis valgustavad, innustavad ning üllatavad teid. Autor kutsub naisi üles analüüsima oma isiklikke raskusi, tagasilööke, koomilisi olukordi ja võite. Tuleb vaid tahta, hakata tegutsema ning saavutada materiaalne vabadus, mille kaudu viia oma unistused ellu. Kim Kiyosaki esimene raamat „Rikas naine on tõusnud juba raamatuedetabelites bestselleriks.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Õuna südames
6.0
1 hindaja

9. Õuna südames
Adam Lashinsky

Arvukatel intervjuudel põhinev raamat kõneleb põhjalikult sellest, kuidas Apple hoiab salapära, usaldusväärsuse ja teistmoodi juhtimisstruktuuri abil firmat maailma väärtuslikema börsifirmana, mis ka tõelise gigandina on suutnud jääda nõtkeks nagu mõni uuenduslik start-up. Autor demonstreerib, kuidas Applei edu ei mahu üldiselt neisse kontseptsioonidesse, mida maailma majanduskoolides õpetatakse. Või nagu üks tuntud majandusprofessor on öelnud: Apple on nagu mesimumm. Ei tohiks suuta lennata, aga lendab.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Mina, Steve
1.0
1 hindaja

10. Mina, Steve
Steve Jobs

„Lähme parem leiutame homse, mitte ärgem muretsegem eilsete juhtumiste pärast.“ Steve Jobs ei vaja pikka tutvustamist: ta oli USA infotehnoloog ja ettevõtja, firma Apple Inc. üks asutajatest ja kauaaegne peadirektor. Raamatusse „Mina, Steve“ on kogutud üle 200 Steve Jobsi tsitaadi ja ütluse. Perfektne raamat inimesele, kes otsib ideid, mida saaks rakendada oma äris ja miks mitte ka eraelus.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Kohad ja mittekohad

11. Kohad ja mittekohad
Marc Auge

Marc Augé (sünd. 1935) on tänapäeva üks kõige nimekamaid prantsuse antropolooge, 1992. aastal ilmunud “Mittepaigad. Sissejuhatus ülimodernsuse antropoloogiasse” on tema tuntuim ja tõlgituim teos. „Kohad ja mitte-kohad“ on praeguseks juba klassika staatuses antropoloogiline käsitlus tänapäeva Lääne ühiskonna põhijoontest, mis koonduvad Augé jaoks “mittepaiga” mõistesse: “mittepaigad” on anonüümsed transiitpaigad, mida moodsas ühiskonnas on üha enam ja kus üha enam inimesi veedab üha enam aega: lennujaamad, supermarketid, kiirteed jne. Augé teos on ühtaegu tabav ja vaimukas diagnoos kaasaegsele Lääne ühiskonnale, ent ühtlasi oluline teoreetiline panus aruteludesse moderniseerimise üle.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
9.7
3 hindajat

12. Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
Ene Margit Tiit

Autor annab ülevaate kümnest Eesti pinnal toimunud rahvaloendusest ning eestlaste elust viie põlvkonna jooksul (aastatel 1881–2010). Lühidalt tutvustatakse ka 2011. aasta rahvaloenduse korraldust.


Lisas Boombastic 31.01.2012
Pane hinne: