Partner:
On aeg tõusta!
6.0
2 hindajat

7. On aeg tõusta!
Kim Kiyosaki

Kim Kiyosaki kirjutab oma raamatus otsekoheselt ja kaasahaaravalt sellest, kuidas leida julgust, saada võitu sisemisest ebakindlusest ja kasvatada eneseusku, selleks et oma materiaalsed unistused täide viia. Kim jutustab nii enda kui ka teiste naiste tõsielulisi ettevõtlus- ja investeerimislugusid, mis valgustavad, innustavad ning üllatavad teid. Autor kutsub naisi üles analüüsima oma isiklikke raskusi, tagasilööke, koomilisi olukordi ja võite. Tuleb vaid tahta, hakata tegutsema ning saavutada materiaalne vabadus, mille kaudu viia oma unistused ellu. Kim Kiyosaki esimene raamat „Rikas naine on tõusnud juba raamatuedetabelites bestselleriks.


Lisas Marge-Elin Roose 16.08.2012
Pane hinne:
Õuna südames
6.0
1 hindaja

8. Õuna südames
Adam Lashinsky

Arvukatel intervjuudel põhinev raamat kõneleb põhjalikult sellest, kuidas Apple hoiab salapära, usaldusväärsuse ja teistmoodi juhtimisstruktuuri abil firmat maailma väärtuslikema börsifirmana, mis ka tõelise gigandina on suutnud jääda nõtkeks nagu mõni uuenduslik start-up. Autor demonstreerib, kuidas Applei edu ei mahu üldiselt neisse kontseptsioonidesse, mida maailma majanduskoolides õpetatakse. Või nagu üks tuntud majandusprofessor on öelnud: Apple on nagu mesimumm. Ei tohiks suuta lennata, aga lendab.


Lisas Marge-Elin Roose 07.08.2012
Pane hinne:
Mina, Steve
1.0
1 hindaja

9. Mina, Steve
Steve Jobs

„Lähme parem leiutame homse, mitte ärgem muretsegem eilsete juhtumiste pärast.“ Steve Jobs ei vaja pikka tutvustamist: ta oli USA infotehnoloog ja ettevõtja, firma Apple Inc. üks asutajatest ja kauaaegne peadirektor. Raamatusse „Mina, Steve“ on kogutud üle 200 Steve Jobsi tsitaadi ja ütluse. Perfektne raamat inimesele, kes otsib ideid, mida saaks rakendada oma äris ja miks mitte ka eraelus.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Kohad ja mittekohad

10. Kohad ja mittekohad
Marc Auge

Marc Augé (sünd. 1935) on tänapäeva üks kõige nimekamaid prantsuse antropolooge, 1992. aastal ilmunud “Mittepaigad. Sissejuhatus ülimodernsuse antropoloogiasse” on tema tuntuim ja tõlgituim teos. „Kohad ja mitte-kohad“ on praeguseks juba klassika staatuses antropoloogiline käsitlus tänapäeva Lääne ühiskonna põhijoontest, mis koonduvad Augé jaoks “mittepaiga” mõistesse: “mittepaigad” on anonüümsed transiitpaigad, mida moodsas ühiskonnas on üha enam ja kus üha enam inimesi veedab üha enam aega: lennujaamad, supermarketid, kiirteed jne. Augé teos on ühtaegu tabav ja vaimukas diagnoos kaasaegsele Lääne ühiskonnale, ent ühtlasi oluline teoreetiline panus aruteludesse moderniseerimise üle.


Lisas Marge-Elin Roose 16.04.2012
Pane hinne:
Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
9.7
3 hindajat

11. Eesti rahvastik. Viis põlvkonda ja kümme loendust
Ene Margit Tiit

Autor annab ülevaate kümnest Eesti pinnal toimunud rahvaloendusest ning eestlaste elust viie põlvkonna jooksul (aastatel 1881–2010). Lühidalt tutvustatakse ka 2011. aasta rahvaloenduse korraldust.


Lisas Boombastic 31.01.2012
Pane hinne:
Reklaamitrikk ehk kõik, mida reklaamist teadma pead
9.2
23 hindajat

12. Reklaamitrikk ehk kõik, mida reklaamist teadma pead
Kent Raju

Reklaam on üks neist valdkondadest, mille kohta on kõigil arvamus ja milles kõik on “eksperdid”. Kui tahad teada, kuidas reklaamitegemine käib, missugune näeb välja lavatagune maailm ning mida peaksid teadma, et reklaamimaailma mõista või seal sõna sekka öelda, haara raamat, asu lugema ja saad teada:
- kuidas reklaamiagentuuri tööle saada
- missugused on tüüpilised reklaamiagentuuride töötajad ja kliendid
- kuidas teha tõhusaid reklaame
- mis on sagedasemad jamad, mis reklaamides juhtuvad ja mida sa enamasti ei märka.
www.reklaamitrikk.ee


Lisas beck 05.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Kuigi reklaami on meie elus igal sammul ja reklaamime ju ennast ka alateadlikult pidevalt, ei oleks ma ilmselt seda raamatut riskinud kätte võtta - no et nagu õpik või nii. Õnneks oli mul hea eelinfo "Reklaamitriki" kohta olemas, nii et tegin seda siiski.
Mulle meeldib alati raamatutes momendid, kui tundub situatsioon - elust enesest, kui tunned, et oled nagu raamatutegelane. Me ilmselt ei pane tavaelus tähelegi, kui palju reklaami ikkagi on ja kui palju ta meid mõjutab, ka siis kui me väidame kangekaelselt vastupidist. Seetõttu tundsin pea igal leheküljel - no muidugi, just nii see ju ongi, aga me lihtsalt oleme kõigega nii harjunud, et ei pane seda reklaamiuputust tähele. Pigem asume kaitsepositsioonile - laseme kõrvust ja ajust mööda, et mitte ennast risustada. Raamatut lugedes hakkasin mõtlema, kuidas mina reklaame vaadates/kuulates/lugedes neisse suhtun/vastu võtan ja avastasin, et enamasti ma isegi ei teadvusta seda, mis mu ümber selles osas toimub. Nii nagu me elus palju asju ei teadvusta - "automaatpiloot" peal. Ka seda, kui keeruline reklaamitöö oma olemuselt on (kui teha head reklaami) ning kuidas me tavaliselt ainult lõpptulemust kritiseerime.
Kui üks raamat paneb mõtlema selle üle, mida ma elus teadvustan ja mida mitte ning lisab dolerantsust siis on ta oma ülesande kuhjaga täitnud.
Loomulikult oli ka palju sellist, mida ma enne ei teadnud ja küsisin mõttes, et kas tõesti "tegelt ka"?
Kui üks raamat teeb mind targemaks, siis on ta oma ülesande taas kuhjaga täitnud.
Huumor täitis oma ülesande täielikult - mõnus lugeda ka võhikutele ja kuidas sa ikka tõsimeelselt lähed materdama seda, mida ise igapäevaselt teed.
Et raamatut väga mõnus lugeda on, näitab see, kui minu suhteliselt närva lugemusega poeg selle ühe hooga kaanest kaaneni läbi luges - "tegelt ka".”

09.08.2012 13:06 - Marge-Elin Roose
Hinnang arvustusele:
  +2   -0