7.5 20 hindajat

Kuristik Rukkis
J.D. Salinger

Lisas Nimetu 29.03.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

1. ...

“Raamatuga suhteliselt rahul”

05.11.2019 15:53 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Lugesin raamatut 30+ vanuses (kooli ajal õnnestus ilma lugemata pääseda). Kuna tean, et teos on mõne mu tuttavast raamatusõbra lemmik, siis ootasin sellest klassikale omast sügavust, pointi. Aga seda ei leidnud! Isegi ridade vahel mitte!
Guugeldades leidsin Wikipediast teabe, et teos on osutunud nii mõnegi mõrvari lemmikuks, muuhulgas oli see John Lennoni tapja taskus, kapsaks loetud.
Täitsa usun. Sest mina tuvastasin Holdenil küll isiksusehäire (impulssiivne, kergesti ärrituv, tagajärgedele ei mõtle, leiab, et teised teevad valesti, aga eneses vigu ei näe, omast arust heatahtlik ja hooliv, aga tegelikult vastutustundetu, ühesõnaga "lilleke keset sitamerd"). Siinkohal tahaks öelda, et ka paljud kurjategijad on muuhulgas toredad, sarmikad ja justkui heatahtlikud inimesed. Nad leiavad lihtsalt, et neid ei mõisteta õigesti ja neid on ebaõiglaselt koheldud. Ühesõnaga nad ei sobitu ühiskonda. Ka neid võiks siis ju väärkoheldud kaunishingedeks pidada?
Tagasi raamatu juurde. Kahtlemata on tegemist teosega, mis tekitab vastakaid arvamusi ja seetõttu ka jutuainet. Kas see asjaolu teeb raamatu heaks? Ei tea.”

02.02.2017 22:44 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
05.02.2017 17:25 xorro
Päris äge arvustus, sest mul jäi samuti kooliajal mingi nipiga lugemata ja natuke selline tunne on alati olnud, et äkki peaks lugema, et ka kultuurne inimene olla.. :)

“Ootasin midagi enamat. Mulle absoluutselt ei meeldinud. Igav ja ilma erilise sisuta. Probleeme nagu raamatus polegi, ainult pubeka elu ja sellega hakkamasaamine. Pärast lugemist tundsin, et olin 3 tundi oma elust raisanud. ”

25.12.2011 19:23 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Kuna nimetatud raamat kuulub gümnaasiumi kohustusliku kirjanduse hulka siis on ebatõenäoline,et raamat lugemata oleks :) Raamat on iseenesest üsna mõtisklev, kuid kui hakata raamatut lugema võid ühel hetkel avastada,et teose kätte võtmisest on möödas juba mitmeid tunde. Seda raamatut on raske lugeda peatükiti, kui kätte võtta siis juba korraga läbi lugeda, 2oo lehekülge läheb kiiresti. Korraga läbi lugedes lööb sisule parema pildi ette ning sisust on kergem aru saada. Teose peategelane on 17 aastane Holden Caulfield, kes jutustab oma elust ja olust sel hetkel ning varem. Kogu tema jutt on arutlev ning meenutav, kuid lugedes tundub nagu ta tegeleks kogu räägitavaga samal hetkel. Teos oli minu jaoks Bulgakov'i " Meister ja Margarita" kõrval teine raamat mida soovitaksin lugeda. Väga huvitav teos :)”

29.03.2011 18:27 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe J.D. Salinger Kuristik Rukkis arvustusi (review)Otsi Google abil: j.d. salinger kuristik rukkis (review)