Mõtteid ja meenutusi mälumängudest
7.0
1 hindaja

37. Mõtteid ja meenutusi mälumängudest
Hillar Palamets

Eestis on selle mõtestatud ajaviitega tegeldud oma pool sajandit. Autor on olnud üle neljakümne aasta nii kilbar, küsimuste koostaja, ˛ürii liige kui ka mängujuht ja on ERF-i populaarsetes telemängudes osaledes puutunud kokku Õie Heinmaa, Hardi Tiiduse, Tõnis Laisaare ning teistega. Peale meenutuste käsitletakse küsimuste-küsimustike koostamist. Raamatu teises pooles on valik parematest küsimustest teemade kaupa ja kolm Tartu-keskset küsimustikku. * * *
- Igal inimesel on, aga Jumalal ei ole?
- Antiikaja hellenid kutsusid ühte eksootilist looma kaamelleopardiks, kreeka keeli „kamēlopardalis”. Mis nime all tunneme seda olendit tänapäeval?
- Miks jääkarud ei söö pingviine?
- Mida pakkus Eeva Eedeni aias Aadamale?
- Milline puder asendas vanasti eesti meestele Viagrat?
- Kes tsaaririigi kroonitud peadest tegi ühes kolmest tähest koosnenud venekeelses sõnas neli kirjaviga?
- Millise riigi lipule on 22 korda kirjutatud ornament­kirjas „Allah akbar!” („Allah on suur!”)?
- Milline Oskar Lutsu teos lõpeb sõnadega: „Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud…”?


Lisas Marge-Elin Roose 10.01.2013
Pane hinne:
Nostalgilised tikandid
7.3
3 hindajat

38. Nostalgilised tikandid
Helga Koger

Omaaegsete populaarsete käsitööajakirjade Käsitööleht ja Ilutegija väljaandja Helga Koger on nende kaante vahele kogunud mustrid oma lapsepõlve mälestustest – tikitud esemed 20. sajandi esimese poole Eesti kodudest. Need kodud olid kuidagi eriliselt kodused, romantilised ja omanäolised, sest isetehtud asjad on alati erilised, kandes endas soojust. Tikkimishuvilised leiavad sellest mustrivihikust ideid, kuidas igapäevaellu romantikat tuua – valikus on voodikatted, kummuti- ja laudlinad, seinavaibad jm. Eriliseks teevad väljaande ka mustrilehed, millele on mahutatud suured tikkimismotiivid. Valikust leiab nii madalpiste- ja ristpistemustreid kui ka rišeljöötikandeid. Mustrid joonistasid Tiia Tamme ja Liina Lapsanit Fotod: Urmas Luik Kujundaja Merike Arbet


Lisas Marge-Elin Roose 10.01.2013
Pane hinne:
Maalehe maasikaraamat
3.0
1 hindaja

39. Maalehe maasikaraamat
Asta-Virve Libek, Väino Eskla

Eelmise maasikaraamatu ilmumisest on möödas juba üle kümne aasta. Pidevalt tuleb turule uusi ja paremaid maasikasorte ning ka kasvatustehnoloogia täiustub jõudsasti. Käesolev raamat on mõeldud abistama maasikakasvatajaid sordivalikul, istutusmaterjali muretsemisel, istandiku rajamisel ja hooldamisel ning haiguste ja kahjurite äratundmisel.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Polümeersavist helmed
9.0
1 hindaja

40. Polümeersavist helmed
Linda Peterson

Raamatus õpetatakse, kuidas polümeersavi töödelda ja voolimiseks ette valmistada ning mil viisil värve segada. Lisaks tutvustatakse vajalikke tööriistu ja erinevaid viimistlusviise: lihvimist, poleerimist ning lakkimist. Ainulaadsed helmed on kaunistatud fotode ja sädelevate pigmentpulbritega, mõni meenutab skulptuuri või imiteerib hoopis poolvääriskive. Veidi harjutamist ja tulemuseks on meisterlikud käsitsi valmistatud helmed. Helmeid on kasutatud kaelakeede, käevõrude ja kõrvarõngaste valmistamisel. Tutvustatakse ehtevalmistamise tehnikaid: lükkimist, kinnise fikseerimist, komponentide ühendamist. Valmisehete puhul on kasutatud mitmesuguseid materjale, mis toovad helmeste ilu ja omapära veel rohkem esile. Igas juhendis tutvustatakse mõnda ehtevalmistamise tehnikat, mistõttu on see raamat asendamatu abivahend igaühele, kes soovib selle valdkonnaga tutvuda. Raamatust leiavad praktilist teavet nii algajad kui ka kogenud ehtevalmistajad.


Lisas Marge-Elin Roose 03.01.2013
Pane hinne:
Noppeid Kihnu näputööst

41. Noppeid Kihnu näputööst
Ingrid Uus

„Mõnõd noppõd Kihnu njäputüest” on täiendatud väljaanne 2005. aastal ilmunud raamatust. Raamat annab väikese ülevaate Kihnu traditsioonilistest käsitööoskustest aga ka nende kasutamisvõimalustest tänapäeval. Esitatud töövõtteid on püütud edasi anda võimalikult algupäraselt, nii nagu neid oskusi ja esemeid Kihnus on tehtud. Siin on põhjalikumalt käsitletud paelte põimimist; kinnaste ja kapetate kudumist; äärepitside heegeldamist; käistekirjade motiivide tikkimist; vardakoti, tasku ning lastemütside õmblemist ja kaltsunukkude tegemist. Raamat on illustreeritud rohkete jooniste ja fotodega. „Noppeid Kihnu näputööst” võiks olla huvipakkuv materjal kõigile Kihnu käsitööst huvitatuile.


Lisas Marge-Elin Roose 14.12.2012
Pane hinne:
Suur nukuriiete raamat. Nukuriiete õmblemise juhised, lõiked, töövõtted
9.0
1 hindaja

42. Suur nukuriiete raamat. Nukuriiete õmblemise juhised, lõiked, töövõtted
Liia Tammes

See et väikesed tüdrukud armastavad mängida nukkudega, on aastatuhandeid püsinud kaunis traditsioon. Alati leidub aga tüdrukuid, kes huvituvad moest ja nukuriietest ja kellele meeldib ise oma kätega nukule uhked rõivad õmmelda. „Suur nukuriiete raamat“ on praktiline käsitööraamat, mis annab nii igale algajale õmblemishuvilisele kui ka moekunstnikule innustust ja õpetust nukugarderoobi tarvis. Emadele ja vanaemadele, kes koos lastega soovivad nende lemmiknukule ise pluuse, kleite, pükse ja palju muud õmmelda, on „Suur nukuriiete raamat“ nii praktilist juhatust kui ka silmailu pakkuv. Raamat sisaldab algajale õmblejale kõike vajalikku: lõikeid rõivadetailide sobivas suuruses väljalõikamiseks ja sammsammulisi õpetusi koos fotodega erinevate rõivaesemete õmblemiseks. Raamatu praktilises osas on enam kui 30 õpetust igapäevarõivaste ja pidulike tualettide valmistamiseks. Rikkalikult illustreeritud raamatus on näha, kuidas on võimalik sama lõike järgi tehtud rõivaid satside, äärepaelte, pitside, tikandite või muu huvitava detailiga omanäoliseks muuta. Samuti võib näha, kuidas erinev kangas sama lõike puhul hoopis teisiti toimima hakkab. Raamatu autor on kasutanud rõivaste modelleerimiseks kolme pikkusega Götz firma nukke, kuid rõivad sobivad ka teiste tootjate samas mõõdus nukkudele. Kõige tillemad rõivad lähevad 25-30 cm pikkustele nukkudele. Keskmise suurusega rõivad sobivad 35-40 cm nukutirtsudele ja kõige suuremad rõivad sobivad preilidele pikkusega 45-50 cm.


Lisas Marge-Elin Roose 06.12.2012
Pane hinne: