Nexus 4 E960 (Google Nexus 4)
9.2
14 hindajat

7. LG Nexus 4 E960 (Google Nexus 4)

Ekraan: 4.7", 768x1280 (320 ppi) WXGA IPS Corning® Gorilla® Glass 2
CPU: Qualcomm Snapdragon™ S4 Pro
Mälu: 2 GB
Salvestusmaht:16 GB
Aku maht: 2100 mAh
Kaamera: 8 MPx
Esikülje kaamera:1.3 MPx
Mõõtmed: 133,9x68,7x9,1mm
Kaal:139 g
Võrgud: GSM/EDGE/GPRS (850, 900, 1800, 1900 MHz), 3G (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz), HSPA+ 42
NFC: jah
Juhtmevaba laadimine: jah


Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
15.04.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Olen nüüd juba üle nädala uue Nexus 4 omanik, püüan siin telefoni plussid ja miinused kirja panna.

Minu telefon on UK Google Play poest tellitud ja saabus Eestisse DHL kulleriga. Kogumaksumuseks 369€, mis on võrreldes teiste tehniliselt sarnaste telefonidega ikka palju soodsam. Tänaseks on küll juba uusi ja kiiremaid telefone peale tulnud või tulemas, kuid Nexus 4 müügiletuleku ajal (november 2012) oli tegemist superpakkumisega.
Kahjuks ei olnud mina ainuke, kellele see nii tundus. Kui telefon Google Play poes müügile tuli, osteti UK kogus ära umbes 4 minutiga ja tohutu koormuse all jooksis Google pood täiesti umbe. Tean, sest olin ise esimeste hulgas, kes läbi mitmesuguste veateadete rägastiku tulutult telefoni ostukorvi püüdis saada. Kui see lõpuks korda läks, siis maksmiseni jõudes tuli kas veateade või oli jälle telefon ostukorvist kadunud. Nii ma telefonist ilma jäingi ja pidin 5 kuud ootama, kuni telefonid jälle müügile tulid.

Ainult ühes mõttes on see hea – nüüd märtsis müüki tulnud mudelit on veidi edasi arendatud. Näiteks esimese seeria telefoni heli on lauale asetatult summutatud, sest sileda klaasist tagakülje sisse paigutatud kõlar on tihedalt vastu lauda. Uuel mudelil on tagaküljel 0,1 mm kõrgused kumminublud, mis jätavad kõlarile õhuvahe. Selline viga oleks võinud ka esimesel versioonil muidugi olemata olla.

Lisaks soodsale hinnale on Nexus 4 üks eelis alati värskeim operatsioonisüsteem. Et tegu on Google enda arendatud telefoniga, saavad kõik Nexuse mudelid Androidi versiooniuuendused kõige esimesena. Kuna teised telefonitootjad on puhtale Androidile omalt poolt ikka üht-teist lisanud või midagi ära muutnud, siis sõltub versiooniuuendus tootja võimekusest oma versiooni kaasajastada. Mõned telefonid ootavad uut versiooni kuid, mõned aasta ja osad telefonid ei saa seda kunagi. Jah võib ju mõelda, et kui telefon ju töötab ja helistada saab, siis pole vajagi hakata midagi muutma või uuendama. Osalt on see ka tõsi, enamus Android-telefoni omanikke peab sellega ka leppima ja tõenäoliselt leidub alati rakendus, mis uuenduse ka vanematele versioonidele kättesaadavaks teeb. Minul on aga hea meel, kui ühel heal päeval saan ma Android 5 proovida kohe, kui see valmis saab ja mitte aasta pärast.

Nexus 4 ekraan on viimasel ajal standardiks saanud 16:9 külgede suhtest erinev – 16:10. See 48 pikslit ekstra laiust (768px - 720px) ei tundu just palju, aga kasu on sellest näiteks kirjutades, klaviatuuri nupud on natuke suuremad. Telefoni külili pöörates on tänu lisaruumile nähtav umbes 1 rea jagu rohkem kirjutatavat teksti.

Ekraan on üleni klaasist, mis on ülisile ning servadest kumer ning kui välja arvata kõlari pilu ja kaamera auk, siis on esikülg täiesti sümmeetriline, nii et algul oligi taskust välja võttes raske kohe öelda, kumba pidi telefon käes on. Peale mõningast kasutamist leiab silm kaameraaugu juba kiiresti ja tegelikult saab ka juba taskus külgedel asuvate nuppude asukoha järgi telefoni õiget pidi kätte.

Telefoni küljed on kaetud kummise matejaliga, mis laseb muidu väga libedat telefoni kindlamalt käes hoida, kuid silmale see väga kena ei paista. Ka käes hoides tundub Nexus 4 mulle üsna kandiline – kuna mu eelmine telefon oli HTC Sensation (2011, ICS), mille alumiinium-unibody servadest õhenev korpus on ümar nagu lutsukivi. Püksitaskusse libistamisel ja käes hoidmisel on Nexus 4 igatahes ebamugavam.
Telefoni kattev klaaspind on tõesti väga sile ja libe ja kui näiteks rääkimise ajal on vaja mõlema käega midagi teha, siis telefoni õlaga vastu kõrva hoides kipub vägisi alla libisema. See pole muidugi mingi normaalne kõneasend ka, lihtsalt vahel juhtub.

Tulles ligi 2 aastat vana HTC pealt pidin veel ka harjuma, et eraldi nupuriba ei ole – uuel Androidil kuvatakse nupud ekraanile. See võtab küll veidi ekraaniruumi ära, kuid mängides või videot vaadates libisevad nupud nö. serva taha ja ei sega. Küll aga ei meeldi mulle üldse, et menüü nuppu enam nupuribal ei ole. See on peaaegu kõige rohkem kasutatav nupp ja nüüd ma pean iga rakenduse puhul eraldi otsima, kuhu arendaja selle võis pista. Aga näiteks Facebooki rakendusel menüü nuppu joonistatud ei olegi ja seal tekib see nupp ikkagi nupuribale. Kui nüüd selle saaks alatiseks sinna jätta. Võibolla saab ka, pole viitsinud uurida.

Samuti olen HTC nupuriba tõttu harjunud, et otsingu jaoks on eraldi nupp. Varem arvasin, et ma seda üldse ei kasutanud, kuid nüüd kõigepealt menüüd ja siis menüüst otsingut otsides tunnen eraldi nupust puudust küll. Jelly Beani nupurea kolmas nupp, asi, mida ma varem kunagi ei kasutanud, on Recent Apps – kasutasin selle asemel HTC Sense versiooni, mis näitas ainult ikoone. HTC puhul pidi taustal töötavate rakenduste nägemiseks hoidma all Home nuppu, kuid mul oli ilmselt alati lihtsam näpuga ülevalt alla tõmmata.

Telefoni rakenduses numbrit valides olin siiralt üllatunud, et ei toiminud numbriklaviatuuri tähtede kasutamine nime otsingul, võibolla see on jällegi mingi HTC Sense eripära, aga olin sellega nii harjunud, et tõmbasin kohe Androidi telefonirakenduse asemele exDialeri. Ka Jelly Beani klaviatuuri asemel otsustasin jätkata SwiftKey väga mõnusa, eesti keele toega ja täpilisi tähti sisaldava klaviatuuriga. Ja loomulikult ei ole Androidi tavaline launcher võrreldav Apex Launcher’I ülima funktsionaalsuse ja mugavusega.

LG Google Nexus 4,  Android 4.2.2 ja SwiftKey


LG Google Nexus 4,  Android 4.2.2 ja SwiftKey, telefon külje peal


Nexus 4 miinustest tooks esimesena välja ekraani tagasihoidliku ereduse, päikese käes on raske läikivalt ekraanilt midagi lugeda. Kaamera võiks samuti parem olla, kuigi nutitelefoni kaameralt ei saagi palju nõuda, võibolla ainult siis, kui telefoniks on Nokia 808 PureView….

Aku tühjeneb muidugi kiiresti nagu Androidil ikka. Kuna tegu on multitaskiva operatsioonisüsteemiga, siis kõik käivitatud rakendused töötavad taustal edasi ning nii see aku tühjeneb. Kõige rohkem kulutab akut siiski sisselülitatud ekraan, samuti pidevalt sisselülitatud GPS, samuti telefoni võrguühenduse jagamine Wifi võrguna (portable wifi hotspot). Mõnevõrra mõjutab ka levi tugevus, nõrga levi korral tühjeneb aku kiiremini. Üldiselt võib arvestada, et aku kestab 1 päev, hommikust õhtuni. Samas, päevasel ajal max eredusega Ingressi mängides (pidevalt sisselülitatud ekraan ja GPS) on aku 2-3 tunniga tühi.
Nexus 4 aku on 2100mAh, kui tegemist on töötelefoniga, siis on soovitatav juurde osta näiteks 4XAA patareide/akudega lisatoide (u 8000mAh), et tühja aku tõttu midagi tegemata ei jääks.

See ei ole küll konreetse telefoni süü, aga MicroUSB pesa on vastik, eriti võrreldes näiteks Apple uue Lightning ühenduse imelise kasutusmugavusega. Lisaks on MicroUSB pesa pööratud tagurpidi ehk pistiku kitsam külg jääb ülespoole. Asukoht allservas on autos kasutamisel sobivam koht kui näiteks HTC vasak külg. Autohoidiku mõttes võiks ka kõrvaklapipesa olla all, näiteks nagu iPhone 5-l. Niisama taskus kandes ei ole erilist vahet, ka üleval või all.

Kokkuvõtteks. Ei saa öelda, et Nexus 4 oleks igas mõttes ideaalne telefon, kuid samas ma ei tea ühtegi telefoni, mis oleks.
Et võrreldes tehnilistelt näitajatelt sarnaste telefonidega on aga hind isegi kuni poole soodsam, siis hinna/kvaliteedi suhtelt on Nexus 4 täna kindlalt parim nutitelefoni valik.”

16.04.2013 11:03 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Xperia Sola
9.2
6 hindajat

8. Sony Xperia Sola

3.7" (854 x 480 px), 1 GHz kahetuumaline protsessor, 5.0 MP kaamera, Android 2.3. NFC kiibiga.


Lisas koogelmoogel 04.06.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Egas selle raha eest ei saagi tunduvalt parema prosega telefoni. Samuti Sony ju üritab Androidi võimalikult Sonyliseks teha ja selle tegemiseks kulub neil ka aega. Nad on öelnud, et lähikuudel ilmub ka 4.0 uuendus Solale.

Igatahes, minu arust üks parimaid telfone sellises hinnapiiris (300€). Samuti ka ekraan on suureks plussiks: nagu juba eelnevalt mainitud, et see floating touch tehnoloogia kui ka ekraan on vist mahutundlik (?), kuna saab telefonis möllata kas või kindad käes. ”

30.06.2012 22:20 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Galaxy S III GT-i9300
9.1
29 hindajat

9. Samsung Galaxy S III GT-i9300

4.8-tolline (120 mm) AMOLED ekraan 1280×720 pikslit (306 ppi) ja RGBG-maatriks (PenTile). 1.4 GHz neljatuumaline ARM Cortex-A9 protsessor. 1 GB RAM mälu. Saadaval 16/32/64 GB mahutavusega mudelid. Kuni 64 GB microSDXC kaardi pesa. 8 megapiksline tagakaamera, 1.9 megapiksline esikaamera. Ühenduvus Bluetooth 4.0, Wi-Fi supporting 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct. Wi-Fi hotspot, micro-USB with MHL link, NFC, AllShare. Kaal 133 g. Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) operatsioonisüsteem ning TouchWiz "Nature UX" kasutajaliides.


Lisas Plum 30.05.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Ma pole nutitelefonide igapäevane kasutaja. Olen paar-kolm korda mänginud iPhonega sellist mängu nagu Chuzzles, aga telefonis endas ringi ei tuuseldanud.

Sain proovida Samsung Galaxy S III-e. Juba karp käes hoida oli ääretult põnev. Tundub korralik ja tugev karp. Peale telefoni leiab sealt veel kiirjuhendi (eesti, läti ja leedu keeles), kuularid ning nende tarbeks lisaotsikud, USB-juhtme ning kena üllatusena ka adapteri. See oli küll meeldiv üllatus, kuna olen kuulnud, et iPhone’ jaoks tuleb see vidin päris priske summa eest ise juurde osta.

Otsustasin, et kiirjuhendit lehitsen viimasena.
Ohohoo! Kui suuuuuuuuur telefon. Tundub ikka väga pirakas (aga samas ka väga vga äge), eriti kui meenutan seda iPhone’i, millega paar korda mängida sain. Ekraan on ikka tunduvalt suurem. Ei suuda kohe ette kujutada, et sellist asja veel telefonina kasutaks – ehk kõrva juurde tõstaks.

Avamisnupu leiab kiiresti üles (asub paremal küljel, märge ka kenasti peal). Natuke keerasin kätt ja kohe kohandas end ka Galaxy ekraan.
SIM-kaardi jätan sisestamata. Ja tuleks pöörata tähelepanu sellele, et käesolev telefon nõuab endale mikro-SIM kaarti, kuna tavaline ei mahu lihtsalt ära. See nõuab lisaraha kulutamist (muide, juutuubis on üleval videoid sellest, kuidas oma SIM-kaart mikroks lõigata. Oma vastutusel ainult proovida!).

Väga äge tundub, so far so good. Klahvihääl on äge, natuke vee moodi.
Küsib esimese asjana midagi WiFi kohta, ei viitsinud süveneda, skippisin. Järgmiseks küsib, kas soovin Samsungi Accounti teha. Ka selle jätsin vahele (kiri ekraanil soovitab teha, siis mobiili kadumise korral on võimalik see üles leida?!?) Ka Google Accounti ei tee ning jätan vahele ka Google Locationi kohese aktiveerimise.
Lõpuks läheb asi isiklikumaks – nüüd küsitakse, kellele telefon kuulub ja lastakse nimi kirjutada. Natuke harjumatu on tähti sisse toksida (kuna olen harjunud pöidlaid kasutama), aga samas on tunduvalt kiirem kui tavalise, ebanutitelefoniga kirjutada.

Järgmisena pakub Dropboxi. Jätan vahele. Sobib inimestele, kes kohe tehtud pildid soovivad netti üles laadida.
Ja lõpuks: device is set up and ready to use.

Väike sissejuhatus ka (kuidas homescreenide vahel liikuda jm). Automaatselt läheb ekraan tumedaks 30 sekundiga, kui nii kaua ei näpi telefoni. Seda aega saab Settingute at suurendada ja vähendada.

Esmapilguga ütlen, et vägagi kasutajasõbralik. Ei tundu, et oleks võimalik kuidagi terve telefon tuksi keerata. Kohe uurisin ka olemasolevad ikoonid üle. Kokku on olemas 6 homescreeni, millest 2 on tühjad. Esimesel homescreenil on kellaaeg ja asukoht, siis muusikamängimise võimalus. Liikumatud ikoonid on: sõnumid, kontaktid, helistamine ja rakendused (applications). Neid saab muidugi välja vahetada. Meeldib see, et saab ekraane ise kujundada, lisada endale sobivaid ikoone jm (P.S. ühele screenile mahub 4x4 ikooni).

Proovisin õpetuse järgi ise ka ikoone lisada (rakenduste alt), saab hakkama, natuke võõras on. Korraks tekkis paanika (PAANIKA PAANIKA), kuna ei saanud kohe aru, kuidas lisatud ikooni jälle ära kustutada, aga kui sellel näppu peal hoida, siis saab seda liigutada ja alla nurka ilmub ka prügikast. Väga lihtne, lihtsalt ise olin pime. =)

Kuulasin näidisloo ja vaatasin videot. Näidisvideo on tõsiselt ilus (no, tõsiselt! Praegu kiikan teleri poole ja värvid on nii tuhmid ja pilt pole üldse nii terav, hakka või nutma!)ja väga väga hea kvaliteediga. Aga ma ei usu, et täispikki filme Samsungi ees vaadata jaksaks. Füüsilises mõttes. xD
Tagasiminekuks on back-nupp, mis ei asu mitte puutetundlikul ekraanil, vaid paneelil, paremal pool. Ütleks veel, et paneelil on kokku 3 nuppu. See on alguses harjumatu, kuna need paar korda iPhone’l mängides, sain ma tagasi minna kui tõmbasin näpuga vasakult paremale. Aga harjumuse asi, saab ka ümber harjuda.

Kaamera tundub ka väga tasemel vidin olevat. Edevamad inimesed saavad endast ise pilti teha, kuna kaamera asub ka ekraani pool. Silma jäi ka võimalus, et kaamera teeks pilti automaatselt siis, kui objektiivi jääv inimene naeratab. See on küll proovimist väärt.

Lõpuks viskasin pilgu peale ka kiirjuhendile. Seal on ainult kerge ülevaade ja õpetus sellest, kuidas käte liikumisega nutitelefoni hallata. Näiteks kuidas veebis lehitsedes sisse-välja suumida, telefoni raputamine, et otsida teisi bluetooth seadmeid jm. See funktsioon tuleb ise sisse lülitada – kas soovitakse liikumiskontrolli või ei. Kui on mõni, mis tundub eriti loomulik, siis kasutaks ise küll. Äge on see, et kui vaja kiiresti nt videot või muusikat vaigistada, tuleb ainult peopesaga ekraani puudutada (tavaliselt on see ju niigi esimene reaktsioon, ruttu katta käega telefon).

Kokkuvõtvalt oskan öelda ainult, et Samsung Galaxy S III on igati kiitust väärt. Tegu on kergesti käsitletava ning loogilise nutitelefoniga. Kui esimese korraga ei saagi aru, siis tuleb natuke süveneda, ja asi ongi selge! Telefon ise tundub (ja on ka) suur, valge värv meeldis mulle, aga ega mustki silma ei riivaks. S III on sellise hiiglasliku ekraaniga, et tundub juba peaaegu liiga suurena. Kuuldavasti tuleb S IV lausa 5-tollise ekraaniga.”

19.09.2012 15:35 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +5   -0
GT-i9001 Galaxy S Plus
9.1
8 hindajat

10. Samsung GT-i9001 Galaxy S Plus

4" (480 x 800) ekraaniga Android 2.3 operatsioonisüsteemiga puutetundlik nutitelefon. 1,4 GHz protsessor. 5 megapiksline kaamera.


Lisas Taldur 22.09.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Välimuselt on ta paras iPhone-i kloon, aga jooksutab Androidi päris kenasti ja ekraan on ka normaalne. Aku väga kaua vastu ei pea ainult.”

22.09.2011 12:27 - Taldur
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Xperia X10
9.0
3 hindajat

11. Sony Ericsson Xperia X10

Puutetundliku 854 x 480 ekraaniga telefon. Android platvorm.


Lisas ReCall 07.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Võimas riistvara, kuid hetkeseisuga väga mahajäänud tarkvara, mis ei luba X10 täielikku potenisaali esile tuua. Hetkel on peal Android 1.6, august/september tuleva uuendusega Android 2.1 saab telefon võime HD-videosid lindistada pluss veel mõned uuendused (Timescape/Mediascape, animeeritud taustapildid, vb multitouch jne).
Niiet kõik X10ne omanikud kes tüdinenud vananenud softist, pidage vastu veel mõni kuu, siis saab aimu selle telefoni tegelikust võimekusest.”

07.08.2010 18:48 - Dr.Beat
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Legend
9.0
14 hindajat

12. HTC Legend

320 x 480 pikslit AMOLED puutetundlik ekraan, 16M värvi GSM sagedusalad GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, 3G sagedusalad: HSDPA 900 / 2100, autofookuse ja LED välguga 5 MP, 2592 x 1944 piksliga kaamera, A-GPS. Android opsüsteem.


Lisas öötöö 18.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ekraan on väga hea, kuid natuke väike, et maksimaalselt rõõmu tunda kogu Androidi poolt võimaldatavast. Aku tühjeneb hirmkiiresti. Lahe telefon.”

18.04.2010 22:31 - öötöö
Hinnang arvustusele:
  +0   -0