Miki Hiir
10
2 hindajat

1. Miki Hiir
Egmont

1991.a ilmuv lõbus ning seiklusrohke ajakiri lastele.


Lisas AnnL 15.03.2015
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Juba aastakümneid ilmunud lustakas lasteajakiri pakub nii mõndagi. Lisaks värvilistele ja emotsioonirohketele piltidele on juures ka mahlakas tekst. Iga lugu on uutmoodi mõttega ning leiab alati ootamatu lõpu.

Mis eristab teda paljudest varasematest ja praegustest koomiksitest on vägivalla puudumine. Jah, seal on sulid, kes üritavad varastada ning nõiad, kes oma võlujõudu kasutavad, kuid kellelegi ei tehta püsivalt liiga. Ei näidata puhast vägivalda või surma. Kõik toimub siiski lastele turvalisel pinnal.

Ühiskonnas, kus enamik multikaid, filme ja koomikseid on täis tapmist, koletisi, vägivalda ja reetmist on Miki Hiire koomiksid suutnud jääda sellest välja ning leidnud muud viisid, kuidas hoida laste uudishimu.

Lisaks lastesõbralikkusele ning seikluslikkusele on siin olemas siiski ka õpetuslik pool. Tegelaste käitumine koomiksi lõpuks on muutunud või siis mõistavad nad, mida tegid valesti/õigesti.

Koomiks sisaldab hulgaliselt erinevaid tegelasi, kes vaheldumisi mingis loos esinevad. Lõppkokkuvõttes on nad enamik seal omavahel sõbrad ja tulevad üksteisele vajadusel appi.

Lastele minu arust üks parimaid koomikseid ja multikaid, millega üles kasvada. ”

15.03.2015 02:36 - AnnL
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Sensa
7.5
28 hindajat

2. Sensa
Äripäev

Ajakiri teadlikule naisele.
Ilmub kord kuus, maht minimaalselt 124 lehekülge.


Lisas karinX 05.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Sensat ikka ostnud puhtast uudishimust, sest teemad ja pealkirjad on õnnestunult valitud. Sensa nõrk külg on aga selle suhteliselt sisutühjad ja venitatud lood, mis lihtsalt ei kõneta teadlikumat lugejat ning liiga kitsast ringkonnast valitud kolumnistid ja arvamusliidrid. Sensa võiks laiendada oma fookust ka pisut laiema silmaringiga või kriitilisemale lugejale, kes ei lepi üksnes blogistiilis ilutseva jutuvahuga või suhteliselt elukaugete nõuannetega suvalistelt spirituaalse või tervisliku eluviisi ekspertidelt (nende hulka võiks piirata ning sh ka tekste rohkem analüüsida - kui ikka midagi öelda ei ole igakuiselt, siis kas on vaja seda ajakirjas ära trükkida - avaldada parem FB või blogi vms abil. Ka persoonilugusid võiks rohkem olla ning artiklite ülesehitus nutikam. Kujundus on maitse asi, kuid näiteks kaanefotode ühetaolisusega võiks miskit ette võtta (naist ja naiselikkust tuleks vaadelda erinevate silmade läbi). Sellises teemavaldkonnas oleks nii tänuväärt mingi kvaliteedinäide, miks mitte ajakirja näol, kus on ühendatud ilu, intelligentsus ja vastutustunne. Muidu on oht, et naisteajakirja Sensa nime all tegutseb varsti Telegrami või Tervendaja tasemel pseudoteadlik üllitis. Loomingulisust ja rohkem avatust ning uurimisvaimu tegijatele!”

09.09.2015 16:55 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Pere ja Kodu
8.4
12 hindajat

3. Pere ja Kodu
Ajakirjade Kirjastus

Pere ja Kodu pakub nõuandeid ja ideid lastekasvatuse, tervise, suhete, kodusisustuse, lemmikloomade, vaba aja veetmise, toiduvalmistamise jpt teemadel. Pere ja Kodu sobib kaaslaseks alates beebiootuse ajast kuni laste jõudmiseni ülikooli-ikka, sest ajakiri kirjutab pereelust läbi väga mitmekesise prisma.Iga kuu leiab lisaks pereelu puudutavatele teemadele ajakirjast ka käsitöö- ja isetegemise nippe ning kord aastas on Pere ja Kodu vahel lasteriiete lõikeleht. Boonusena on ajakirjaga alati kaasas populaarne retseptilisa Pereköök, kust leiab 10-12 värsket soovitust, mida perele hommiku-, lõuna- või õhtusöögiks valmistada.


Lisas ReiliS 16.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Olen pool aastat olnud tellija, enne seda ostsin vahel üksikuid numbreid. Loen küll kaanest kaaneni kõik läbi, aga panin tähele, et paljud teemad on pealiskaudsed. Justkui hakkad lugema ja juba on läbi. Ilmselt tuleb see etteantud formaadist või sõnade arvust. Teine asi mis häirib on see, et tehakse vahet, kas oled tellija või üksiknumbri ostja ja seda pigem tellija kahjuks. Kui eelmisel aastal ostsin üksiknumbri- jäin ilma lõikelehest, mis oli asendatud lasteraamatuga. Ok, mõtlesin, et hakkan siis millalgi tellima ja saan ka ajakirjaga kaasaskäivad nö lisasid. Kui mu tellitud ajakiri postkasti jõudis, avastasin poest, et seal müüakse sama ajakirja, aga see oli kiletatud ja koos lisaajakirjaga, aga minul kui tellijal seda polnud. Kirjutasin sellest ka toimetusse ja vastus oli umbes selline, et neil on teatud poeketiga oma diil ja tellijate boonus on see kui nad loosivad kinopileteid välja. Googeldades leidsin foorumitest, et ma pole sugugi ainus, kes on sellest nördinud ja et seda on ennegi juhtunud, et tellijad jäetakse ilma. Mina just mõtlesin, et tellijad on nö eelisseisus. Nojah, igal asjal omad head -vead. ”

13.07.2013 20:55 - Chloe
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Top Gear Eesti ajakiri
8.5
18 hindajat

4. Top Gear Eesti ajakiri
Ajakirjade Kirjastus

Top Gear ajakiri eesti keeles.
Top Gear - see pole üksnes autoajakiri või telesaade, vaid peaaegu elustiil, mis köidab kaugelt enam inimesi kui ainult puhtalt autohuvilisi. Top Gear on terve maailma autoajakirjanduses suunanäitaja ning samas paha poiss ja lemmiklaps ühekorraga.Top Geari eristab ja sellele on seninägematu menu taganud just inimlik ja elurõõmus mõõde. Julgete väljaütlemiste, peene huumori, asjakohaste artiklite ja suurepäraste fotodega ajakiri on mõeldud meestele, kelle kireks on autod, kuid see köidab üha enam ka naisi.
Igas numbris:
Autotestid ja proovisõidud, uudised värskeimatest autodest, ideedest, disainist ja automaailmas sündivast.
Eksklusiivsed reisi- ja kogemuslood põnevate autodega, reportaažid topgearilikest ettevõtmistest.
Top Geari saatejuhtide Jeremy Clarksoni, James May ja Richard Hammondi kolumnid jpm.


Lisas Firestar 11.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (4)

“Clarkson on legendaarne, Hammond on ka hea killuvend. James May jätab mind külmaks, aga juba Clarksoni pärast vaatan Top Geari. Ajakirja pluss on see, et jätkub nii kauaks. Ma ostsin esimesel päeval kui müügile tuli ja eile alles lõpetasin.
Alguse poole on sellised kallimad ja ilusamad autod, noh ikka mõnus vaadata. Lõpus aga päris palju selliseid nagu rahvaautosid testitud. Ise lähiaastatel kindlasti uut autot osta ei kavatse aga ikkagi huvitav lugeda.”

13.03.2012 22:13 - twoFingers
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tervis Pluss
9.0
3 hindajat

5. Tervis Pluss
Ajakirjade Kirjastus

Tervis Pluss toob igal kuul sinuni Eesti parimate spetsialistide nipid ja nõuanded: kuidas püsida tervena, õigesti treenida, süüa tervislikult, ent maitsvalt ning kuidas olla ilus ja heas vormis. Igast numbrist leiad ka loo, kuidas olla õnnelik keerulise saatuse kiuste, oma elust ja elustiilist jutustavad tuntud ja põnevad inimesed.


Lisas kiks 15.11.2011
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Üks minu lemmikumaid ajakirju.Tellin seda koju ja olen ülirahul.Väga palju häid nimme ja harivaid lugusid.”

20.10.2014 11:24 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Toit ja Trend
9.6
5 hindajat

6. Toit ja Trend
Ajakirjade Kirjastus

Toit ja Trend on kuus korda aastas ilmuv ajakiri, kus iga kord on sees mitu erinevatele teemadele keskenduvat retseptikogumikku. Teeme kaasa toidupoe osturetke kolme tuntud inimesega ja vaatame mõne toiduga seotud ettevõtte tootmispoolele. Lisaks palju huvitavat lugemist, tooteuudiseid ja ideid. Ilmumiskuud: jaanuar, märts, mai, juuli, september, november.


Lisas kiks 15.11.2011
Pane hinne: