Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited
10
2 hindajat

1. Planeerimisseadus ja selle rakendamine. Nõuanded ja praktilised näited
Martina Proosa

01.07.2015 hakkas Eestis kehtima uus planeerimisseadus. Käsiraamatu "Planeerimisseadus ja selle rakendamine" eesmärk on seletada lahti uue seaduse regulatsioon, lisaks tutvustada ruumilist planeerimist laiemalt ja selgitada uut planeerimisseadust ning selle seoseid teiste seadustega. Suurem tähelepanu on pööratud planeeringu sisule ja asjaoludele, mida tuleb planeeringu koostamisel arvestada. Käsiraamatus on toodud ohtralt praktilisi näiteid ja selgitusi, viidatud on asjakohastele riigikohtu lahenditele.


Lisas Tõnu Toompark 28.04.2017
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Super”

28.04.2017 18:54 - Tõnu Toompark
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Elu korterelamus enne ja pärast uue seaduse kehtima hakkamist
10
3 hindajat

2. Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Elu korterelamus enne ja pärast uue seaduse kehtima hakkamist
Evi Hindpere

Alates 01. jaanuarist 2018 hakkab Eestis kehtima uus korteriomandi- ja korteriühistu seadus. Seaduse eesmärk on kokku võtta erinevates õigusaktides olevad korterite kasutamist ja valitsemist reguleerivad normid. Olulise muudatusena kaotatakse korterelamu ühisusena majanduse võimalus ja korteriühistu loomine muudetakse kohustuslikuks. Käsiraamatu “Uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus” teemaks ongi, millised on korteriomaniku õigused ja kohustused ning kuidas toimub korteriühistu juhtimine märgatavalt uuenevas keskkonnas. Käsiraamat on suunatud nii korteriomanikele kui ühistu juhtidele, et anda nii seaduseparagrahvidel kui praktilistel näidetel baseeruv teave ühistu elu korraldamisest.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Raamat on koostatud lihtsalt ja asjalikult, näited toetavad otsuste tegemisel.”

12.11.2017 19:55 - viktorialumi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni
10
3 hindajat

3. Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni
Niina Siitam

Käsiraamat “Tööleping ja töölepingu seadus. Praktilised nõuanded töötajale ja tööandjale töölepingu sõlmimisest lõpetamiseni” annab ülevaate olulisematest töölepingut puudutavatest küsimustest. Käsiraamatu sisaldab praktilisi näiteid ja kohtulahendeid, raamatu lõppu on lisatud näited sagedamini praktikas koostatavatest dokumentidest. Käsiraamatu autor on tööõiguse spetsialist Niina Siitam. Niina Siitam on osalenud mitmete tööõigusaktide väljatöötamisel, avaldanud tööõigusalaseid artikleid ja esinenud arvukate loengutega.


Lisas Tõnu Toompark 18.05.2016
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“...Kinnisvarakooli raamatupoest: http://www.kinnisvarakool.ee/raamatud/tooleping-ja-toolepingu-seadus/”

18.05.2016 14:24 - Tõnu Toompark
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile.
7.8
4 hindajat

4. Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile.
Evi Hindpere

Käsiraamat „Kinnisvaramaakleri ABC. Praktilised soovitused ja nõuanded kinnisvaramaaklerile.“ annab põhjaliku ülevaate kinnisvaramaakleri töö olemusest. Käsiraamat on suunatud eelkõige inimestele, kes tunnevad huvi kinnisvaramaakleri ameti vastu. Samas soovitame tegevuse põhialuste kinnistamiseks lugeda käsiraamatut kõikidel juba tegutsevatel maakleritel.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2015
Pane hinne:
Nõuanded koduostjale. Praktilised nõuanded, kuidas leida unistuste kodu
7.0
3 hindajat

5. Nõuanded koduostjale. Praktilised nõuanded, kuidas leida unistuste kodu
Evi Hindpere

Käsiraamat “Nõuanded koduostjale. Praktilised nõuanded, kuidas leida unistuste kodu” on suunatud inimestele, kes soovivad osta oma kodu. Koduost on üks inimese suurim ost elu jooksul, mis väga sageli ületab inimese aastasissetulekut lausa kordades. Käsiraamat annab nõu kodu ostmise esimestest sammudest ehk ostuotsuse planeerimisest kuni finantseerimise ja tehingu vormistamiseni. Erilist tähelepanu ongi pööratud just ostutehingu finantseerimisele, sest just rahastamine paneb sageli paika võimaliku ostetava kodu suuruse, asukoha ja kvaliteedi.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2015
Pane hinne:
Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest.
7.7
3 hindajat

6. Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest.
Evi Hindpere

Käsiraamat „Kinnisvaraõiguse ABC. Põhjalik ülevaade kinnisvaravaldkonda reguleerivatest õigusaktidest.“ on suunatud eelkõige kinnisvaramaakleritele ja teistele, kes teevad igapäevaselt kinnisvaratehinguid või puutuvad nende tehingute tegemisega kokku nt finantseerimise poole pealt. Raamat käsitleb kõiki olulisi valdkondi, mida kinnisvaratehingute juures peab teadma – maakleri tegevust reguleerivatest küsimustest võlaõiguse ja asjaõiguseni. Puudutamata ei jää pärimisõigus, maksustamine ja notarite tegevus.


Lisas Tõnu Toompark 18.11.2015
Pane hinne: